999 rezultate për

popullore

Tifozët e Besiktas, valle popullore me tifozët e Skënderbeut (VIDEO) Edhe pse Skënderbeu humbi ndeshjen e parë në Europa League përballë Besiktas, tifozët shqiptarë dhe turq kanë dhënë spek
Basha: Shtimi i azilkërkuesve erdhi nga keqqeverisja (FOTO LAJM) Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po merr pjesë në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane (PPE) e
Këngëtarja dasmë në Tetovë, mbush valixhet me para (FOTO LAJM) Dasmat dhe festat familjare në Kosovë e Maqedoni organizohen kryesisht gjatë verës pasi në këtë kohë vijnë edhe të afërm
Maqedonia me mbi 6 miliardë euro borxhe Maqedonia i shpëtoi krizës politike, por rrezikon ta prekë ajo financiare pasi borxhi që i ka shteteve të tjera është sh
12 librat më popullorë të të gjitha kohërave (FOTO LAJM) Gazeta prestigjoze britanike "The Indepedent", duke cituar faqen e specializuar "lovereading", ka listuar 12 librat më p
KOMENT/ LSI po humb bastionet, a është kjo një shuplakë popullore? Koment nga Albeu.com Edhe pse ka treguar se është një forcë që di të administrojë mirë votën, Levizja Socialiste
Kartmonedha 200-denarshe është plagjiaturë? "Janë keqpërdorur të drejtat e mia autoriale për dizajnin e bankënotës prej 200 denarëve". Kështu e ka komentuar zgjidhj
VMRO-ja e Georgievskit kërcënon me "kundër-bomba" VMRO-popullore e Lupço Georgievski ka reaguar ndaj paralajmërimeve në rrjetet sociale se "bomba" e radhës e LSDM-së ka t
Zgjedhjet në LDK, ja mesazhi i kreut të Partive Popullore Europiane Kryetari i Partive Popullore të Evropës (EPP), Joseph Daul, i ka dërguar një videomesazh Lidhjes Demokratike të Kosovës
Haradinaj: Protesta ishte masive, nuk do të ndalemi Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj ka falenderuar të gjithë ata që kishin dalë sot në shesh, duke thënë se kjo ishte një pro
Manaferra dhe karrota për një shikim të shëndetshëm Problemet me shikimin kohët e fundit janë bërë një shqetësim i madh për shumë njerëz, kjo dhe për shkak të përdorimit të
Bogov: Situata ekonomike në Maqedoni është e stabilizuar Guvernatori i Bankës Popullore të Republikës së Maqedonisë, Dimitar Bogov, vlerëson se Ekonomia për momentin në vend ësh
YouTube prezanton aplikacionin për fëmijë ‘YouTube Kids’ YouTube sjell aplikacionin më të ri ‘YouTube Kids’, i cili do të bëjë të mundur shfaqjen e programeve vetëm për fëmijë.
AAK fton për pjesëmarrje masive në protestë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e mbështetë fuqishëm vazhdimin e protestës gjithëpopullore, të ftuar për nesër, më 4 sh
Bieber: Maqedonia të quhet Republikë Popullore Demokratike Pas ngritjes së akuzës ndaj kryetarit të opozitës Zoran Zaev nga Gruevski, analisti politik i çështjeve të Ballkanit Flo
AAK: Mbështesim protestat gjithëpopullore Kryesia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës vlerëson se protestat janë një mjet demokratik për të shprehur pakënaqësi qy
VV bëhet gati për protestë gjithëpopullore Edhe nesër do të mbahet protestë gjithëpopullore në Prishtinë duke kërkuar shkarkimin e ministrit Aleksandër Jabllanoviç
Kurti e Kumnova ftojnë për protestë kundër Jabllanoviç Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe Kryetarja e organizatës “Thirrjet e Nënave”, Nysrete Kumnova, kanë bë
20 sajtet popullore nga 1996-2013 (FOTO LAJM) Në kohën kur Google dhe Facebook nuk ekzistonin, mbretërit e internetit ishin Netscape ose Altavista. Nga kjo ne vëmë
Weber përmes Portalit Albeu përgënjeshtron deklaratën e Ballës UPDATE - Kryetari i Grupit të Partive Popullore Europiane, Manfred Weber, ka reaguar ekskluzivisht për Portalin Albeu.co