999 rezultate për

popullore

Gruevski edhe 10 vjet në qeveri? Ish-kryeministri Ljubço Georgievski, kryetar i VMRO-Popullore pranoi se ndërton hotel në Kala të Shkupit. Giergievski
Rama: Ka vdekur koha kur Qeveria ishte trupë prokurorie apo gjykatash popullore Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, kryeministri Rama i është përgjigjur të gjitha komenteve që janë bërë pas
Udhëheqësi i serbëve të Kroacisë: Beogradi fajtor për luftrat Udhëheqësi ushtarak i serbëve të Kroacisë, Goran Handiç po përballet në Gjykatën e Hagës për "krime lufte kundër njerëzi
BDI e PDSH përplasen në Kuvend Deputetët e PDSH-së dhe ata të BDI-së kanë nisur betejën në parlament sa iu përket ndryshimeve kushtetuese. PDSH u sh
Reagon Clinton: Obama, fajtor për ISIS Hillary Clinton është shprehur se për krijimin e ISIS është fajtor Obama, për shkak se ka ndjekur politika të gabuara ad
Ngjashmëria Vermaelen-Law, temë në rrjetet sociale (FOTO LAJM) Një prej temave më të diskutuara pas zyrtarizimit të Thomas Vermaelen nga Arsenal te Barcelona ka qënë ngjashmëria e mad
Berisha mesazh urimi për Jean Claude-Juncker Fitorja e Partisë Popullore Europiane në zgjedhjet e 25 majit është cilësuar nga ish-kryeministri Berisha si një dëshmi
Koço Danaj: Shqiptarët të organizojnë vetëmbrojtje popullore Themeluesi i Listës për Shqipërinë Natyrale, Koço Danaj është shprehur se në Maqedoni, shqiptarët duhet të vetëmbrohen.
Në Prezë organizohet aktiviteti, "Traditat e vendit tim" (FOTO-LAJM) Në kalane e Prezes u zhvillua dje aktiviteti "Traditat e vendit tim" ne javen e diversitetit kulturor, organizuar nga sh
Banka e Serbisë njeh Kosovën Institucionet e Serbisë po pranojnë edhe donacione nga Kosova, qoftë edhe kur ata janë me mbishkrimin "Republika e Kosov
Meidani: Duhet rifreskim i pjesshëm i kabinetit qeveritar Ish- presidenti Rexhep Meidani mendon se duhet një rifreskim i pjesshëm i kabinetit. Në një shkrim për Panoramën, ai
Anëtarët e KQZ-së blejnë veshje popullore me lekët e Buxhetit të Shtetit Duke shfrytëzuar periudhën e pushimit për shkak se nuk është një vit zgjedhor, katër anëtarët e djathtë të Komisionit Qe
AKKVP merr pjesë në festivalin "Ballkan Trafik" në Bruksel (FOTO-LAJM) Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve Popullore hap edicionin e tetë të festivalit “Ballkan Trafik” në Bruksel. Sipas
Gjeorgjevski: Në Maqedoni fillon lufta nëse shqiptarët përjashtohen nga qeveria Lideri i VMRO - Popullore, Ljubço Gjeorgievski tha sot se në Maqedoni nis lufta nëse VMRO përjashton shqiptarët nga qeve
Pro-rusët e shpallin Odesën Republikë Popullore Rebelët pro rusë kanë shpallur Odesën Republikë Popullore dhe i kanë bër ëthirrje popullit të bllokojnë komunikacionin n
Georgievski: Fitorja e demokracisë vjen me fitoren e Pendarovskit Lideri i VMRO-Popullore, Ljubço Georgievski ka zhvilluar një takim me qytetarët e Gjorgje Petrov. Ai tha gjatë takimi
Ukraina rrit dënimin për tradhëti kombëtare Parlamenti i Ukrainës ka miratuar një projekt-ligj, ku ka rritur dënimet për veprën penale të tradhëtisë si dhe për vepr
Aktivistët pro-rusë shpallën “Republikë Popullore” në Donjeck Aktivistët prorusë të cilët kanë okupuar ndërtesën e administratës rajonale në qytetin ukrainas të Donjeckut, kanë votua
Georgievski: Ivanov tha se UÇK nuk ishte organizatë terroriste Lideri i VMRO-Popullore Lupço Georgievski ka replikuar ashpër ndaj kandidatit për president nga rradhët e VMRO-DPMNE, Gj
Basha në Samitin e Partisë Popullore Europiane në Bruksel Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha niset sot për në Bruksel ku do të marrë pjesë në Samitin e Partisë Popullore Eur