999 rezultate për

popullore

LIVE/ Protestë në Tiranë, Rama e “djeg” me këngë popullore në Vlorë Ndërkohë që ka ngelur vetëm një orë nga protesta që opozita po organizon sot në Tiranë, Rama është larguar larg kryeqyte
Një tjetër parti i ankimon në Kolegjin Zgjedhor dorëzimin e listave më 29 prill Pas Partisë Agrare Ambientaliste edhe Partia Aleanca Popullore i është drejtuar Kolegjit Zgjedhor për listat e kandidatë
PD premton protestë masive, ja kur do të mbahet Lideri i PD-së, Lulzim Basha ka mbledhur urgjent krerët e demokratëve në rrethe për detajet e protestës masive që pritet
Ruçi-Metës: S’ka më dialog, PS do të zgjedhë presidentin pa ju Gramoz Ruçi nga Kuvendi është shprehur se maxhoranca do të vijojë për zgjedhjen e Presidentit të ri edhe pa aleatin e ty
Burrë e grua sfidojnë jetën, me daulle e kavall sigurojnë mbijetesën (FOTO LAJM) Mbijetesa në ditët e sotme është bërë sfida kryesore në jetë, dhe ndërkohë që një pjesë janë dorëzuar dhe kanë zgjedhur
Doris Pack plas “bombën”: Qeveria e Tiranës, e lidhur me krimin Presidentja e Forumit te Grave te PPE, Doris Pack, e akuzoi qeverinë shqiptare se është e lidhur me krimin. Kjo dekl
Në Maqedoni po krijohen struktura paraushtarake? Në Maqedoni po krijohen struktura paraushtarake. Raportet në media flasin për një bllok, i cili do të angazhohet në mbro
Partia Popullore Evropiane dënon retorikën nacionaliste të Gruevskit Partia Popullore Evropiane, ka përgatitur një draft-rezolutë për vendet e Ballkanit Perëndimor, mes të cilëve ndodhet ed
Gruevski nuk figuron në listën e të ftuarve në Kongresin e PPE-së në Maltë Emri i Nikolla Gruevskit nuk konfiguron në listën zyrtare e të ftuarve të rëndësishme në Kongresin e Partisë Popullore E
Gjeopolitika “made by Donald Trump” Administrata e re amerikane ka dashur të dërgojë një sinjal të fortë, kur, në fund të shkurtit, prezantoi linjat kryesor
Protesta e opozitës, Noka: Do përdorim çdo mjet për rrëzimin e qeverisë Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka nga çadra përballë kryeministrisë ku opozita vazhdon protestën e saj në ditën
"Shpojini gomat, thyejini xhamat", FNSH merr në mbrojtje Kryeministrinë (FOTO LAJM) Kreu i opozitës, Lulzim Basha deklaroi sot në mesditë se qytetarët kanë të drejtë që t'u shpojnë gomat dhe thyejnë xhama
Basha, thirrje për "luftë": Thyeni xhamat, shponi gomat! Lulzim Basha nga çadra e protestës përballë kryeministrisë sulmoi ashpër drejtorin e Përgjithshëm të Televizionit Publik
PROTESTA/ Basha kërcënon drejtorin e TVSH-së: O pleh, do të tërheqim zvarrë nga zyra! Lulzim Basha nga çadra e protestës përballë kryeministrisë sulmoi ashpër drejtorin e Përgjithshëm të Televizionit Publik
Basha në çadrën me protestues: Diçka e madhe po ndodh! Duket se është krijuar një ambient disi interesant në mbrëmje në çadrën e protestuesve, ku demokratët po kënaqen me ritm
Kur Dritëro Agolli ia merrte këngës popullore (VIDEO) Dritero Agolli ka qenë një shkrimtar i madh, por edhe një njeri i madh që e ka dashur shumë vendin e tij. I dashur g
Luftoni gripin dhe viruset e stinës me këtë kurë popullore Kurat popullore janë shumë më të mira se antibiotikët në rastet e gripit dhe virozave pasi ju lehtësojnë dhimbjet dhe nu
Koalicioni gjerman qeveritar pret formimin e shpejtë të Qeverisë me Gruevskin në krye “Presim formim të shpejtë të Qeverisë së re të Maqedonisë nën drejtimin e Nikolla Gruevskit”, deklaroi sot Tobias Zek, d
Trumpi akoma “mban inat” me votën popullore, ja çfarë do të bëjë Presidenti i ri amerikan, Donald Trump, ka deklaruar se do të kërkoj “hetim madhor” lidhur me pretendimet e tij për vjed
Si të kurojmë sëmundjet e mushkërive me receta popullore Sëmundjet kronike të mushkërive dhe të rrugëve të frymëmarrjes hasen më tepër në stinën e dimrit, ku edhe temperaturat j