999 rezultate për

popullore

Gruevski nuk figuron në listën e të ftuarve në Kongresin e PPE-së në Maltë Emri i Nikolla Gruevskit nuk konfiguron në listën zyrtare e të ftuarve të rëndësishme në Kongresin e Partisë Popullore E
Gjeopolitika “made by Donald Trump” Administrata e re amerikane ka dashur të dërgojë një sinjal të fortë, kur, në fund të shkurtit, prezantoi linjat kryesor
Protesta e opozitës, Noka: Do përdorim çdo mjet për rrëzimin e qeverisë Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka nga çadra përballë kryeministrisë ku opozita vazhdon protestën e saj në ditën
"Shpojini gomat, thyejini xhamat", FNSH merr në mbrojtje Kryeministrinë (FOTO LAJM) Kreu i opozitës, Lulzim Basha deklaroi sot në mesditë se qytetarët kanë të drejtë që t'u shpojnë gomat dhe thyejnë xhama
Basha, thirrje për "luftë": Thyeni xhamat, shponi gomat! Lulzim Basha nga çadra e protestës përballë kryeministrisë sulmoi ashpër drejtorin e Përgjithshëm të Televizionit Publik
PROTESTA/ Basha kërcënon drejtorin e TVSH-së: O pleh, do të tërheqim zvarrë nga zyra! Lulzim Basha nga çadra e protestës përballë kryeministrisë sulmoi ashpër drejtorin e Përgjithshëm të Televizionit Publik
Basha në çadrën me protestues: Diçka e madhe po ndodh! Duket se është krijuar një ambient disi interesant në mbrëmje në çadrën e protestuesve, ku demokratët po kënaqen me ritm
Kur Dritëro Agolli ia merrte këngës popullore (VIDEO) Dritero Agolli ka qenë një shkrimtar i madh, por edhe një njeri i madh që e ka dashur shumë vendin e tij. I dashur g
Luftoni gripin dhe viruset e stinës me këtë kurë popullore Kurat popullore janë shumë më të mira se antibiotikët në rastet e gripit dhe virozave pasi ju lehtësojnë dhimbjet dhe nu
Koalicioni gjerman qeveritar pret formimin e shpejtë të Qeverisë me Gruevskin në krye “Presim formim të shpejtë të Qeverisë së re të Maqedonisë nën drejtimin e Nikolla Gruevskit”, deklaroi sot Tobias Zek, d
Trumpi akoma “mban inat” me votën popullore, ja çfarë do të bëjë Presidenti i ri amerikan, Donald Trump, ka deklaruar se do të kërkoj “hetim madhor” lidhur me pretendimet e tij për vjed
Si të kurojmë sëmundjet e mushkërive me receta popullore Sëmundjet kronike të mushkërive dhe të rrugëve të frymëmarrjes hasen më tepër në stinën e dimrit, ku edhe temperaturat j
Pezmatimi i bajameve, tri receta popullore Pezmatimi i bajameve është i shpeshtë gjatë muajve të ftohtë, veçanërisht te fëmijët. Derisa shumë prindër preferojn
Shkaktarët e gurëve në tëmth dhe këshillat e mjekëve popullorë për kurim Formimi i gurëve në tëmth shkaktohet zakonisht nga një tepri e madhe e kolesterinës në lëngun e tëmthit. Kur njeriu,
Çfarë janë variçet dhe si kurohen me mënyra popullore Variçe quhet zgjerimi i venave në trup por në përgjithësi përdoret për zgjerimin e venave në këmbë tek zona e pulpës ose
Bombë në shtëpinë e Stojkoviç në Mitrovicë Një mjet shpërthyes është hedhur në shtëpinë e Drazan Stojkovic, kryetar i këshillit komunal të Partisë Popullore Serbe
Përgjigjet Kurc: Pjesëmarrja ime në mitingun e VMRO-së, normale Ministri i jashtëm i Austrisë, njëkohësisht edhe anëtar i Partisë Popullore në vendin e tij, Sebastian Kurc, e konsidero
Zgjedhjet në SHBA, një lajm i mirë për Hillary Clinton Hillary Clinton ka marrë një lajm shumë të mirë. Clinton udhëheq me votë popullore ndaj presidentit të zgjedhur, Donald
Diskriminimi i shqiptarëve në Bankën Popullore Guvernatori i Bankës Popullore, Dimitar Bogov, ka deklaruar sot se institucioni që ai drejton ka përfaqësim të duhur të
Korea e Veriut: Kemi gjetur ‘drogën e mrekullisë’ që shëron SIDA-n dhe kancerin Sipas agjensisë së lajmeve të Republikës Popullore të Koresë se Veriut, mësohet se është krijuar një droge çudibërëse e