999 rezultate për

popullore

Berisha kërcënon Ramën: PPE nuk do ta lërë me kaq çështjen e Tahirit Ish kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se PPE dhe grupi parlamentar i saj në Parlamentin Europian e konsiderojnë c
PPE reagon ashpër ndaj Ramës për çështjen Tahiri Partitë Popullore Europiane kanë dalë me një deklaratë të përbashkët mbi zhvillimet më të fundit në Shqipëri dhe ështjes
Trafikantët nga Vlora ishin patriotë edhe në Itali, çfarë u zbulua makinën e tyre (FOTO LAJM) Policia italiane ka mbajtur për thuajse tre vite nën përgjim grupin e vlonjatëve që dyshohet se kanë transportuar 3.5 to
Mustafa ndërhyn në zgjedhjet austriake, nuk pritet të ketë ndikim në rezultat Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, i ka uruar suksese Partisë Popullore Austriake, të udhëhequr nga Sebastian Kurz, në zgje
11 mjekimet popullore të gjysheve tona që çuditërisht funksionojnë! Shumë shpesh, mjekimet pupullore të gjysheve tona duket se funsionojnë! Prandaj, do zbulojmë në këtë arikull 11 prej kët
NATO, thirrje Koresë Veriore që të braktisë programet bërthamore Këshilli i Atlantikut të Veriut dënon fuqishëm mundësinë e testimit të serishëm të raketave balistike me rreze veprimi n
Zbulohet kush do ta prezantojë maratonën e Këngës Popullore këtë vit (FOTO LAJM) Maratona e Këngës Popullore tashme është kthyer në një traditë të pandryshueshme të televizionit “Klan” që çdo vit mb
E dini si duket De Biasi me veshje popullore shqiptare? (FOTO) Trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi gajtë eksperiencës me Shqipërinë është shfaqur shpesh herë me kostum, me biçiklet
Eli Fara rrëfen periudhën më e vështirë të jetës: Momentet kur jam divorcuar … (FOTO LAJM) E preku skenën si këngëtare e muzikës popullore kur ishte ende shumë e re në moshë dhe për me vite me radhë i ndau emoci
Shëroni tiroiden vetëm duke përdorur këtë recetë me 2 përbërës Shumë njerëz vuajnë nga çrregullimet e gjendrës tiroide, e cila nuk prodhon mjaftueshëm hormone. Ky është edhe shkat
Vetëm me këto dy përbërës mund të shëroni tiroiden Shumë njerëz vuajnë nga çrregullimet e gjendrës tiroide, e cila nuk prodhon mjaftueshëm hormone. Ky është edhe shkatari
Blendi Fevziu flet për protestën e sotme: Çfarë do të ndodh më tej me PD? Gazetari dhe analisti Blendi Fevziu, në një shkrim të tijin në formë komenti botuar në “Opinion.al”, shkruan se debati p
LIVE/ Protestë në Tiranë, Rama e “djeg” me këngë popullore në Vlorë Ndërkohë që ka ngelur vetëm një orë nga protesta që opozita po organizon sot në Tiranë, Rama është larguar larg kryeqyte
Një tjetër parti i ankimon në Kolegjin Zgjedhor dorëzimin e listave më 29 prill Pas Partisë Agrare Ambientaliste edhe Partia Aleanca Popullore i është drejtuar Kolegjit Zgjedhor për listat e kandidatë
PD premton protestë masive, ja kur do të mbahet Lideri i PD-së, Lulzim Basha ka mbledhur urgjent krerët e demokratëve në rrethe për detajet e protestës masive që pritet
Ruçi-Metës: S’ka më dialog, PS do të zgjedhë presidentin pa ju Gramoz Ruçi nga Kuvendi është shprehur se maxhoranca do të vijojë për zgjedhjen e Presidentit të ri edhe pa aleatin e ty
Burrë e grua sfidojnë jetën, me daulle e kavall sigurojnë mbijetesën (FOTO LAJM) Mbijetesa në ditët e sotme është bërë sfida kryesore në jetë, dhe ndërkohë që një pjesë janë dorëzuar dhe kanë zgjedhur
Doris Pack plas “bombën”: Qeveria e Tiranës, e lidhur me krimin Presidentja e Forumit te Grave te PPE, Doris Pack, e akuzoi qeverinë shqiptare se është e lidhur me krimin. Kjo dekl
Në Maqedoni po krijohen struktura paraushtarake? Në Maqedoni po krijohen struktura paraushtarake. Raportet në media flasin për një bllok, i cili do të angazhohet në mbro
Partia Popullore Evropiane dënon retorikën nacionaliste të Gruevskit Partia Popullore Evropiane, ka përgatitur një draft-rezolutë për vendet e Ballkanit Perëndimor, mes të cilëve ndodhet ed