999 rezultate për

popullore

Fotot e rralla, Kur Enveri me Mehmetin takoheshin me gjyshin e Kim Jong-ut në Vlorë (FOTO LAJM) Memorie.al publikon disa foto të panjohura që i përksin viteve 1956-të, ku diktatori komunist i Shqipërisë, Enver Hoxha,
Farat e mandarinave, pse çmohen nga mjekësia popullore Mandarinat janë ndër agrumet më të preferuara në vendin tonë, madje edhe prodhimtaria është e lartë. Ato konsiderohen
11 mjekimet popullore të gjysheve tona që çuditërisht funksionojnë! Shumë shpesh, mjekimet pupullore të gjysheve tona duket se funsionojnë! Prandaj, do zbulojmë në këtë arikull 11 prej kët
Koronavirusi, MEPJ njoftim të rëndësishëm për shtetasit shqiptarë në Kinë Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Republikës së Shqipërisë udhëzon shtetasit shqiptarë të shmangin udhëtimet n
Mijëra njerëz "derdhen" rrugëve për Soleimanin, trupi dërgohet në vendlindje Mijera iraniane kanë dalë në rrugët e Teheranit për t’i dhënë lamtumirën gjeneralit Qasem Soleimani përpara varrimit të
Të palexuara më parë, këngë erotike popullore të Rugovës (FOTO LAJM) Me rastin e festave të fundvitit, në ambientet e “Menza Ramis Sadiku” u bë promovimi i këngëve popullore erotike të Koso
Muzikë popullore dhe kërcim, tifozët dhe lojtarët e Teutës e djegin (VIDEO) Teuta sot ka organizuar darkën e fundvitit dhe në një ambientet luksoze të qytetit bregdetar, skuadra durrsake ka festua
MINISHENGENI/ Mal Berisha: Nuk ka mbështetje popullore I ftuar në “ABC e mëngjesit” ish-ambasadori Mal Berisha ka folur për Mini Shengenin që u mbajt në Tiranë. Berisha thekso
Me shami të kuqe dhe valle popullore, zbulohet koreografia e Elvana Gjatës në festival (VIDEO) Elvana Gjata do të ketë një koreografi tipike shqiptare në Festivalin e Këngës! Këtë e ka zbuluar sot gazetari Eni Sh
Protesta popullore kundër Ramës, Dash Shehi i del hapur kundër Metës Aksioni i Ilir Metës për të mbrojtur kushtetutën e Shqipërisë për kreun e LZHK-së, Dashamir Shehi është brenda kornizave
"Urrejtje popullore për tradhtarin e kombit", Berisha sulmon ashpër Ramën Ish-kryeministri, Sali Berisha i cili është shumë aktiv në rrjetin social “Facebook”, këtë herë ka komentuar thirrjet që
Humb luftën me kancerin rapsodi i njohur dibran (FOTO LAJM) Ditën e sotme, është ndarë nga jeta rapsodi i njohur dibran, Sherif Dervishi. Ai është shuajtur në moshën 58-vjeçare
Nuk e fitoi dot luftën me kancerin, ndahet nga jeta këngëtari i njohur Eshtë ndarë nga jeta një nga rapsodët më të njohur në vend, Sherif Dervishi pasi vuante prej kohësh nga kanceri dhe që f
Receta popullore për të shëruar infeksionet e rrugëve urinare Ja si të shpëtoni nga gurët në veshka dhe infeksionet urinare me disa mënyra 100% natyrale. Të gjithë njerëzit janë t
"U desh të këndoja këngë popullore që të shlyeja kredinë", këngëtari shqiptar flet hapur (FOTO LAJM) Këngëtari i njohur Egzon Pireci, i cili ka qenë pjesë e “The Voice of Albania”, ishte i ftuar në studion e “Ftesë në 5”
E padëgjuar më parë, çifti përfundon në pranga pasi vodhi kostumet popullore Një vjedhje ndoshta jo e zakontë ka ndodhur në Kurbin por është pikasur shumë shpejt nga policia. Për këtë vjedhje n
Prisni surpriza nga Fifi, do sjell bashkëpunimin me këngëtaren e famshme popullore (FOTO LAJM) Këngëtarja Fifi bëri me dije se shumë shpejt do të vijë me një bashkëpunim muzikor me këngëtaren e muzikës popullore, Re
1 lugë sodë eleminon 11 shqetësime, këshilla e mjekëve popullorë Edhe pse ne e përdorim atë shpesh në jetën tonë të përditshme, soda e bukës është ende një mister për shumë njerëz në li
Revoltohet Genc Prelvukaj: Jemi zero për sa bëhen figura popullore djem kriminelesh politikanesh të korruptuar Reperi kosovar përmes një shkrimi të postuar në llogari në Facebook ka folur për disa dukuri të cilat janë të pranishme
Basha zbulon bisedat me ndërkombëtarët: Zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe lokale njëkohësisht Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nënkupton se faktori ndërkombëtar shikon si rrugën e mundshme për të zgjidh