999 rezultate për

popullore

Çështja çame, Aleanca Popullore letër të hapur Papuliasit Nisur nga vizita e Presidentit grek në vendin tonë Karolos Papulias, Aleanca Popullore përmes një letre të hapur lidhur
Maqedoni, tabela treguese “Republika Popullore e Shqipërisë” (FOTO LAJM) Agjencia Shtetërore e Rrugëve në Maqedoni e njeh akoma Republikën e Shqipërisë me emrin e vjetër nga periudha komuniste
Vokshi në PPE: Administrata e rrezikuar nga fshesa politike E pranishme në Forumin e Grave të Partive Popullore Europiane të mbledhur në Varshavë, kryetarja e Gruas Demokratike, Al
PPE, rezolute për lirinë e besimit dhe fesë Pas incidenteve të muajit të kaluar, me djegien e kishave në Siri, Egjipt, dhe incidentin e kishës ortodokse të Përmetit
Pse BDI rol dominues në kontestin e emrit? Për zhvillimin e aktiviteteve të BDI-së në lidhje me çështjen e emrit ka reaguar partia VMRO-Popullore, të cilës i ka bë
Robërimi dhe kthimi i Skëndërbeut sipas legjendave popullore DHOSI LIPERI 2745345974_81ee1fce80_z Dhosi Liperi Dhosi Liperi GjergjKastrioti-Skenderbeu-628x272 Skenderbeu (18
VV bashkohet me Lëvizjen Popullore të Kosovës Gjatë një konference të mbajtur, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka bërë me dije se janë bashkuar me Lëvizjen Popul
Të zbardhen krimet serbe në Maqedoni Zbardhja e varrezave të viktimave të shkaktuara nga ushtria serbe është porosia e VMRO-Popullore për qeverinë e Maqedoni
Barcenas konfirmon rryshfetin, Rajoy nuk dorëhiqet Mariano Rajoy nuk jep dorëheqjen edhe pse ish administratori financiar i partisë konservatore në Spanjë, Partia Popullor
Barcelona skuadra më popullore në Spanjë Barcelona mbetet skuadra më popullore në Spanjë. Sipas një sondazhi të zhvilluar nga kompania “Ikerfel” kryeqytetasit
VMRO-Popullore: Projekti i nënkalimit në qendër do të dështojë Politikat ekonomike shkatërrimtare, mbingarkimi me borxhe, shkalla e lartë e korrupsionit, raporti selektiv-shantazhues
Gruevski udhëton drejt Kinës Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski së bashku me një delegacion qeveritar do të qëndrojë ditën e sotme në Republ
Nesër protestë e përgjithshme në Skënderaj Organizatat e dala nga Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë paralajmëruar për nesër protestë gjithë popullore në
VMRO-PP: Policia stop dhunës ndaj qytetarëve VMRO-Partia popullore ka reaguar ndaj policisë së Ohrit për mënyrën se si ajo ka vepruar ndaj qytetarëve. Sipas saj, ajo
Populli maqedonas së shpejti pakicë! VMRO-Popullore ka vërejtje për ligjin e miratuar nga qeveria, me të cilin bëhet stimulimi i lindjes së fëmijës së tretë,
Rama: Aleanca LSI-PS garant për fitore Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama shprehet se “projekti i koalicionit LSI-PS dhe i shumë partive të tjera ësh
Ylber Idrizi rrëmben dy çmime në festivalin "Çelësi muzikor 7 " Pas publikimit të videoklipit më të ri të këngës "Sot ose Nesër" të realizuar ne Palma De Mallorca të Spanjës, këngëtari
VMRO-Popullore: BDI po krijon atmosferë integrimi Përpjekja diplomatike e BDI-së për zgjidhjen e problemeve të jashtme dhe për zgjidhjen e kontekstit të emrit të Maqedoni
Zgjedhjet, ngrihet Bordi i Monitorimit të Medias Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mblidhet shqyrton sot ngritjen e Bordit të Monitorimit të Medias ndërsa do të diskutohet
Bliznakovski ndalohet nga policia Ish-deputeti dhe këshilltari i deritanishëm i VMRO-Popullore në qyetetin e Shkupit, Slobodan Bliznakovski është ndaluar