999 rezultate për

popullore

Meidani: Duhet rifreskim i pjesshëm i kabinetit qeveritar Ish- presidenti Rexhep Meidani mendon se duhet një rifreskim i pjesshëm i kabinetit. Në një shkrim për Panoramën, ai
Anëtarët e KQZ-së blejnë veshje popullore me lekët e Buxhetit të Shtetit Duke shfrytëzuar periudhën e pushimit për shkak se nuk është një vit zgjedhor, katër anëtarët e djathtë të Komisionit Qe
AKKVP merr pjesë në festivalin "Ballkan Trafik" në Bruksel (FOTO-LAJM) Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve Popullore hap edicionin e tetë të festivalit “Ballkan Trafik” në Bruksel. Sipas
Gjeorgjevski: Në Maqedoni fillon lufta nëse shqiptarët përjashtohen nga qeveria Lideri i VMRO - Popullore, Ljubço Gjeorgievski tha sot se në Maqedoni nis lufta nëse VMRO përjashton shqiptarët nga qeve
Pro-rusët e shpallin Odesën Republikë Popullore Rebelët pro rusë kanë shpallur Odesën Republikë Popullore dhe i kanë bër ëthirrje popullit të bllokojnë komunikacionin n
Georgievski: Fitorja e demokracisë vjen me fitoren e Pendarovskit Lideri i VMRO-Popullore, Ljubço Georgievski ka zhvilluar një takim me qytetarët e Gjorgje Petrov. Ai tha gjatë takimi
Ukraina rrit dënimin për tradhëti kombëtare Parlamenti i Ukrainës ka miratuar një projekt-ligj, ku ka rritur dënimet për veprën penale të tradhëtisë si dhe për vepr
Aktivistët pro-rusë shpallën “Republikë Popullore” në Donjeck Aktivistët prorusë të cilët kanë okupuar ndërtesën e administratës rajonale në qytetin ukrainas të Donjeckut, kanë votua
Georgievski: Ivanov tha se UÇK nuk ishte organizatë terroriste Lideri i VMRO-Popullore Lupço Georgievski ka replikuar ashpër ndaj kandidatit për president nga rradhët e VMRO-DPMNE, Gj
Basha në Samitin e Partisë Popullore Europiane në Bruksel Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha niset sot për në Bruksel ku do të marrë pjesë në Samitin e Partisë Popullore Eur
VMRO-Popullore do të bëjë fushatë elektorale vetëm në internet Lideri i partisë VMRO-Popullore Lupço Georgievski, deklaroi se partia e tij ka vendosur të shkojë e vetme në zgjedhjet e
Ahmetaj ngatërron veshjen popullore shqiptare me veshjen turke (FOTO LAJM) Mimoza Ahmetaj, e cila është ambasadore e Republikës së Kosovës në Mbretërinë e Belgjikës, ka zgjedhur të vishet me vesh
VMRO-PP: Qendra për trajnimin e pilotëve më e shtrenjtë se helikopterët VMRO Popullore thekson se ndërtimi i qendrës për trajnim të pilotëve për helikopter në Shkup, është një Projekt i dështu
VMRO Popullore kritikon nacionalizmin e DPMNE-së Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski gjatë ditës së djeshme në konventën e partisë së tij kërkoi nga elektorati që
LSDM e VMRO-popullorja garojnë të ndara në zgjedhjet e parakohshme Në Maqedoni po përflitet përherë e më shumë mundësia e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Në këtë drejt
Basha: Rama-Meta të reflektojnë, në të kundërt protesta popullore Një ditë pas protestës së opozitës, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i kërkoi qeverisë të ulet në negociata me op
Basha paralajmëron protesta popullore Varfëria dhe papunësia në vend po rritet në përmasa të frikshme. Kështu u shpreh në mbledhjen e grupit, kreu i Partisë D
Shuhet ikona e këngës shqiptare, Vaçe Zela (FOTO-LAJM) Pas një sëmundjeje të gjatë ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare këngëtarja e madhe Vaçe Zela. Artistja e Popullit dhe
“Çingitë” njihen si "geishat" shqiptare Për një shekull në Shqipëri kanë ekzistuar “Çingitë” shqiptare, që ndryshe njihen edhe si geishat shqiptare. Me këtë emë
Basha merr pjesë në punimet e Asamblesë politke të PPE Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha merr pjesë në punimet e Asamblesë poltike të Partisë Popullore Europiane.