999 rezultate për

popullore

VV bëhet gati për protestë gjithëpopullore Edhe nesër do të mbahet protestë gjithëpopullore në Prishtinë duke kërkuar shkarkimin e ministrit Aleksandër Jabllanoviç
Kurti e Kumnova ftojnë për protestë kundër Jabllanoviç Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe Kryetarja e organizatës “Thirrjet e Nënave”, Nysrete Kumnova, kanë bë
20 sajtet popullore nga 1996-2013 (FOTO LAJM) Në kohën kur Google dhe Facebook nuk ekzistonin, mbretërit e internetit ishin Netscape ose Altavista. Nga kjo ne vëmë
Weber përmes Portalit Albeu përgënjeshtron deklaratën e Ballës UPDATE - Kryetari i Grupit të Partive Popullore Europiane, Manfred Weber, ka reaguar ekskluzivisht për Portalin Albeu.co
Varfëria, 4 mijë persona ushqehen në kuzhina popullore Janë plot 4 mijë persona, ata të cilët nga varfëria e madhe janë të detyruar të hanë nëpër kuzhina popullore në të gjith
Nishani uron Presidentin Xi Jinping me rastin e 65 vjetorit Shqipëri-Kinë Me rastin e 65-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Kinës, presidenti Bujar Nishani, i
Berisha: Ja pse do protestojmë nesër Teksa pak orë na ndajnë nga protesta e Partisë Demokratike, ish kryeministri Berisha, me anë të një postimi në Facebook
Basha: Rezoluta e PPE mbështet opozitën Me anë të një deklarate për mediat, kreu i PD, Lulzim Basha, ka përshëndetur rezolutën e PPE, duke vënë në dukje se Shqi
Ja si do të duken paratë 200 dhe 2.000 denarëshe (FOTO LAJM) Këshilli i Bankës Popullore të Maqedonisë ka miratuar informacionin pë zgjidhjet ideore për banknotat e reja 200 dhe 200
Basha: Protesta kundër mashtrimeve të Ramës Duket se akuzat mes palëve nuk kanë për të përfunduar, e ndërsa pas deklaratës se Rames për masat që po merren për shkel
Gruevski edhe 10 vjet në qeveri? Ish-kryeministri Ljubço Georgievski, kryetar i VMRO-Popullore pranoi se ndërton hotel në Kala të Shkupit. Giergievski
Rama: Ka vdekur koha kur Qeveria ishte trupë prokurorie apo gjykatash popullore Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, kryeministri Rama i është përgjigjur të gjitha komenteve që janë bërë pas
Udhëheqësi i serbëve të Kroacisë: Beogradi fajtor për luftrat Udhëheqësi ushtarak i serbëve të Kroacisë, Goran Handiç po përballet në Gjykatën e Hagës për "krime lufte kundër njerëzi
BDI e PDSH përplasen në Kuvend Deputetët e PDSH-së dhe ata të BDI-së kanë nisur betejën në parlament sa iu përket ndryshimeve kushtetuese. PDSH u sh
Reagon Clinton: Obama, fajtor për ISIS Hillary Clinton është shprehur se për krijimin e ISIS është fajtor Obama, për shkak se ka ndjekur politika të gabuara ad
Ngjashmëria Vermaelen-Law, temë në rrjetet sociale (FOTO LAJM) Një prej temave më të diskutuara pas zyrtarizimit të Thomas Vermaelen nga Arsenal te Barcelona ka qënë ngjashmëria e mad
Berisha mesazh urimi për Jean Claude-Juncker Fitorja e Partisë Popullore Europiane në zgjedhjet e 25 majit është cilësuar nga ish-kryeministri Berisha si një dëshmi
Koço Danaj: Shqiptarët të organizojnë vetëmbrojtje popullore Themeluesi i Listës për Shqipërinë Natyrale, Koço Danaj është shprehur se në Maqedoni, shqiptarët duhet të vetëmbrohen.
Në Prezë organizohet aktiviteti, "Traditat e vendit tim" (FOTO-LAJM) Në kalane e Prezes u zhvillua dje aktiviteti "Traditat e vendit tim" ne javen e diversitetit kulturor, organizuar nga sh
Banka e Serbisë njeh Kosovën Institucionet e Serbisë po pranojnë edhe donacione nga Kosova, qoftë edhe kur ata janë me mbishkrimin "Republika e Kosov