999 rezultate për

popullore

Vdes këngëtari Shaban Shauliq, do të mbante koncert edhe në Kosovë Këngëtari i muzikës popullore Shaban Shauliq sot ka vdekur në një aksident ne Gjermani, Aksidenti ndodhi në Dortmund të
Metoda popullore për të larguar gripin Është periudha më e “keqe” e vitit për sa i përket sëmundjeve nga moti i ftohtë apo ndryshimi i pa shpjegueshëm i temper
“Të kërcejmë mes valleve dhe melodive popullore shqiptare” Në kuadër të fushatës studentore ”Ruaj Traditën, Festo Shqip", studentët e vitit të dytë master në Marrëdhënie me Publik
Opozita nis revoltat, Basha jep deklaratën bombë Kreu i opozitës Lulzim Basha, deklaroi pa mbledhjes me aleatët se opozita e bashkuar ka vendosur të udhëheqë revoltën po
Receta popullore për të shëruar thembrat e çara Keni probleme me thembrat e këmbëve dhe nuk po gjeni dot shërim. Nëse përdorni sodën e bukës, lamtumirë thembra të cacra
Politikanët serbë vazhdojnë të shpifin "Shqipërinë e Madhe" për të sulmuar Vuçiçin Kryetari i Partisë Popullore, Vuk Jermiq ka bërë kritika të reja për atë që ai beson se është plani i presidentit serb,
Dita e Krishtlindjes, cili është gatimi shqiptar që njohin të huajt? Nuk ka asgjë më magjike se sa kalimi i sezonit të festave të rrethuar nga moti i ftohtë, dritat festive dhe aroma e gësh
Ulni kolesterolin me këtë kurë popullore kineze Kinezët kanë përdorur recetën që do të gjeni më poshtë tash e shumë vjet, madje konsiderohet si një nga recetat më të su
Pas shumë vitesh, këngëtarja Maya në pritje të fëmijës së parë Gjatë Maratonës së Këngës Popullore 2018, Maya përgjithësisht vishej me fustane të gjera dhe jo më kot. E ftuar sot tek
Të neveritshme por popullore, këto janë disa nga ushqimet më të shpifura në botë (FOTO LAJM) Kemi degjuar shpesh herë për ushqime popullore në vende të ndryshme që për vendin tonë as nuk mund të imagjinohen, por a
Hithra, kjo mbretëreshë e bimëve popullore kurative Hithra është cilësuar si mbretëresha e bimëve popullore që pastron gjakun dhe ndihmon trupin në detoksifikimin nga kimik
Kaos në zonën më popullore të Tiranës, policia rrethon vendin pas vrasjes Një atentat i ka marrë jetën një personi dhe ka plagosur dy të tjerë në zonën e ish-bllokut në Tiranë. Si një nga zon
Këto vajza po kënaqin fansat me këngë popullore (VIDEO) Një video interesante po qarkullon në faqet shqiptare në Facebook. Aty shihen tre vajza tekse këndojnë një këngë popu
Qepë me kripë, sekretet e kurës më të famshme popullore Nëse keni lindur para vitit 1990, nuk besojmë se ka ndonjë shqiptar që nuk e di kurën më të famshme të nënave tona. M
Gazi me helm, dy persona humbin jetën në biblotekë Dy persona kanë vdekur sot në Bibliotekën popullore të Serbisë në Beograd pasi që kanë thithur gaz të helmueshëm, i cili
Ulni kolesterolin me këtë kurë popullore kineze Kinezët kanë përdorur recetën që do të gjeni më poshtë tash e shumë vjet, madje konsiderohet si një nga recetat më të su
Tamam nuse Kosove, Luana vesh rrobat popullore (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur Luana Vjollca ka publikuar në rrjete sociale një foto ku shfaqet me veshje popullore të Kosovës.
Pas Luanës edhe Çiljeta i futet muzikës popullore Muzikën shqiptare këto kohët e fundit e ka prekur një trend i ri. Këngëtarët e muzikës moderne bashkohen me ata të rrymë
Risia e Coca Colës, pija e parë alkoolike në Japoni “Coca Cola” ka hedhur në treg pijen e parë alkoolike të saj, një lloj “alkopopi” me shije limoni, dhe e ka bërë këtë në
Ulni kolesterolin me këtë kurë popullore kineze Kinezët kanë përdorur recetën që do të gjeni më poshtë tash e shumë vjet, madje konsiderohet si një nga recetat më të su