999 rezultate për

popullin

Thaçi ngushëllon popullin turk: Me ju në këto orë të zeza Zëvendëskryeministri dhe ministri i jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, është shprehur i shokuar nga sulmet e sotme në Anka
Apeli i Bashës pas takimit me Lu: Dekriminalizimin e bëjmë dhe me popullin Pas një takimi të mbajtur mes Bashës dhe ambasadorit amerikan Lu, kreu i PD u shpreh se nëse nuk ka vullnet politik, dek
Kumanova është djep i trimërisë. Tradhtia e ka emrin politika shqiptare Nga Xhenis Sulejmani - Asnjëherë Kumanova nuk pushoi së qenuri çerdhe e trimave dhe djemve më të mirë të shqiptarisë. Nu
Protesta në Shkup: Vodhët popullin, zhdukuni! (FOTO LAJM) Një grup i madh qytetarësh janë mbledhur sërish përpara ndërtesës së parlamentit për të protestuar kundër qeverisë së Gr
Çejku: BDI të braktisë qeverinë dhe ti kthehet koalicionit me popullin Ish ambasadori i Shqipërisë në Maqedoni, Arben Çejku, ka deklaruar se rasti i Kumanovës ku "Lagjja e Trimave" u bë polig
"UÇK": "Do mbrojmë popullin, do shfarosim farën e keqe" "Ushtria Çlirimtare Kombëtare" ka marrë përgjegjësinë për ngjarjet e mëngjesit të sotëm në Kumanovë. Deklarata që bien n
Karikatura austriake, Princ Vidi: Ja deklarata për popullin tim, Isa Boletini: Tani shkruaje edhe testamentin tënd Një karikaturë interesante nga shtypi austriak i vitit 1913 ka dalë në dritë. Bëhet fjalë për një karikaturë, ku shih
Eduart Ndocaj publikon faturën 600 milionëshe që shpenzoi për PS-në (FOTO) Ish kandidati për deputet i PS-së në qarkun e Lezhës, Eduart Ndocaj, ka shprehur zhgënjimin e tij ndaj kësaj partie, duk
Gruevski: Nuk do të ketë zgjedhje të reja Kryeministri Nikolla Gruevski në daljen e tij në qendrën sportive “Boris Trajkovski” ka thënë se nuk do të ketë zgjedhje
Kur ministri tall ... me popullin (VIDEO) Ky personi që shihni në video quhet Nuran Izairi. Ai është ministër i Ekologjisë në Qeverinë e Maqedonisë. Ai ka një
AK në Vlorë: Të shiten vilat e makinat e deputetëve për të dëmshpërblyer popullin Aleanca KuqeZi protestoi sot në qendër të qytetit të Vlorës kundër dështimeve të qeverisë Rama në zonën e tij elektorale
Serbia: Do ta mbrojmë Trepçën e pasurinë tonë në Kosovë Qeveria serbe do ta mbrojë Trepçën, pasurinë e saj dhe popullin e saj në Kosovë. Këtë e ka shprehur për "RTS" drejtori i
Libër i zisë për Francën në Kosovë Nga ora 15.00 deri në orën 18.00 është lajmëruar se në ambasadën franceze në Kosovë do të hapet libri i zisë pas masakrë
Haradinaj: Solidarizohemi me popullin francez Lidhur me sulmin në Paris ku u vranë 12 persona ka reaguar edhe Ramush Haradinaj, duke thënë se ai dhe partia e tij soli
Basha: Me këtë krizë, Rama nuk e bën dot popullin për budalla Edhe kreu i PD nuk ka kursyer ironitë gjatë duelit të hapur që ka pasur me kryeministrin Rama, sa i takon energjisë. Sip
Haradinaj: PDK-LDK do ta varfërojnë popullin Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj ka theksuar se projekt-buxheti për vitin 2015-të është një buxhet që thellon varfërinë
Krasniqi: Elefantët po shtypin popullin Grupi parlamentar i 'Nisma për Kosovën' është shprehur kundër projekt-buxhetit të ri të propozuar në Kuvend. Jakup Kr
Ky është stoli im! nga Behar Osmani - Po të flasë për një stol studenti, do të ishte mjaftë i vështirë përshkrimi se në çfarë rethanash g
Pacolli: Kosova u njoh botërisht nga Ibrahim Rugova Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli është shprehur se Ibrahim Rugova do të mbetet një figurë endemike dhe mit ndër shqipt
Berisha: Rama poshtëroi popullin që përjetoi izolimin gjatë sundimit të Enver Hoxhës Në postimin e radhës në Facebook, ish-kryeministri Berisha është ndalur tek Edi Rama dhe revoltën për Muzeun e Enver Hox