999 rezultate për

popullin

Kryeministri Mustafa, ngushëllon francezët Kryeministri Isa Mustafa pas sulmit të mbrëmshëm në Nicë të Francës, ka shprehur ngushëllimet për popullin francez. K
Nishani: Populli shqiptar dhe unë jemi me popullin francez Presidenti Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh ngushëllimi dhe solidariteti Presidentit të Republikës franceze, Franço
Veseli ngushëllon shtetin dhe popullin francez Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përcjellë ngushëllimet e tij autoriteteve dhe popullit francez, pas sul
Thaçi uron popullin francez për Festën Kombëtare Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar popullin e Francës për Festën Kombëtare, Ditën e Bastiljës. Përmes një posti
Vetëvendosje ngushëllon popullin turk për sulmet në Stamboll Lëvizja Vetëvendosje ngushëlloi familjet e viktimave dhe popullit turk gjatë sulmeve të mbrëmshme në Stamboll. "Vrasja e
VMRO-DPMNE: Krimineli Zaev mendon se të gjithë janë si ai Populli e njeh shumë mirë Zoran Zaevin, kriminelin që promovonte idenë për zyrtarizimin e gjuhës shqipe në tërë territor
"Pitbulli" Abrashi: Nder dhe krenari të përfaqësosh Shqipërinë Mesfushori Amir Abrashi pasi ka përfunduar ndeshja e Portugalisë, ku edhe kemi mësuar verdiktin për eliminimin, ka shkru
Kryetari Veseli ngushëllon homologun e tij amerikan Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka ngushëlluar kryetarin e Dhomës së Përfaqësuesve të Kongre
VMRO-DPMNE: LSDM shpik mënyra që të mos përballet me popullin VMRO-DPMNE ditën e sotme përmes një komunikate dërguar mediave ka reaguar ndaj deklaratës së nënkryetarit të LSDM-së, Da
Rekomandimi i liberalizimit të vizave, ja njoftimi i Komisionit Evropian Komisioni Evropian sot i ka propozuar Këshillit të Bashkimit Evropian dhe Parlamentit Evropian për të hequr vizat për po
Lista Serbe kundër avokatit të Azem Sylës: Mos e ofendo popullin serb Lista Serbe ka reaguar lidhur me një deklaratë të Tom Gashit në emisionin Info Magazine. Ky subjekt politik shprehet
LD-Ivanovit: Zgjidh popullin ose politikanët e korruptuar Lidhja Demokratike i ka kërkuar presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov që të zgjedh midis rebelimit gjithëpopullor për
"Je Suis Bruxelles", e gjithë bota solidarizohet me popullin belg (FOTO LAJM) E gjithë bota është solidarizuar me Brukselin, kryeqytetin e Belgjikës, i cili paraditen e djeshme u trondit nga disa su
RDK ngushëllon popullin belg: Koha për tu bashkuar Rilindja Demokratike Kombëtare shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjarët e viktimave të sulmve në Bruksel, në kë
Thaçi ngushëllon popullin turk Presidenti i ri i Kosovës, Hashim Thaçi, në llogarinë e tij në Facebook nëpërmjet një postimi ka ngushëlluar popullin tu
Thaçi: Nuk do të jem president që e përçan popullin, por që e unifikon Presidenti i ri i Kosovës, Hashim Thaçi, së fundmi ka treguar se të bëhej president nuk ishte ambicie apo ëndërr jetësor
Krasniqi: Rënia e Jasharëve mobilizoi popullin për liri (Me rastin e 18 vjetorit të rënies së Adem Legjendarit dhe familjes së tij) Nga Jakup Krasniqi - Drejtuesit e shteti
Haradinaj: Dje u ndjeva krenar me popullin e Kosovës Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, nëpërmjet një deklarate për media, ka vlerësuar protestë
Vuçiç: Kemi nevojë për NATO-n që të mbrojë popullin serb në Kosovë Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, gjatë ditës së sotme ka thënë se Serbia ushtarakisht mbetet neutral. Ai gjitha
Vuçiç: Na duhet NATO për të mbrojtur popullin në Kosovë Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se vendit të tij i nevojitet aleanca me NATO-n për të mbrojtur popullin se