999 rezultate për

popullin

Kim Mehmeti-Taravarit: Nuk bashkëpunoj me ata që gënjejnë popullin (FOTO LAJM) Publicisti Kim Mehmeti i është kundërpërgjigjur sekretarit të përgjithshëm të LR-PDSH-së, Arben Taravarit i cili rrëfeu
Gruevski: LSDM dhe BDI dëshirojnë të defaktorizojnë popullin maqedonas “LSDM dhe BDI dëshirojnë të bëjnë defaktorizim të popullit maqedonas. Ajo që ndodh tani tregon se LSDM është e vendosu
"Jeremiç pështyu popullin e tij, mbështeti Thaçin dhe Mustafën" Zëvendëspresidenti i Bordit kryesor të Partisë Përparimtare Serbe, Milenko Jovanov, ka akuzuar mbrëmë presidentin e Qend
Assad akuzohet se ka helmuar popullin e tij me armë kimike Hetuesit ndërkombëtarë kanë ngritur për herë të parë dyshimet se, presidenti sirin Bashar al-Assad dhe vëllai i tij janë
Porosia e babait të ministri të Brendshëm, Nuhiu:Të punosh për popullin! (VIDEO) Zëvendësministri i brendshëm, Agim Nuhiu rreth orës 8.00, doli nga shtëpia për të shkuar në punë, në postin Ministër në
Ambasada e SHBA: Vendimi i KQZ fitore për popullin shqiptar, paralajmërim për kriminelët Ambasada e SHBA ka reaguar menjëherë pas vendimit të marrë pak çaste më parë, për heqjen e mandateve për dy deputetët Da
Lindita Halimi: Çfarë nderi të përfaqësoj popullin tim në Eurovision! (VIDEO) Lindita Halimi, me këngën “Bota”, të punuar me tekst nga Gerald Xhari (Big Basta), muzikë dhe orkestrim nga Klodian Qafo
Bogdani-Ramës: Po vjedh popullin tënd, më mir meru me ekspozitat Pak më herët, përmes një postimi Rama nuk ka kursyer ironinë kundër pretendimeve të Partisë Demokratike për deformim të
Zaev: Mos e frikësoni popullin, për 4 ditë vjen jeta e re! Në një tubim të mbajtur nga LSDM-ja para qytetarëve të Kumanovës, lideri i kësaj partie, Zoran Zaev, ka thënë se kjo par
Obama për vdekjen e Castros: Historia do ta gjykojë ndikimin e madh të tij Shtëpia e Bardhë ka dalë me një deklaratë pas vdekjes së ish presidentit të Kubës, Fidel Castro në moshën 90 vjeçare.
Ristani: Çfarë do bëjë Byroja, ka ndërmend të përjashtojë popullin?! Sekretari i Përgjithshëm i PD, Arben Ristani, përmes një deklarate për mediat ka reaguar në lidhje me vendimin që është
Shteti-bandë i Ramës sot në Shkodër, me popullin nuk luhet! Me anë të një reagimi për mediat, kreu i PD është prononcuar pas ngjarjes në Shkodër. Me anë të një deklarate, Basha
Kundërpërgjigjet Gjuriç: Askush s'më ndalon të jem me popullin tim në Kosovë Drejtori i Zyrës për Kosovën Marko Gjuriç, ka thënë se këtë javë do të vizitojë Kosovën dhe se askush nuk mund ta ndalë
Basha: Rama ka tradhtuar shqiptarët, ka shkelur çdo premtim Kryetari i opozitës, Lulzim Basha është takuar me drejtues të strukturave të Partisë Demokratike në Vaun e e Dejës. A
Zheji-Ramës: Etja për mbipushtet të shndërroi në bishë të pangopur e budallaqe Me tone mjaft të ashpra, analisti Artur Zheji i është adresuar kreut të qeverisë, Edi Rama, që sipas tij, etja për para
Nishani shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit të Izraelit Presidenti Bujar Nishani i ka dërguar sot një mesazh ngushëllimi homologut izraelit, për ndarjen nga jeta të Presidentit
Rritja e pensioneve/ Basha: Tallje e rëndë me popullin Lulzim Basha ka reaguar me anë të një deklarate për mediat pas vendimit të qeverisë për indeksimin e pensioneve, një ven
Besnik Berisha: Dënimin për pasaportat do ta paguajnë qytetarët Shtypshkronja shtetërore austriake e cila fituoi çështjen ligjore kundër Qeverisë së Kosovës,ka kërkuar kompensim 5 mili
Mustafa nënshkruan në librin e zisë për nder të viktimave në Nicë Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, nënshkruan në librin e zisë në nder të viktimave që humbën jetën nga sulmet terrori
Rama: I lumtur për popullin vëlla të Turqisë dhe mikun e çmuar Erdogan Turqia sot u zgjua e trazuar nga ngjarjet e natës, ku qeveria dhe Presidenti Erdogan denoncuan një përpjekje për grusht