999 rezultate për

popullin

Rama nis spektaklin "gju më gju me popullin": Më dëgjo mua ti! (VIDEO) Një vit para zgjedhjeve lokale, kryeministri Rama i është rikthyer tureve të "takimeve me popullin" në rrethe të ndryshm
Rama iu kërkon deputetëve të bindin popullin pasi ia "nxiu" jetën Me taksa që janë rritur si asnjëherë më parë dhe paga e pensione që nuk janë prekur që prej vitit 2013, Edi Rama e di se
Krahasoi popullin shqiptar me organin gjenital, merret vendimi për Ramën Byroja e Kuvendit ka marrë vendimin për ta rrëzuar kërkesën e depozituar nga Lëvizja Socialiste për Integrim e cila kërk
Burgosja e kuksianëve, Basha i kujton Ramës Tahirin dhe Orest Sotën Pas vendimit të Gjykatës së Tiranës për lënien në burg të 11 prej tyre, ka reaguar ashpër kryetari i Partisë Demokratike
Thaçi tallet me popullin, mbron drejtorin e AKI-së Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po vazhdon ta mbrojë shefin e AKI’së pas dëbimit që ai besohet se ua ka bërë gjashtë
U ngrit prej leckash nga ROSU, por Gjuriç nuk zë mend: Do hyj sërish në Kosovë Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Xhuriç i ka cilësuar thjesht justifikime arsy
Thirren maqedonasit për protesta: Dilni se do vdesim dhe do zhdukemi Shoqata patriotike maqedonase “Tvrdokorni” dhe “Forcat e bashkuara maqedonase” kanë bërë thirrje për protestë ditën e ma
Dhimitri dhe Niko, dy "të dashuruar" që sillen ndryshe me popullin e tyre Duket se ka një kimi mes shefave të diplomacisë greke dhe shqiptare, Nikos Kotzias dhe Ditmir Bushati. Edhe pse kanë
Komandantët i morën vizat për Uashington, për popullin s'ka NgaErvin Shkulaku/KOMENT I qeshur dhe me një kafe ishte rehatuar sot Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj
Njihuni me popullin që jeton më shumë se 120 vjet Ku qëndron sekreti i një jete kaq të gjatë dhe të shëndetshme? Për të kuptuar përgjigjen e kësaj pyetje duhet të mëso
Vucic së shpejti vjen në Kosovë, bën thirrje për gjakftohtësi Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka deklaruar sot se së shpejti do të vijë për vizitë në Kosovë për të biseduar m
Haradinaj lëvdon Vucicin: E ka përparuar Serbinë, e respektoj Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë disa deklarata për homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq, duke thënë
Vendimi i Kim Jongut çudit popullin Në Korenë e Veriut kanë nisur të shpërndahen kalendarët për vitin 2018 dhe ajo që ka habitur është se në to, ditëlindja
Nënshkruhet marrëveshja për ``Kosova e Re``, përfundon në 2023 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mbajti sot mbledhjen e Komitetit Drejtues për Termocentralin “Ko
Ish-ushtari i UÇK-së në Strugë bëhet me shtëpi Ish-pjesëtari i UÇK-ve, Zaim Ajro nga Ladorishti i Strugës falë ndihmës së emigrantëve shqiptare është bërë me shtëpi. F
"Monstra"/ Ismailoviç: Falenderoj popullin shqiptar për përkrahjen! Pas arritjes në shtëpi, Agim Ismailoviç deklaroi se ndjehet i lumtur që drejtësia ka ardhur në vend, dhe falënderoi të g
Veseli: Dënimi ndaj Mladiç ngushëllon popullin boshnjak Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka komentuar dënimin me burgim të përjetshëm të Ratko Mlladiqit, për gjeno
“E fundose popullin o shoku Edi”, Rama i kthehet keq qytetarit (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ditën e sotme mbajti një konferencë për mediat mbi ekonominë në vendin tonë. “Rritja ekonomike
Demë Shehu: Edhe 100 vite po të jetoja, do të sakrifikohesha për popullin tim! Dënimi me burg të përjetshëm nuk e ka thyer Demë Shehun e Grupit të Kumanovës. Në mesazhin e parë pas shqiptimit të këti
Kelmendi sulmon LGBTI: Janë mbartës të AIDS Kreu i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, ka dalë kundër Paradës së Krenarisë së komunitetit LGBTI, që është paralajmëruar t