999 rezultate për

populli

"Syri i Popullit" do t'i bënte atentat edhe Hajredin Kuçit Murat Jashari i ka rrëfyer para hetuesisë dy versione rreth atentatit ndaj avokatit Azem Vllasi. Herën e parë ka thën
Njihuni me dëshminë e Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit për organizatën "Syri i Popullit" Hashim Thaçi e Kadri Veseli do thirren për të dëshmuar në gjyqin ndaj vëllait të njërit prej ish-eprorëve të rënë të UÇK
Thirren maqedonasit për protesta: Dilni se do vdesim dhe do zhdukemi Shoqata patriotike maqedonase “Tvrdokorni” dhe “Forcat e bashkuara maqedonase” kanë bërë thirrje për protestë ditën e ma
Dhimitri dhe Niko, dy "të dashuruar" që sillen ndryshe me popullin e tyre Duket se ka një kimi mes shefave të diplomacisë greke dhe shqiptare, Nikos Kotzias dhe Ditmir Bushati. Edhe pse kanë
Taravari letër të hapur Zaevit Arben Taravari, kryetar i Komunsë së Gostivarit i ka drejtuar një letër të hapur kryeministrit të Republikës së Maqedoni
Komandantët i morën vizat për Uashington, për popullin s'ka NgaErvin Shkulaku/KOMENT I qeshur dhe me një kafe ishte rehatuar sot Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj
Të zgjedhurit e popullit edhe sot kuvendojnë për ndotjen e ajrit Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot prapë për të vazhduar seancën e djeshme plenare të lënë në gjysmë.
Njihuni me popullin që jeton më shumë se 120 vjet Ku qëndron sekreti i një jete kaq të gjatë dhe të shëndetshme? Për të kuptuar përgjigjen e kësaj pyetje duhet të mëso
Një prej zëvëndësave të Avokatit të Popullit votohet vajza e ish-këshilltarit të Jakup Krasniqit Kuvendi i Kosovës ka zgjedhur sot me votim të fshehtë katër zëvendës të Avokatit të Popullit. Për këtë pozitë nga nj
Gjuric: Në fundjavë Vucic shkon pranë popullit në Kosovë Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka komentuar vizitën e presidentin serb, Aleksandar Vuç
Vucic së shpejti vjen në Kosovë, bën thirrje për gjakftohtësi Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka deklaruar sot se së shpejti do të vijë për vizitë në Kosovë për të biseduar m
Spiunllëku, zgjidhja jonë e vettingut, apo...! nga Genti Pulti - “Spiun, majmun, sapun….” është batuta e një filmi shqiptar që të bie ndërmend këto ditë kur dëgjoj
Kush është gazetarja simpatike që do të drejtojë burgun e grave (FOTO LAJM) Ditën e djeshme Ministria e Drejtësisë ka bërë publike 24 drejtorët e rinj të burgjeve të cilët kanë fituar konkursin pë
Drurin popullit: Mos regjistroni adresën deri në 30 janar dhe shikoni ç'ju gjen! Në qeveri janë bindur se ky popull merr vesh vetëm me dru dhe duket se në këtë prizëm janë duke u parë edhe zgjidhjet pë
Donika: Populli është me ne Deputetja e VV-së, Donika Kadaj Bujupi tha se ashtu siç kanë vepruar ‘në mbrojtje të Republikës më herët”, njëjtë do të
Spasovski: Arrestimi i deputetëve të VMRO-së është në përputhje me ligjin Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski insiston që policia ka vepruar në mënyrë ligjore gjatë arrestimit të de
Prokuroria Speciale nis hetimet për faturat e veriut Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK) ka nisur hetimet preliminare lidhur me dyshimet për dallavere me fatu
Si po bëhen rrush e kumbulla paratë e popullit për banketet e Vitit të Ri Dhjetëra institucione kanë nxituar të bëjnë tenderë me lekët e shtetit për festat e Vitit të Ri. Megjithatë, në Kodin e
Haradinaj i hedh në kosh të plehrave kollaret që i dhuroi populli (FOTO LAJM) 200 kollaret bashkë me këmishat, të cilat u varën gjatë ditës në rrethojat e ambientit të Qeverisë së Kosovës, janë hedh
Haradinaj lëvdon Vucicin: E ka përparuar Serbinë, e respektoj Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë disa deklarata për homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq, duke thënë