999 rezultate për

populli

Koha kur me paratë e popullit Thaçi blinte telefonë nokia 3 mijë euro Në gusht të vitit 2011, Zyra e Kryeministrit, Hashim Thaçi, kishte blerë nga “City Computer” pajisje teknologjike mbi 8
Thaçi pasi hëngri mirë edhe cigaret i pagoi me paret e popullit Në dosjen “SaHanShefi” zbulohet edhe fatura me të cilat stafi i kryeministri të atëhershëm, Hashim Thaçi, kishin paguar
Të zgjedhurit e popullit shtojnë lluksin me 20 mijë euro Kuvendi i Kosovës edhe më tej vazhdon të kritikohet për shpenzimet që po bën. Shpenzimet për këtë tre mujor në krahasim
Po kurohet me kancer malinje, zonja e parë e Sirisë: Gjej forcën tek populli sirian Zonja e parë e Sirisë, Asma Assad i është drejtuar publikut një ditë pas publikimit të lajmit se po trajtohet kundër kan
Thaçi insiston: Shumica e popullit mbështet idenë time Presidenti Hashim Thaçi, as që dëshiron të dëgjojë për kundërshtimet që vijnë nga spektri politik kosovar rreth idesë pë
Fjalët e veprimtarit që ndërroi sot jetë, populli shqiptar është i papërkulur (VIDEO) Paraqitja e parë publike e Adem Demaçit ishte bërë në kryeqytetin slloven, Lublanë, në vitin 1990. Ai ishte ftuar që
Publikohet letra e rrallë ku Enver Hoxha uronte Brazilin për fitoren e Botërorit Kur bëhet fjalë për futboll të gjithë e duan dhe e ndjekin. Së fundmi është publikuar edhe një letër e diktatorit dh
Numërohen gjysmat e kutive, Erdogan kryeson deri tani në Turqi Deri tani janë numëruar rreth gjysmat e kutive në Turqi. Rezultati i deritanishëm kryesohet nga Erdogani me 56 përqin
Dalin rezultatet e para të votimeve në Turqi, kush kryeson Dalin rezultatet e para të votimeve në Turqi. Sipas “CNN Turk”, në zgjedhjet presidenciale kryeson Recep Tayyip Erdogan.
"Patriotët" që jetojnë jashtë Maqedonisë kërcënojnë me burg Zaevin Kryetari i Kongresit Botëror Maqedonas, Todor Petrov përmes një fjalimi publik ka shprehur qëndrimet e tij lidhur me vot
Aktori sulmon ashpër Avokaten e Popullit: Mbroni vetëm homoseksualët, për të tjerët nuk keni b*thë Aktori Marin Orhanasi ka reaguar ashpër përmes një statusi në Facebook ndaj Avokatës së Popullit, Erinda Ballanca në lid
Islandezët dashuri pa kushte për futbollin, 99.6% e tyre ndoqën ndeshjen Futbollin e kanë si hobi pas punës. Por mesa duket kur gjërat i bënë për qejf dhe pa kushte arrin të kesh sukses. Po
Populli do të mbështesë Zaevin për të ardhmen e Maqedonisë Marrëveshja mes Maqedonisë dhe Greqisë për çështjen e emrit, bazuar në deklaratat e deritanishme të kryeministrit, Zoran
Deputetët e një populli të varfër me makina luksoze Dikush 32 mijë euro, dikush 25 mijë, e disa tjerë shoferë të dy veturave me shifra mbi 20 mijë euro. Kështu sillen çmime
Rama sherr me komentuesit: Unë po le shpirtin duke blerë ilaçe! Kryeministri Edi Rama ditën e djeshme udhëtoi drejt Durrësit ku zhvilloi disa takime. Këto takime, Rama i pasqyroi s
Trump flet për Kim: Kam një ndjenjë se ai dëshiron të bëjë diçka të madhe për popullin e tij Presidenti i SHBA-së, Donal Trump është shprehur se takimi i planifikuar të martën me homologun e tij të Koresë së Veriu
Përmbaruesi Privat, i pamëshirshëm edhe me personat në nevojë Përmbaruesit Privatë në Kosovë nuk po i kursejnë nga bllokimi i të ardhurave as të varfrit. Ata po ua bllokojnë xhirollo
I thanë se kapërdiset me lekët e popullit, Armina përgjigjet për të gjithë Armina Mevlani është kthyer prej kohësh një nga vajzat më të komentuara në shoëbizin shqiptar. Karriera e saj si blog
“Kapardisu me lekët e popullit”, Armina Mevlani bën debat me komentuesin (FOTO LAJM) Blogerja e njohur, Armina Mevlani e vendosur shpesh në qendër të vëmendjes së medias dhe mjaft e komentuar në rrjetet so
Edhe kordinatorët do të shtrydhin buxhetin e shtetit, mjerë populli Përveç 21 ministrave e 74 zëvendësministrave, Qeverisë së Kosovës tashmë kanë filluar t’i shtohen edhe koordinatorët nac