999 rezultate për

populli

Shkodrën e lanë në gjak! Zbulohet trakti që alarmoi regjimin komunist në 1946 Ky trakt i rrallë i hedhur në Durrës në shtator të viti 1946, dëshmon se sa të qartë ishin një grusht njerëz në fillesat
Vdekjet nga dritaret Mbi 700 fëmijë kanë humbur jetën në vitin 2017, ndërsa 500 të tjerë vdiqën tragjikisht gjatë pushimeve të verës. Shifrat
Edhe Haradinaj niset për New-York me paratë e popullit, thotë se përfiton Kosova Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj javën e ardhshme do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Am
Erdogani merr avion 400 milion dollarë, thotë se do ta përdorë për popullin (FOTO LAJM) 400 milionë dollarë ka kushtuar dhurata luksoze që emiri i Katarit i ka bërë presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan
Vizita e Vuçiç në Kosovë, reagon për herë të parë Haradinaj Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se populli i Kosovës respekton tërësinë territoriale të Republikës. Ka thënë se d
Labi i thur lavde vetes, mendon se pasi u bë deputet populli ka fituar Labinot Tahiri ka reaguar pas vendimit të mosdhënies dorëheqje nga grupi i AKR-së në parlament. Me një status në Face
Koha kur me paratë e popullit Thaçi blinte telefonë nokia 3 mijë euro Në gusht të vitit 2011, Zyra e Kryeministrit, Hashim Thaçi, kishte blerë nga “City Computer” pajisje teknologjike mbi 8
Thaçi pasi hëngri mirë edhe cigaret i pagoi me paret e popullit Në dosjen “SaHanShefi” zbulohet edhe fatura me të cilat stafi i kryeministri të atëhershëm, Hashim Thaçi, kishin paguar
Të zgjedhurit e popullit shtojnë lluksin me 20 mijë euro Kuvendi i Kosovës edhe më tej vazhdon të kritikohet për shpenzimet që po bën. Shpenzimet për këtë tre mujor në krahasim
Po kurohet me kancer malinje, zonja e parë e Sirisë: Gjej forcën tek populli sirian Zonja e parë e Sirisë, Asma Assad i është drejtuar publikut një ditë pas publikimit të lajmit se po trajtohet kundër kan
Thaçi insiston: Shumica e popullit mbështet idenë time Presidenti Hashim Thaçi, as që dëshiron të dëgjojë për kundërshtimet që vijnë nga spektri politik kosovar rreth idesë pë
Fjalët e veprimtarit që ndërroi sot jetë, populli shqiptar është i papërkulur (VIDEO) Paraqitja e parë publike e Adem Demaçit ishte bërë në kryeqytetin slloven, Lublanë, në vitin 1990. Ai ishte ftuar që
Publikohet letra e rrallë ku Enver Hoxha uronte Brazilin për fitoren e Botërorit Kur bëhet fjalë për futboll të gjithë e duan dhe e ndjekin. Së fundmi është publikuar edhe një letër e diktatorit dh
Numërohen gjysmat e kutive, Erdogan kryeson deri tani në Turqi Deri tani janë numëruar rreth gjysmat e kutive në Turqi. Rezultati i deritanishëm kryesohet nga Erdogani me 56 përqin
Dalin rezultatet e para të votimeve në Turqi, kush kryeson Dalin rezultatet e para të votimeve në Turqi. Sipas “CNN Turk”, në zgjedhjet presidenciale kryeson Recep Tayyip Erdogan.
"Patriotët" që jetojnë jashtë Maqedonisë kërcënojnë me burg Zaevin Kryetari i Kongresit Botëror Maqedonas, Todor Petrov përmes një fjalimi publik ka shprehur qëndrimet e tij lidhur me vot
Aktori sulmon ashpër Avokaten e Popullit: Mbroni vetëm homoseksualët, për të tjerët nuk keni b*thë Aktori Marin Orhanasi ka reaguar ashpër përmes një statusi në Facebook ndaj Avokatës së Popullit, Erinda Ballanca në lid
Islandezët dashuri pa kushte për futbollin, 99.6% e tyre ndoqën ndeshjen Futbollin e kanë si hobi pas punës. Por mesa duket kur gjërat i bënë për qejf dhe pa kushte arrin të kesh sukses. Po
Populli do të mbështesë Zaevin për të ardhmen e Maqedonisë Marrëveshja mes Maqedonisë dhe Greqisë për çështjen e emrit, bazuar në deklaratat e deritanishme të kryeministrit, Zoran
Deputetët e një populli të varfër me makina luksoze Dikush 32 mijë euro, dikush 25 mijë, e disa tjerë shoferë të dy veturave me shifra mbi 20 mijë euro. Kështu sillen çmime