E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

populli

"Ikën hajdutët", populli zbyth (momentalisht) oligarkët në Tiranë (FOTO LAJM) Pas gjashtë orësh dhunë ndaj familjarëve në rrugën "Sami Frashëri", përmbaruesit janë tërhequr nga rruga duke hequr dorë
Intervista e plotë e Ramës në RAI: Nuk është populli ai që ka dalë në shesh Kryeministri Edi Rama pas përfundimit të seancës plenare në Kuvend ka udhëtuar menjëherë drejt Italisë. Shefi i qeveris
Komuna e Drenasit: Avokati i Popullit gënjen, ofruam ndihmë për të miturën Komuna e Drenasit ka reaguar duke thënë se institucionet komunale i kanë ofruar ndihmën e duhur nxënëses që u abuzua sek
Prifti ortodoks ka hall tjetër, nëse bëhet shkëmbimi humbet populli serb në Kosovë Igumeni i Manastirit të Deçanit, Sava Janjiq, ka tërhequr vërejtjen se për shkak të disa zgjidhjeve politike që përmende
Ahmeti: momentet historike të popullit tonë erdhën nga diaspora Në Samitin e dytë të Diasporës, kreu i BDI në Maqedoninë e Veriut Ali Ahmeti, u shpreh se momentet më të rëndësishme his
Ngjela "shpërthen" ndaj opozitës: Populli do të marrë dru dhe do t’i bjerë Spartak Ngjela ka lëshuar deklarata të forta ndaj opozitës duke thënë se Populli do të marrë dru dhe do t’i bjerë asaj.
Talat Xhaferri: Kosova mos e zgjasë dialogun me Serbinë Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferri shprehet se Kosova nuk duhet ta lejë gjatë marrëveshjen finale me Ser
"Populli do marrë armët", skenari i frikshëm për vendin (VIDEO) Vendi tashmë gjendet pa Parlament dhe përplasjet e fundit politike tregojnë se konfliktin në vend. Gjatë emisionit t
Basha mbyll protestën me Himnin Kombëtar (VIDEO) Kryedemokrati Lulzim Basha, pasi mblodhi protestuesit përpara kryesisë së PD-së ka paralajmëruar protesta në të gjithë v
Basha mesazh të fortë ndërkombëtarëve: Mos lejoni Edi Ramën të largohet Përpara qindra qytetarëve, kreu i opozitës Lulzim Basha dha një mesazh për ndërkombëtarët. “Dua këtë mesazh të parë t
Intervista e rrallë e Rugovës: Për bashkimin me Shqipërinë vendos populli më vonë Një intervistë ekskluzive të presidentit Rugova, dhënë të përditshmes gjermane “Der Sipegel”, më 10 gusht të vitit 1999.
Maduro po shkatërron popullin e tij Qeveria venezuelase ndaloi sot të gjitha anijet që të largohen nga portet e Venezuelës, katër ditë nga data e njoftuar n
Kur opozita shqiptare flet në emër të popullit! ALFRED PEZA Ka një qasje më shumë se populiste në radhët e liderëve të opozitës shqiptare këto ditë, të cilët kanë fi
"Nesër populli ngrihet", mesazhi i Bashës pak orë para protestës (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, një ditë para protestës së thirrur, ka bërë një reagim në Facebook ku deklaron
Maduro nis përrallat për të mashtruar popullin e uritur Presidenti në largim Maduro po pvrdor metoda tipike diktatoriale pvr të mashtruar popullin e tij. Pas kërcënimeve se do
"Mos dëgjoni ndërkombëtarët, por popullin e Kosovës" Në mëngjesin e 15 janarit të vitit 1999, forcat serbe ndërmorën një sulm kundër fshatit të Reçakut, në komunën e Shtimes
Do t'i zemë në çark si minjtë! Basha bën paralajmërimin e fortë nga Elbasani Kryedemokrati Lulzim Basha ka nxehur situatën duke bërë deklarata të forta ndaj qeverisë. "Do t'i zemë në çark si mi
Nikollë Lesi: Populli do rrethojë Ramën, Monika dhe Luli do zgjedhin një kryeministër tjetër Botuesi Nikollë Lesi shkruan se protesta e 16 shkurtit e njoftuar nga opozita do të jetë masive dhe se ministrat e Ramës
Ekzekutohen para popullit dy pedofilë në Jemen Jemeni ka ekzekutuar në publik dy burra të cilët rrëmbyen, përdhunuan dhe vranë një djalë 12-vjeçar. 28-vjeçari Wadah
Maduro i frikshëm nuk lejon që populli të marrë ndihma humanitare Zyrtarët e opozitës kanë thënë se ushtria e Venezuelës e ka bllokuar një urë në kufi me Kolumbinë para arritjes së një d