999 rezultate për

populli

"Mos dëgjoni ndërkombëtarët, por popullin e Kosovës" Në mëngjesin e 15 janarit të vitit 1999, forcat serbe ndërmorën një sulm kundër fshatit të Reçakut, në komunën e Shtimes
Do t'i zemë në çark si minjtë! Basha bën paralajmërimin e fortë nga Elbasani Kryedemokrati Lulzim Basha ka nxehur situatën duke bërë deklarata të forta ndaj qeverisë. "Do t'i zemë në çark si mi
Nikollë Lesi: Populli do rrethojë Ramën, Monika dhe Luli do zgjedhin një kryeministër tjetër Botuesi Nikollë Lesi shkruan se protesta e 16 shkurtit e njoftuar nga opozita do të jetë masive dhe se ministrat e Ramës
Ekzekutohen para popullit dy pedofilë në Jemen Jemeni ka ekzekutuar në publik dy burra të cilët rrëmbyen, përdhunuan dhe vranë një djalë 12-vjeçar. 28-vjeçari Wadah
Maduro i frikshëm nuk lejon që populli të marrë ndihma humanitare Zyrtarët e opozitës kanë thënë se ushtria e Venezuelës e ka bllokuar një urë në kufi me Kolumbinë para arritjes së një d
Krenarë që populli shqiptar i mbrojti hebrenjtë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli ka përkujtuar sot ditën e Holokaustit, ndërsa ka
Gjykimi për "Syrin e Popullit", zbardhet dëshmia e Limajt Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, në seancën e sotme për rastin e njohur si “Syri i Popullit” ka deklaruar s
Amerikanët largohen nga Venezuela, Maduro mund të godasë popullin e tij Departamenti i Shtetit e ka tërhequr stafin qeveritar nga Venezuela dhe u ka bërë thirrje qytetarëve amerikanë që gjende
Maqedonia e Veriut e bëri detyrën e saj, radhën e ka Greqia Ndryshimet kushtetuese të cilat dalin nga Marrëveshja e Prespës kaluan edhe fazën finale në Kuvendin e Republikës së Maq
Irinej nuk ndalet edhe gjatë festës, shpif për Kosovën Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe (KOS) Irinej në urimin për Kërshëndellat ka theksuar se serbëve në Kosovë po u merret
Zaev: Presidenti i ardhshëm të jetë si baba për popullin “Dëshiroj të kemi kandidat konsensual për president, i cili do të jetë babai i popullit dhe mbrapa të cilit do të qëndro
Si e mashtrojnë serbët popullin e tyre: Amerikanët tërhiqen nga Kosova Teoritë konspirative po vazhdojnë të jenë prezentë në debatet televizive në Boograd. Së fundmi, një analist i këtij s
Veseli dëshmon se kanë dashur ta vrasin, gjen kohë edhe për shaka Edhe kryetari i Partisë Demokratike dhe njëherit kreu i Kuvendit po jem dëshmi në Gjykatën Themelore të Prishtinë, për r
"Të ngrihet gjithë populli, studentët nuk janë serbë" Protesta e studentëve vijon të jetë në fokus të vëmendjes dhe komenteve të qytetarëve. Edhe mëngjesin e sotëm qyteta
"Linda zbute demin e tërbuar", aktori shpërthen kundër Ramës Protestën dhe kauzën e studentëve e kanë mbështetur shumë figura publike në rrjetet sociale, por edhe të pranishëm fizik
Vendi i çudirave, zyrtarë me shtatë vende pune ndërsa populli vuan nga varfëria Në kuadër të “Javës Kundër Korrupsionit”, IKD ka publikuar raportin lidhur me përputhjen dhe ushtrimin e funksioneve pub
Qeveria ul kokën ndaj popullit, taksa hiqet edhe nga buxheti Rritja e parashikuar e taksave të karburanteve, që shkaktoi protesta javore të dhunshme në Francë, tashmë është hequr ng
Këshilltarja e Haradinajt ka një thirrje për popullin pas dështimit të vizave Albena Reshitaj, ish-ministrja e Ambientit dhe Planifikimit Hapësinorë dhe tani këshilltare e kryeministrit të vendit Ra
Mblidhet Këshilli i BE-së, injorojnë shpresën e popullit të Kosovës Premtimet e institucioneve të Kosovës kanë qenë që në takimin e fundit të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian
Dalin fotot e protestës së studentëve në vitin 1997 që zgjoi popullin e Kosovës (FOTO LAJM) Protestat e 1 tetorit të vitit 1997 kanë luajtur rol të madh në atë se si sot është formuar shoqëria kosovare. Kanë