999 rezultate për

populli

Basha sulmon Ramën për Tahirin: Populli do bëhet bashkë për të të fundosur Lulzim Basha ka deklaruar sot se arsyeja pse Tahiri nuk është arrestuar është fakti se njerëzit akoma nuk kanë bashkuar
Avokati i Popullit kërkon të kompesohen qytetarët e Kosovës Avokati i Popullit, Hilmi Jashari në një intervistë për Telegrafin u ka treguar historinë se si ishin ngarkuar qytetarët
Demë Shehu: Edhe 100 vite po të jetoja, do të sakrifikohesha për popullin tim! Dënimi me burg të përjetshëm nuk e ka thyer Demë Shehun e Grupit të Kumanovës. Në mesazhin e parë pas shqiptimit të këti
Haradinaj reagon për sulmin në New-York Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj ka dënuar sulmin që ndodhi mbrëmë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në
Ngjela sulmon Nanon për Azem Hajdarin: Nuk ishte frikacak! Shkrimi i Mustafa Nanos në lidhje me figurën e Azem Hajdarit ka shpërthyer në reagime të forta. Ndaj këtij shkrimi k
Kim Mehmeti: Opozita shqiptare ia ka borxh popullit ta ngrejë zërin kundër LSDM-së Në një intervistë dhënë për televizionin maqedonas sonte(e diel) në “Kanal 5”, shkrimtari Kim Mehmeti ka thënë se zgjedh
Ahmeti: Nuk bëj marrëveshje të fshehta për vullnetin e popullit tim (FOTO LAJM) Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, me bashkëpunëtorë, ka qëndruar në komunën e Dollnenit ku është
Populli nuk i përfilli deputetët e ministrat në zgjedhjet lokale Dy ministra të Qeverisë së Kosovës në zgjedhjet lokale të 22 tetorit nuk arritën bashkërisht t’i marrin më shumë se 1000
Këta kandidatë i do shumë populli, fituan për herë të tretë Dje (e diel) në tërë territorin e Republikës së Kosovës janë zhvilluar zgjedhjet e rregullta lokale në 38 komuna. 43,82
Deputeti i PD-së kërcënon hapur: Populli po karikohet kundër Ramës Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka qenë i ftuar në studion e “Opinion” në Neës24 këtë të dielë për të diskutuar mbi c
Presidenti Thaçi i drejtohet popullit me një deklaratë për zgjedhjet Deklaratë e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për zgjedhjet lokale të 22 tetorit Të nderuar qytetarë të Republikë
Populli ku gratë lindin deri 65 vjeç dhe nuk i zë asnjë sëmundje Në Pakistanin e Veriut, ata i sheh të qeshur me stilin e jetës, me dietën e të ushqyerit. Komuniteti ka 87 mijë anëtarë
Presidenti nuk heq dorë nga partia e tij Ndonëse sipas Kushtetutës duhet ta përfaqësojë unitetin e popullit, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pak para zgjedhj
Zgjedhjet në Austri, konservatori austriak bëhet udhëheqësi më i ri në botë Partia Konservatore e Popullit, e udhëhequr nga 31 vjeçari Sebastian Kurz do të jetë fituesja e zgjedhjeve të përgjithsm
Avokati i Popullit hap zyrat për të paraqitur shkelje të së drejtës zgjedhore Të gjitha zyrat e Avokatit të Popullit do të jenë të hapura për të gjithë qytetarët të cilët do të votojnë në zgjedhjet
Prokuroria: Haxhiu dhe Muhamet Kelmendi, merren në pyetje për "Syrin e Popullit" Lidhur me organizatën kriminale "Syri i Popullit’’, Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), është duke i zhv
Postoi fotografi me tufa eurosh, fansat e akuzojnë se janë të deputetit (FOTO LAJM) Ka kaluar vetëm një ditë që nga postimi i Xhesika Ndoj, ku dukej duke numëruar tufa të mëdha me euro. xhesika , e ci
Kelmendi sulmon LGBTI: Janë mbartës të AIDS Kreu i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, ka dalë kundër Paradës së Krenarisë së komunitetit LGBTI, që është paralajmëruar t
Deputetja e LSI-së hedh valle në emision: Në fillim politikanët, pastaj populli (VIDEO) Nora Malaj, deputetja e LSI_së ka qenë sot ë ftuar në emisionin e mëngjesit ‘Kush vjen për drekë’. Përveç moderatores
Vuçiç në hall të madh me BE-në, çfarë t'i thotë popullit për Katalonjën Rasti i Kosovës dhe ai i Qipros kurrsesi nuk mund të krahasohen, se janë dy raste të ndryshme si nata me ditën. Kështu k