999 rezultate për

populli

Ahmeti: Nuk bëj marrëveshje të fshehta për vullnetin e popullit tim (FOTO LAJM) Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, me bashkëpunëtorë, ka qëndruar në komunën e Dollnenit ku është
Populli nuk i përfilli deputetët e ministrat në zgjedhjet lokale Dy ministra të Qeverisë së Kosovës në zgjedhjet lokale të 22 tetorit nuk arritën bashkërisht t’i marrin më shumë se 1000
Këta kandidatë i do shumë populli, fituan për herë të tretë Dje (e diel) në tërë territorin e Republikës së Kosovës janë zhvilluar zgjedhjet e rregullta lokale në 38 komuna. 43,82
Deputeti i PD-së kërcënon hapur: Populli po karikohet kundër Ramës Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka qenë i ftuar në studion e “Opinion” në Neës24 këtë të dielë për të diskutuar mbi c
Presidenti Thaçi i drejtohet popullit me një deklaratë për zgjedhjet Deklaratë e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për zgjedhjet lokale të 22 tetorit Të nderuar qytetarë të Republikë
Populli ku gratë lindin deri 65 vjeç dhe nuk i zë asnjë sëmundje Në Pakistanin e Veriut, ata i sheh të qeshur me stilin e jetës, me dietën e të ushqyerit. Komuniteti ka 87 mijë anëtarë
Presidenti nuk heq dorë nga partia e tij Ndonëse sipas Kushtetutës duhet ta përfaqësojë unitetin e popullit, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pak para zgjedhj
Zgjedhjet në Austri, konservatori austriak bëhet udhëheqësi më i ri në botë Partia Konservatore e Popullit, e udhëhequr nga 31 vjeçari Sebastian Kurz do të jetë fituesja e zgjedhjeve të përgjithsm
Avokati i Popullit hap zyrat për të paraqitur shkelje të së drejtës zgjedhore Të gjitha zyrat e Avokatit të Popullit do të jenë të hapura për të gjithë qytetarët të cilët do të votojnë në zgjedhjet
Prokuroria: Haxhiu dhe Muhamet Kelmendi, merren në pyetje për "Syrin e Popullit" Lidhur me organizatën kriminale "Syri i Popullit’’, Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), është duke i zhv
Postoi fotografi me tufa eurosh, fansat e akuzojnë se janë të deputetit (FOTO LAJM) Ka kaluar vetëm një ditë që nga postimi i Xhesika Ndoj, ku dukej duke numëruar tufa të mëdha me euro. xhesika , e ci
Kelmendi sulmon LGBTI: Janë mbartës të AIDS Kreu i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, ka dalë kundër Paradës së Krenarisë së komunitetit LGBTI, që është paralajmëruar t
Deputetja e LSI-së hedh valle në emision: Në fillim politikanët, pastaj populli (VIDEO) Nora Malaj, deputetja e LSI_së ka qenë sot ë ftuar në emisionin e mëngjesit ‘Kush vjen për drekë’. Përveç moderatores
Vuçiç në hall të madh me BE-në, çfarë t'i thotë popullit për Katalonjën Rasti i Kosovës dhe ai i Qipros kurrsesi nuk mund të krahasohen, se janë dy raste të ndryshme si nata me ditën. Kështu k
Flasin heronjtë shqiptarë që ndihmuan popullin amerikan nga uragani (VIDEO) Amerika kohët e fundit është tronditur nga disa uragane, që kanë lënë të vdekur shumë persona, dhe kanë shkaktuar shumë
Rouhani: Fjalimi i Trump-it në OKB, “injorant” Presidenti iranian, Hassan Rouhani, e ka quajtur fjalimin e presidentit amerikan, Donald Trump, në Kombet e Bashkuara, “
Pas tërmetit, Trump ua përmend Zotin meksikanëve Të paktën 248 persona kanë vdekur pas një tërmeti me magnitudë 7.1, që goditi Meksikën të martën, duke shkaktuar shpërth
PS hedh poshtë projektligjin për plehrat: Vendimin do e marrim me popullin Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka reaguar në lidhje nismën për rishikimin e dekoratave dhe për plehr
"Lufta është profesioni i preferuar i shqiptarit", intervista e rrallë e Ismail Qemalit Gazeta franceze, « Le Matin », ka botuar, të hënën e 8 nëntorit 1915, ne balline, intervistën e zhvilluar me atdhetarin
Zyrtarja e BE'së: Ju lutem miratojeni demarkacionin, bëni diçka për popullin Angelina Eichhorst, Zëvendësdrejtoreshë Menaxhuese për Evropë dhe Drejtoreshë për Evropën Perëndimore, Ballkanin Perëndi