999 rezultate për

populli

Një prej zëvëndësave të Avokatit të Popullit votohet vajza e ish-këshilltarit të Jakup Krasniqit Kuvendi i Kosovës ka zgjedhur sot me votim të fshehtë katër zëvendës të Avokatit të Popullit. Për këtë pozitë nga nj
Gjuric: Në fundjavë Vucic shkon pranë popullit në Kosovë Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka komentuar vizitën e presidentin serb, Aleksandar Vuç
Vucic së shpejti vjen në Kosovë, bën thirrje për gjakftohtësi Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka deklaruar sot se së shpejti do të vijë për vizitë në Kosovë për të biseduar m
Spiunllëku, zgjidhja jonë e vettingut, apo...! nga Genti Pulti - “Spiun, majmun, sapun….” është batuta e një filmi shqiptar që të bie ndërmend këto ditë kur dëgjoj
Kush është gazetarja simpatike që do të drejtojë burgun e grave (FOTO LAJM) Ditën e djeshme Ministria e Drejtësisë ka bërë publike 24 drejtorët e rinj të burgjeve të cilët kanë fituar konkursin pë
Drurin popullit: Mos regjistroni adresën deri në 30 janar dhe shikoni ç'ju gjen! Në qeveri janë bindur se ky popull merr vesh vetëm me dru dhe duket se në këtë prizëm janë duke u parë edhe zgjidhjet pë
Donika: Populli është me ne Deputetja e VV-së, Donika Kadaj Bujupi tha se ashtu siç kanë vepruar ‘në mbrojtje të Republikës më herët”, njëjtë do të
Spasovski: Arrestimi i deputetëve të VMRO-së është në përputhje me ligjin Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski insiston që policia ka vepruar në mënyrë ligjore gjatë arrestimit të de
Prokuroria Speciale nis hetimet për faturat e veriut Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK) ka nisur hetimet preliminare lidhur me dyshimet për dallavere me fatu
Si po bëhen rrush e kumbulla paratë e popullit për banketet e Vitit të Ri Dhjetëra institucione kanë nxituar të bëjnë tenderë me lekët e shtetit për festat e Vitit të Ri. Megjithatë, në Kodin e
Haradinaj i hedh në kosh të plehrave kollaret që i dhuroi populli (FOTO LAJM) 200 kollaret bashkë me këmishat, të cilat u varën gjatë ditës në rrethojat e ambientit të Qeverisë së Kosovës, janë hedh
Haradinaj lëvdon Vucicin: E ka përparuar Serbinë, e respektoj Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë disa deklarata për homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq, duke thënë
1774 ankesa te Avokati i Popullit brenda një viti Gjatë këtij viti kanë qenë 1774 ankesa të paraqitura në institucionin e Avokatit të Popullit, prej tyre 924 kanë qenë të
Vendimi i Kim Jongut çudit popullin Në Korenë e Veriut kanë nisur të shpërndahen kalendarët për vitin 2018 dhe ajo që ka habitur është se në to, ditëlindja
Për një vit, te Avokati i Popullit u bënë 1774 ankesa Avokati i Popullit, Hilmi Jashari ka prezantuar sot punën që ky institucion ka bërë gjatë vitit 2017. Sipas të dhënav
Nuk janë çizmet e saj! Kryemadhi tregon frikën më të madhe të Ramës Në Kuvendin e Shqipërisë po zhvillohet mbledhja e Byrosë për të përjashtuar 7 deputetët e opozitës për protestën e zhvil
E gjuajti Ramën me të dyja çizmet, Kryemadhi aspak e penduar në Byro Ka nisur mbledhja e Byrosë së Kuvendit ku pritet të merret vendimi për përjashtimin e 7 deputëtëve të opozitës pasi akuz
Gosti dhe harem, si po bëhen rrush e kumbulla paratë e popullit për banketet e Vitit të Ri Gjatë paradites së sotme Albeu.com publikoi dokumentet e dy tenderëve të zhvilluar nga Ministria e Bujqësisë dhe ajo e E
Nënshkruhet marrëveshja për ``Kosova e Re``, përfundon në 2023 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mbajti sot mbledhjen e Komitetit Drejtues për Termocentralin “Ko
Mbipopulli në burgje, gati burgu i ri me kapacitet 760 persona në Shkodër Prej disa vitesh Shqipërisë i është shtuar edhe një tjetër hall: mbipopullimi në burgje. Ditën e sotme, ministrja e