999 rezultate për

popullates

Kryeministri apel popullatës, pastroni çatitë nga dëbora Kryeministri Sali Berisha gjatë mbledhjes së sotme të grupit paralamentar u ka bërë thirrje banorëve të prekur nga reshj
Eurostat: Më shumë se 1 milion shqiptarë emigrante në Evropë Nga nje raport i publikuar nga ‘Eurostat’ organizëm i Bashkimit Evropian eshte bere i ditur se nga një studim i kryer në
Lirohen “kriminelët” e luftës Gjykata e Qarkut të Prishtinës, ka liruar të akuzuarit për krime lufte kundër popullatës civile. Slobodan Milosheviç, Sr
Limaj i akuzuar nga EULEX-i Fatmir Limaj figuron në listën e të akuzuarve nga EULEX-i. Emri i tij tashmë ka zënë vend në faqen zyrtare të EULEX-it n
Më 2050 bota do të ketë 9 miliardë banorë Bota jonë do të bëhet krejtësisht e panjohur deri më 2050, nëse vazhdon me ritmet e sotme. Duket se botën siç e njohim s
Maqedonia ka aq të varfër, sa s'mundet t'i numërojë Maqedonia synon të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian, por ky bashkim i shteteve të evropës kohën e fundit po ballafaqoh
27% e popullsisë së Shqipërisë janë emigrantë Në një studim të botuar muajin e kaluar, Instituti për Studime demografike të Francës (INED) liston vendet që kanë numr
Maqedoni, 1/3 e shqiptarëve përjashtohen nga regjistrimi Partitë shqiptare të opozitës në Maqedoni janë shprehur kundër ligjit për regjistrimin e popullatës, të cilin e quajnë s
Fillon vaksinimi i popullates ne Maqedoni Në Maqedoni sot fillon vaksinimi i popullatës për llojin e ri të gripit, me ç’rast prio
Mbi 30% e popullates boterore akoma jetojne ne erresire Përafërsisht një e treta e popullatës botërore jeton në errësirë dhe nuk ka qasj
Në pese komuna fillon regjistrimi testues i popullates Komisioni republikan, i cili udhëhiqet nga zëvendësministri i Pushtetit Lokal, Rifat Blaku, ka ngritur ko