999 rezultate për

polonia

Polonia: Gati për startin e Euro 2012 Jakub Blaszczykowski, kapiteni i përfaqësueses polake të futbollit, i bëri apel tifozëve polakë për të mbështetur kombët
Basketboll për femra, Apolonia fiton titullin Skuadra e Apolonisë në basketboll për femra ka marrë titullin e kampionit të Shqipërisë për këtë sezon. Flamurtari rezis
Skënderbeu, Kampion i Shqipërisë Skënderbeu për të dytin sezon rradhazi shpallet kampion i Shqipërisë në futboll. Korçarët mposhtën fqinjët e Pogradecit
Polonia mbështet integrimin e Maqedonisë Gjatë takimit të kryeministri Nikolla Gruevski me kryeministrin polak Donald Tusk, në kuadër të Forumit Ekonomik në Vars
Edgar Çani i jep fitoren Polonias (VIDEO) Sulmuesi shqiptar Edgar Çani ka realizuar rrjetën e dhjetë sezonale në kampionatin polak, në fitoren 2-1 që skuadra e ti
Çani: Në Itali kthehem vetëm për Serinë A Edgar Çani e ka mbyllur një herë e mirë me Italinë, të paktën për atë që luhet te inferiorët. Sulmuesi i Kombëtares shqi
Kombëtarja, 19 emrat kundër Gjeorgjisë Trajneri De Biasi ka publikuar të premten listën e lojtarëve që do të ketë në dispozicion për ndeshjen e tij të parë zyr
Xhevahir Sukaj i bashkohet Çanit në Poloni Xhevahir Sukaj mund të transferohet në Poloni. Këtë lajm e kanë bërë të ditur dje, menaxherë pranë lojtarit. Polonia Var
6 ditë 5 gola, Çani "thërret" Kombëtaren Sulmuesi shqiptar Edgar Çani, që luan në Poloni me skuadrën Polonia Warsawa, po kalon një moment shumë të mirë, pasi brë
Polonia dhe Ukraina gati për Euro 2012 (VIDEO) Megjithëse Kampionati Europian do edhe disa muaj të fillojë, vendet organizative të saj Poloni-Ukrainë kanë përgatitur g
Polonia: Gjermania të shpëtojë BE nga kriza Polonia i ka bërë apel Bashkimit Evropian që të shpëtojë Eurozonën nga kriza ku eshte futur. Gjate një fjalimi të mbajtu
Edgar Çani i dhuron fitoren Polonia Warszawa-s (VIDEO) ”Edgar Çani udhëheq Polonian e Varshëvs në një mbrëmje perfekte për të. Dy golat e shqiptarit bëjnë që trepikëshi të mbe
Polonia zgjedh deputetin e parë transeksual Parlamenti polak i ka hapur dyert pjesëtarit të parë transeksual, pas zgjedhjeve të fundit në këtë vend. Ana Grozdka, e
Poloni, zgjidhet deputetja e parë transeksuale Anna Grodzka është deputetja e parë transeksuale e parlamentit polak. Ajo ka lindur mashkull por i është nënshtruar ndry
Shqipëri U21, humbje dramatike apo teatrale në Poloni? Pas humbjes 3-0 në Korçë, Shpresa e trajnerit Artan Bushtati ka marrë një tjetër disfatë nga Polonia, ku sot janë mundur
Apolonia triumfon ndaj ekipit të Dinamos Ekipi Fierak i Apolonisë ka shfrytëzuar më së miri gjendjen kaotike të Dinamos dhe ka filluar sezonin me një fitore të p
Polonia: Shqipëria peng i ngërçit politik Ambasadorja e Polonisë në Tiranë Irena Tatarzynska ka deklaruar se Integrimi i Shqipërisë në bashkimin Evropian mbetet p
Polonia merr sot presidencën e BE-së Polonia merr sot përsipër presidencën e Bashkimit Evropian. Polonia ka dëshirë që të shtyjë para zgjerimin e bllokut dre
Polonia pro zgjerimeve në BE Polonia vendi i të cilit do të marrë presidencën e udhëheqjes me Bashkimin Evropian është pro zgjerimeve në BE. Shefi i
Polonia mbështet Shqipërinë Ministri i Jashtëm polak, Radostav Sikorski zhvilloi një vizitë zyrtare në Tiranë, ku pati dhe një takim me homologun e