999 rezultate për

polonia

Seferi: Do të kthehem kokëlartë nga Polonia Boksieri nga Gostivari, Nuri Seferi do të përballet më 31 janar me numrin 1 të botës, Krzysztof Glovaçki në Poloni. Kjo
Së shpejti Vuçiçi vjen në Tiranë Kryeministri shqiptar Edi Rama, veç faktit se ka tërhequr investime nga Beogradi, ka takuar edhe homologun e tij serb, A
Skënderbeu mposht Teutën, Apolonia ndal Kukësin Janë mbyllur dy takimet e para të javës së 15-të Superiores. Në Korçë Skënderbeu ka arritur të kalojë Teutën edhe pse ko
Polonia shokon Gjermaninë (VIDEO) Përfaqësuesja e Gjermanisë ka pësuar humbje me rezultat 2-0 nga përfaqësuesja e Polonisë në ndeshjen e vlefshme për Grup
Apollonia ndal Skëndërbeun Kampionët e Shqipërisë u ndalën për të dytën javë radhazi këtë herë nga Apolonia, që e përballoi si e barabartë formacio
Hidhet shorti për sezonin 2014-15 të Superiores Sezoni i ri futbollistik i Kategorisë Superiore 2014/2015 do të nisë më 23 Gusht dhe do të përfundojë në Maj të vitit të
Polonia ofron mbështetje për statusin Zv. ministri i Integrimit Evropian, z. Majlind Lazimi, priti sot në një takim Zv. ministren e Jashtme të Polonisë, znj.
Polonia mbështet Shqipërinë në rrugën e integrimit në BE Zëvendësministrja e Jashtme e Polonisë, Henryka Moscicka-Dendys gjatë një konference të përbashkët për shtyp me homologu
BE padit Gazpromin, nuk respekton rregullat e tregut Bashkimi Evropian bëhet gati të padisë gjigantin rus të gazit, Gazprom nën akuzat për abuzim të pozitës dominante në tre
Polonia rikonfirmon mbështetjen për marrjen e statusit Gjatë punimeve të sesionit të 22-të të Këshillit për të Drejtat e Njeriut të Kombeve të Bashkuara, që po mbahet në Gjene
Polonia vijon mbështetjen për procesin e integrimit Ministrja Bregu priti sot në një takim kortezie Ambasadorin e ri polak në Tiranë, Marek Jeziorski. Ajo i uroi atij mirës
Polonia, gati gjoba për Çanin Edgar Çani mund të gjobitet nga klubi i Polonias së Varshavës për shkak se drejtuesit pretendojnë se ai ka thyer rregull
Poloni-Angli, "paqe" në Varshavë (VIDEO) Polonia dhe Anglia barazojnë 1-1 në sfidën mes tyre të luajtur në Varshavë, e cila ishte shtyrë një ditë më parë si paso
Rehabilitohet Çani, i gatshëm në ndeshjen Polonia-Legia Çani është rikthyer te klubi nga i cili kërkoi prishjen e kontratës. Konfirmimi është bërë nga agjenti i shqiptarit, Obe
Çmendurira nga Polonia (VIDEO) Pamje interesante nga Polonia. Në videon e mësipërme mund të shihni një përmbledhje dy minutëshe me video interesante ng
Përgjaket Polonia, treni përplas autobusin Tetë persona, shumica e të cilëve punëtorë ukrainas kanë humbur jetën nga përplasja e autobusit të tyre me një tren në P
Çeki-Poloni, formacionet Sot në mbrëmje, në orën 20.45, Grupi A i Euro 2012 luan sfidat e fundit të ndeshjeve në grupe. Këtu gjithçka matematikis
Polonia barazon me Rusinë (VIDEO-FOTO) 90+3' - Sekondat e fundit. Wolfgang i bie bilbilit. Nuk ka fitues. Polonia 1-1 Rusia. 90' - Ka filluar minuta e fundi
Poloni-Rusi, formacionet Sonte në orën 20:45 luhet sfida e zjarrtë e Grupit A, Poloni-Rusi. Ndeshja e cila pritet i kalojë kufijtë e futbollit pë
Barazim në ndeshjen hapëse të Euro 2012 (VIDEO-FOTO) Ka përfunduar në barazim 1 me 1 ndeshja e parë e Euro 2012, Poloni-Greqi. Vendasit kaluan të parët në avantazh që në min