999 rezultate për

polonia

Polonia në çerekfinale falë penalltive, Xhaka "tradhton" Zvicrën (VIDEO) Polonia është skuadra e parë që siguron një biletë për në fazën çerekfinale të Europianit në Francë. Skuadra polake ka f
Zvicër-Poloni, ja kë favorizojnë kompanitë e basteve Në kuadër të 1/8 së finales në Euro 2016, sot do të përballen në orën 15:00 Zvicra dhe Polonia. Dy përfaqësueset e gjej
Polonia e mbyll me fitore, në fazën tjetër përballet me shqiptarët e Zvicrës (VIDEO) Polonia nuk gabon as në ndeshjen e fundit. Skuadra e yllit Levandovski ka fituar minimalisht 1-0, teksa golin sërish nuk
Ndodh për herë të parë në Kampionatin Europian Ndeshjet e “Euro 2016” kanë qenë shumë të barabarta, teksa nuk ka pasur asnjë fitore bindëse të ndonjë ekipi deri më tan
Gjermania dhe Polonia bëjnë "paqe" në një ndeshje të mërzitshme (VIDEO) Ishte parashikuar një ndeshje shumë delikate, që do të dhuronte spektakël dhe gola, por në fakt nuk ka dhuruar asnjë të
Formacionet zyrtare/ Gjermani-Poloni, befason Low Gjermani dhe Polonia sapo kanë publikuar formacionet zyrtare. Takimi do të zhvillohet në kuadër të grupit C dhe do të f
Polonia e starton me fitore Europianin (VIDEO) Polonia e ka nisur me fitore aventurën në “Euro 2016”, duke fituar 1-0 ndaj debuesuesve të Irlandës së Veriut. Protagoni
Shqipëria nuk shkon në finalen e "Eurosong" Shqipëria nuk ka mundur të shkojë dot në finalen e "Eurosong" pasi u skualifikua sonte në gjysmë-finalen e dytë të spekt
Balaj e nisi karrierën si portier, Roshi tri vite pa rrogë te Apolonia Rrogat e futbollistëve në vendin tonë janë qesharake duke e krahasuar me vendet e tjera. Odise Roshi dhe Bekim Balaj duk
Miqësore Shqipëri-Poloni në nëntor? Federata Shqiptare e Futbollit është shumë pranë arritjes së një marrëveshje me homologen e saj polake që Shqipëria dhe
Partizani fiton kundër Teutës, Apolonia mposht Vllazninë Partizani ka arritur të fitojë përballë Teutës, në një përballje të fortë në “Niko Dovana”. Kryeqytetasit kanë mundu
Apolonia mposht Flamurtarin, fiton edhe Teuta Apolonia ka mposhtur në "Loni Papuçiu" Flamurtarin me rezultatin 2-1 falë golave të Ribaj dhe Fili në minutat 13 dhe 87.
Polonia shënon 5 vjetorin e humbjes së presidentit Polonia shënon sot përvjetorin e humbjes së presidentit të saj. Në avionin e rrëzuar në 10 prill të vitit 2010, afër qyt
Incidenti me flamurin, Apolonia largon dy serbë (VIDEO) Vilson Cakoviç dhe Dorde Dordeviç nuk do të jenë më pjesë e Apolonisë. Portieri dhe mesfushori serb janë larguar nga klu
Apolonia, pezullim pa afat për portierin serb (VIDEO) Vilson Cakoviç pezullohet pa afat për gjestin ndaj Flamurit kuqezi. Klubi i Apolonisë ka dalë me një kominkatë për shtyp
Polonia, në zemër të lojës diplomatike evropiane Oliver de France - Studiues në Institutin e Marrëdhënieve Ndërkombëtare Strategjike, Francë … Duhet në mënyrë
Apolonia nuk e përjashton portierin serb (VIDEO) Është përfolur shumë për një përjashtim të serbit Vilson Cakoviç nga klubi i Apolonisë, por tani nuk ka më vend për alud
Laçi mposht Elbasanin, Apolonia fitore shprese ndaj Teutës, 5 fitore radhazi dhe 23 pikë të grumbulluara në 9 ndeshjet e fundit, është Laci skuadra e momentit në kategorinë Superio
Kukësi ndalet në Fier, fiton Skënderbeu Fierakët e nisin ndeshjen të transformuar nga ata që jemi mësuar t’i shohim deri tani dhe fillojnë mënjëherë sulmet e nj
Kupa e Shqipërisë: Fitojnë Kukësi e Partizani, Apolonia ndal Tiranën Rikthehet Kupa e Shqipërisë, kompeticioni i dytë më i rëndësishëm në Shqipëri. Në orën 14.00 janë luajtur tre takimet çe