999 rezultate për

polonia

Tusk i shqetësuar, Polonia mund të largohet nga BE-ja Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, është shprehur i shqetësuar pasi vendi i tij, Polonia mund të largohet nga
Njihuni me 18 shtetet më të korruptuara në botën e zhvilluar Business Insider së fundmi ka publikuar një listë me 18 vendet demokratike ku korrupsioni është më i përhapur. Kjo re
Polonia po mendon të mbajë referendum për refugjatët më 2019-ën Presidenti konservator i Polonisë , Andrzej Duda, deklaroi sot se një referendum për pritjen e refugjatëve mund të organ
NATO i "kërcet" dhëmbët Rusisë nga Polonia (FOTO LAJM) Trupat ushtarake amerikane dhe ato rumene kanë arritur në bazën e Polonisë, si pjesë grupit të ri luftarak të NATO-s me
Ja është spiuni rus që organizoi grushtin e shtetit në Mal të Zi (FOTO LAJM) Autoritetet malazeze kanë bërë të ditur se Eduard Shirokov është organizatori kryesor i tentativës për grusht shteti në
Spiuni rus që shkaktoi trazira në Mal të Zi ishte dëbuar nga Polonia Eduard Shirokov, i dyshuar nga autoritetet malazeze si organizatori i tentativës për grusht shtetit tetorin e vitit të k
Polonia kërkon që Evropa të bëhet superfuqi bërthamore Lideri i partisë nacionaliste konservatore në pushtet në Poloni, Jaroslaw Kaczynski aspiron që vendi i tij të jetë i për
Polonia rrezikon të drejtën e votës në Bashkimin Evropian Zëvendës presidenti i Komisionit Evropian, Jyrki Katainen ka deklaruar se BE mund të vendos që Polonia ta humb të drejtë
Polonia dhe Lituania dalin kundër vendimit të Trump për hapjen e burgjeve sekrete të CIA-s Polonia dhe Lituania kanë bërë të ditur sot se nuk do të lejojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës të hapin burgje të reja
Tanket e SHBA / Polonia: "Sa ju pritëm, na latë vetëm", Moska tregon dhëmbët (FOTO LAJM) Udhëheqësit polakë e quajtën mbërritjen e ushtarëve amerikanë në Poloni plotësimin e ëndrrave të dekadave. Kjo është her
E ardhmja e BE-së varet nga Polonia edhe nga Gjermania "Polonia ka po të njëjtën fuqi sikurse Gjermania në Bashkimin Evropian. Kjo do të thotë se fati i BE-së varet nga qeveri
Polonia dhe Ukraina i kundërvihen BE-së: Ndaloni gazsjellësin rus Polonia dhe Ukraina kritikuan dje Komisionin Evropian se po lejonte grupin rus “Gazprom” për të transportuar një sasi më
BE në alarm nga vezët e importuara nga Polonia, vdes një 5-vjeçar Një fëmijë 5 vjeçar ka humbur jetën në Kroaci dhe qindra njerëz janë helmuar në restorantet e Belgjikës. Sipas medie
Putin i përgjigjet NATO-s me luftanije të armatosura në Baltik, alarmohen Polonia dhe Lituania Putin i është përgjigjur deklaratave të NATO-s për të blinduar kufijtë me Rusinë duke përmirësuar fuqinë e flotës në Bal
Kupa e Shqipërisë/ Humbje surprizuese për Partizanin dhe Skënderbeun Kanë përfunduar ndeshjen e kthimit të turit të dytë të Kupës së Shqipërisë. Klubet e Superiores kanë luajtur me formaci
Meta: Polonia një partner i rëndësishëm për Shqipërinë në BE Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot Ambasadorin e ri të Polonisë, Karol Bachura, të cilit i uroi mirëseardhjen dhe
Poloni-Portugali, ja notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Portugalia është kualifikuar për në gjysmëfinale pas ekzekutimit të penalltive, pasi loja e rregullt u mbyll 1-1. Not
Portugalia dhe Polonia barazim, vazhdojnë në minutat shtesë (VIDEO) Portugalia dhe Polonia janë ndarë me barazim me rezultat 1-1 pas 90 minutave të kohës së rregullt, dhe cerekfinalisti i
Shënon Lewandowski, Polonia në avantazh Polonia ka gjetur rrugën e golit duke befasuar Portugalinë që ne minutën e dytë. Ishte futbollisti më i mirë i Poloni
Notat/ Shaqiri më i miri, Xhaka për pak mbetet në "klasë" Polonia arriti që të priste një biletë për në çerekfinale, vetëm falë goditjeve nga pika e bardhë. Gabimi i Granit