999 rezultate për

polonia

80-vjetori i Luftës së Dytë Botërore, Polonia nuk fton Serbinë dhe Rusinë Serbia dhe Rusia nuk janë ftuar në aktivitetin që mbahet në Varshavë më 1 shtator me rastin e 80-vjetorit të nisjes së L
Polonia kritikon BE për shtyrjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda gjatë takimit të Poznanit që po zhvillohet në vendin e tij kritikoi Bashkimin Evropi
Belgjika mbyll ndeshjen në 18 minuta, Polonia i falet Lewa-Glik, Maqedoninë e shpëton Bardhi Sfida Belgjikë-Qipro është mbyllur me rezultatit 0-2 golat u shënua vetëm në 18 minuta ku fillimisht shënon kapiteni Ha
Mishi i lopëve të sëmuara nga Polonia u importua edhe në Kosovë Lajmi që u bë jehonë në mediat botërore për mishin e lopëve të sëmuara i cili u importua në shumicën e vendeve të euro
Portugalia fiton me përmbysje ndaj Polonisë (VIDEO) Portugalia ka marrë një fitore të rëndësishme sonte ndaj Polonisë me rezultatin 2-3 në "Stadion Śląski". N
Zhbllokohet ndeshja, Polonia kalon në avantazh ndaj Portugalisë (VIDEO) Polonia ka kaluar në avantazh ndaj Portugalisë në "Stadion Śląski". Ai që ka shënuar është sulmuesi i Geno
Formacionet zyrtare: Poloni - Portugali Polonia dhe Portugalia do të ndeshen sonte në "Stadion Śląski", e vlefshme për Ligën e Kombeve. Polakët do
Donnaruma bën pritjen e sezonit, por Polonia e mbyll pjesën e parë në avantazh (VIDEO) Polonia e ka mbyllur në avantazh të një golin pjesën e parë që po luhet kundër Italisë, Në fillim të pjesës së parë
Mbytet në Sarandë një turiste nga Polonia Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në bregdetin e Sarandës. Mësohet se një turiste nga Polonia është mbytur ditën e sotme në
Polonia dhe Panamaja "fundosin" kompanitë e basteve Polonia arriti të marrë një fitore minimale 0-1 ndaj Japonisë. Një fitore kjo që nuk i ka vlejtur asgjë por polakët
Polonia merr fitoren e parë, Japonia vazhdon aventurën në Botëror (VIDEO) Polonia ka marrë fitoren e parë sot ndaj Japonisë me rezultatin minimal 0-1 në "Volgograd Arena". Pas kësaj humbje j
Zhbllokohet ndeshja, Polonia kalon në avantazh ndaj Japonisë (VIDEO) Polonia ka kaluar në avantazh ndaj Japonisë në "Volgograd Arena". Ai që ka shënuar është futbollisti Bednarek në min
Japonia për kualifikim, Polonia për nder, publikojnë formacionet Japonia dhe Polonia do të përballen në "Volgogrand Arena" për ti dhënë fund renditjes së grupit H. Ky grup për moment
Polonia kërkon të rikthej nderin, çfarë pritet të ndodhë kundër Japonisë Sot pritet të luhen ndeshjet e fundit për sa i përket fazës së grupeve në këtë Botëror dhe në orën 16:00, Senegali do të
Nëse i keni këto dy vrima në fundshpinë, atëherë jeni me fat Në fundshpinë meshkujt dhe femrat kanë dy gropëza që ndryshe quhen vrimat e Venusit. Por, jo tek të gjithë janë të duksh
Polonia kërkon kriminelë nazistë përmes Interpolit Me ndihmën e Interpolit Polonia po kërkon 1600 ish-oficerë SS. Ata akuzohen se kanë kryer krime lufte në kampet gjermane
Rama: Polonia, mbështetësja më e madhe për çeljen e negociatave Kryeministri Edi Rama sot ndodhet në Varshavë ku ka takuar homologen e tij polake. Gjatë një konferencë për shtyp, Ra
Shpenzoi 300 mijë euro për tu dukur si "kukull e gjallë Barbie" (FOTO LAJM) Një vajzë nga Polonia është shëndrruar në një "kukull të gjallë Barbie". Anella An nga Poznań, Polonia perëndimo
Polonia shkon në botëror, Danimarka dhe Slovakia në Play Of Polonia bëhet skuadra e 14 që kualifikohet në botërorin Rusi 2018, ndërsa Danimarka dhe Irlanda e Veriut shkojnë në fazë
Erdhen për drogë në Shqipëri, arrestohen babë e bir nga Polonia 3 shtetas të huaj, dy polakë dhe një zvicerian, janë arrestuar pasi tentuan të nxjerrin jashtë Shqipërisë 24 kg kanabis.