999 rezultate për

poloni

Treni me 300 pasagjerë përplaset me kamionin në Poloni, disa të plagosur Pas ngjarjes së rëndë që ndodhi dje në Suedi, një tjetër situatë të vështirë ka kaluar një tjetër shtet. Fjala është për
NATO i "kërcet" dhëmbët Rusisë nga Polonia (FOTO LAJM) Trupat ushtarake amerikane dhe ato rumene kanë arritur në bazën e Polonisë, si pjesë grupit të ri luftarak të NATO-s me
Zgjidhni 25 qytetet më të lira në Evropë për një pushim të fundjavës Një studim i fundit që është bërë në disa qytete të Evropës, ka zbuluar edhe kosoton e tyre se sa mund të kushtojë një v
NATO zbarkon në Poloni, komandanti amerikan: "Gati për të qenë vdekjeprurës" (FOTO LAJM) Më shumë se 1.100 ushtarë të një batalioni të udhëhequr nga SHBA-të, do të vendosen në Poloni në fillim të prillit. "Kjo
Tanke dhe helikopterë, plani i Polonisë për të frikësuar Putinin (FOTO LAJM) Ministri i Mbrojtjes i Poloniosë Macierewicz ka plane të mëdha për ta shtuar frikësimin ndaj Rusisë. Por plani më i fund
Ja është spiuni rus që organizoi grushtin e shtetit në Mal të Zi (FOTO LAJM) Autoritetet malazeze kanë bërë të ditur se Eduard Shirokov është organizatori kryesor i tentativës për grusht shteti në
Spiuni rus që shkaktoi trazira në Mal të Zi ishte dëbuar nga Polonia Eduard Shirokov, i dyshuar nga autoritetet malazeze si organizatori i tentativës për grusht shtetit tetorin e vitit të k
Trashëgimia kulturore, shfaqen 264 objektet e vjedhura në Apoloni Të vjedhura në Apoloni nuk dihet në ç’kohë, një javë më parë, Policia e Shtetit lajmëroi për sekuestrimin e 264 objektev
Skandali me objektet arkeologjike në Apoloni, në hetim drejtori dhe dy punonjës të Parkut (VIDEO) Policia e Fierit ka ndaluar përgjegjësin e Parkut Arkeologjik të Apolonisë Në Fier si dhe procedon penalisht Drejtorin d
Kapet banda e arkeologëve, trafikonin objekte të lashta të Apolonisë Policia e Shtetit ka finalizuar me sukses operacionin e koduar si “Apollonia” ku pas disa muajsh hetimesh janë arrestuar
SHBA-të armatosin rëndë Evropën (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara kanë përfunduar zyrtarisht ripozicionimin e forcave në Evropë, në kuadër të operacionit të NATO-s, "
Aksidentohet me makinë Kryeministrja e Polonisë Kryeministrja polake Beata Szydlo është dërguar në spital pasi u plagos në një aksident automobilistik, njofton zëdhënës
Polonia kërkon që Evropa të bëhet superfuqi bërthamore Lideri i partisë nacionaliste konservatore në pushtet në Poloni, Jaroslaw Kaczynski aspiron që vendi i tij të jetë i për
Polonia rrezikon të drejtën e votës në Bashkimin Evropian Zëvendës presidenti i Komisionit Evropian, Jyrki Katainen ka deklaruar se BE mund të vendos që Polonia ta humb të drejtë
Huliganët në futboll, ja si e luftojnë këtë fenomen në Poloni Pushtimi i fushës nga tifozët e Tiranës, në seancën stërvitore të së enjtes, pati një efekt negativ jo vetëm në klimën r
Polonia dhe Lituania dalin kundër vendimit të Trump për hapjen e burgjeve sekrete të CIA-s Polonia dhe Lituania kanë bërë të ditur sot se nuk do të lejojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës të hapin burgje të reja
Këshilltari i Trump: Tentuan të më heqin qafe me polonium! Roger Stone, këshilltari politik i presidentit të zgjedhur amerikan është vendosur këto ditë në qendër të vëmendjes nga
Tanket e SHBA / Polonia: "Sa ju pritëm, na latë vetëm", Moska tregon dhëmbët (FOTO LAJM) Udhëheqësit polakë e quajtën mbërritjen e ushtarëve amerikanë në Poloni plotësimin e ëndrrave të dekadave. Kjo është her
SHBA-të blindojnë Poloninë, ja përgjigja e Rusisë (FOTO LAJM) Në tokën e Polonisë sot kanë zbarkuar me mijëra ushtarë dhe tanke, si pjesë e planit të presidentit Barack Obama për të
Amerika blindon Evropën? Mijëra ushtarë dhe tanke zbarkojnë në Poloni (FOTO LAJM) Pas Gjermanisë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dërguar më shumë se 3.000 ushtarë në Poloni. Kjo është një lëvi