999 rezultate për

poloni

A jemi në prag të luftës? Tanket amerikane mbërrijnë në Poloni Tanke amerikane kanë mbërritur në Poloni, në të njëjtën kohë që Rusia filloi stërvitje ushtarake në kufirin e saj perënd
Erdhen për drogë në Shqipëri, arrestohen babë e bir nga Polonia 3 shtetas të huaj, dy polakë dhe një zvicerian, janë arrestuar pasi tentuan të nxjerrin jashtë Shqipërisë 24 kg kanabis.
Presidenti Ivanov për vizitë pune në Poloni Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë pune në Poloni, ku do të marrë pjesë në
Tusk i shqetësuar, Polonia mund të largohet nga BE-ja Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, është shprehur i shqetësuar pasi vendi i tij, Polonia mund të largohet nga
Pas protestave, BE nis veprim ligjor kundër reformave të drejtësisë në Poloni Bashkimi Evropian ka nisur një veprim ligjor kundër qeverisë së Polonisë rreth ligjit të ri kontrovers, i cili mund të m
BE i kërkon Polonisë të pezullojë reformat gjyqësore Komisioni Evropian i bëri thirrje Polonisë të pezullojë reformat kontroverse gjyqësore, të cilat, sipas tij, “do të kenë
Princi William dhe Kate në vizitë zyrtare në Poloni dhe Gjermani Princi William dhe bashkëshortja e tij, Kate, janë nisur sot në një vizitë pesëditore në Poloni dhe Gjermani së bashku m
Gjesti i jashtëzakonshëm i kosovarit që ka mahnitur amerikanët në SHBA (VIDEO) Një kosovar nga Rahoveci, Esheref Haxhiu, që po kryen studimet PhD në Poloni, ka mahnitur disa amerikanë në SHBA. Hax
Njihuni me 18 shtetet më të korruptuara në botën e zhvilluar Business Insider së fundmi ka publikuar një listë me 18 vendet demokratike ku korrupsioni është më i përhapur. Kjo re
Trump kritikon “aktivitetet destabilizuese” të Rusisë Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i bëri thirrje Rusisë “të ndalojë aktivitetet destabilizuese në Ukrain
Në Poloni mbahet forum afarizmi i femrave sipërmarrëse Maqedoni-Poloni Nga sot e deri të shtunën, në Varshavë të Polonisë do të mbahet forum afarizmi i femrave sipërmarrëse maqedono-polake.
De Biasi "detyroi" Dukën që të gënjente për të refuzuar Poloninë e Lewandowskit De Biazi ka zbuluar një prapaskenë merkatoje në intervistën e dhënë në Supersport, teksa Duka kishte qenë ai që e kish m
Refuzuan refugjatët, BE nis veprimet ligjore kundër Hungarisë, Polonisë dhe Republikës Çeke Komisioni Evropian ka nisur veprimet ligjore kundër Republikës Çeke, Hungarisë dhe Polonisë, pasi kanë refuzuar të streh
Trump konfirmon pjesëmarrjen në samitin e Polonisë Presidenti polak, Andrzej Duda, ka thënë se samiti që është planifikuar të mbahet muajin e ardhshëm nga vendet e Evropës
Polonia po mendon të mbajë referendum për refugjatët më 2019-ën Presidenti konservator i Polonisë , Andrzej Duda, deklaroi sot se një referendum për pritjen e refugjatëve mund të organ
Papunësia në Poloni është aq e ulët sa po bëhet shqetësuese Në Prill të këtij viti, numri i të papunëve në Poloni ra në 7,7 për qind nga 8,1 për qind e një muaji më parë sipas Inst
Kjo është fotoja e fundit e çiftit që u vra në Manchester Një çift polak që kishin ardhur në Manchester për të marrë fëmijët e tyre, janë konfirmuar si të vdekur. Angelika dhe
Shpërthen fabrika e barutit, 17 të plagosur dhe disa të zhdukur në Poloni Disa persona rezultojnë të zhdukur dhe mbi 17 të tjerë janë plagosur si pasojë e një shpërthimi që ka ndodhur në një fab
Majlinda Kelmendi favorite për medaljen e artë në Poloni Majlinda Kelmendi të enjten do të garojë në kampionatin evropian të xhudos për vitin 2017 që mbahet në Varshavë të Polon
Shembët ndërtesa në Poloni, 5 të vdekur dhe 1 i humbur (FOTO LAJM) Pesë persona kanë ndërruar jetë, katër të tjerë kanë mbetur të lënduar dhe një person është shpallur i humbur, kur dy ka