999 rezultate për

poloni

Shembet ndërtesa në Poloni, 4 viktima dhe 24 të plagosur Shembja e një ndërtese ka shkaktuar të paktën katër viktima dhe 24 të plagosur në qytetin Poznanu të Polonisë. Fatke
I ftohti polar shënon 10 viktima në Poloni Të paktën 10 persona kanë vdekur nga i ftohti gjatë fundjavës në Poloni, njoftojnë forcat e sigurisë dhe të emergjencave
Trondit kryeministri polak: Hebrenjtë ndihmuan nazistët gjatë holokaustit (VIDEO) Projektligji i qeverisë polake për të kriminalizuar çdo gjë që e lidh Poloninë me holokaustin ndaj hebrejve ka shkaktuar
Mes Gjermanisë dhe Polonisë ka mosmarrëveshje për gazin rus Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe homologu polak shprehën sot mosmarrëveshjet për çështjen strategjike të tranzitit
Zyrtare: Robert Lewandowski lojtari i vitit në Poloni Robert Lewandowski është përzgjedhur si futbollisti më i mirë i vitit 2017 në Poloni Golat dhe titujt e fituar në vit
Parlamenti Evropian shkarkon nënpresidentin e tij polak për komente naziste Czarnecki quajti euro-deputeten opozitare polake Roza Thun, një "shmaltsovnik", emër poshtërues për polakët që kanë fshe
Polonia kërkon kriminelë nazistë përmes Interpolit Me ndihmën e Interpolit Polonia po kërkon 1600 ish-oficerë SS. Ata akuzohen se kanë kryer krime lufte në kampet gjermane
Habit prifti i Fierit: Skënderbeu ishte ortodoks! (VIDEO) Gjergj Kastrioti Skëndërbeu është heroi kombëtar i shqiptarëve kudo që ndodhen. Përtej figurës së tij të lavdishme,
Një ditë pas takimit me Ramën, kryeministrja e Polonisë jep dorëheqjen Kryeministri Edi Rama ishte në një vizitë në Poloni ku mori mbështetjen maksimale të kryeministres së Polonisë për anëta
Kryeministrja e Polonisë dorëhiqet një ditë pas takimit me Ramën Pasi priti ditën e djeshme në Varshavë, kryeministrin e Shqiëpërisë Edi Ramën, kryeministrja e Polonisë, Beata Szydlo, k
Rama: Polonia, mbështetësja më e madhe për çeljen e negociatave Kryeministri Edi Rama sot ndodhet në Varshavë ku ka takuar homologen e tij polake. Gjatë një konferencë për shtyp, Ra
Rama në Poloni, dalin pamjet si e priti kryeministrja polake (VIDEO) Kryeministri Edi Rama sot gjendet në Poloni ku është pritur me ceremoni zyrtare nga homologia Beata Szydlo. Nga vide
Hueyda për lidhjen me Albin: E di që ju pëlqen “napoloni” Për shkak të fotove që Hueyda postoi në Facebookun e saj ku me shaka fliste për një martesë më ALbin, në media dhe rrjet
SHBA-të miratojnë shitjen e sistemeve antiraketore Patriot në Poloni SHBA-të miratuan sot shitjen në Poloni të sistemeve antiraketore Patriot për një shumë prej 10,5 miliardë dollarëve.
Shpenzoi 300 mijë euro për tu dukur si "kukull e gjallë Barbie" (FOTO LAJM) Një vajzë nga Polonia është shëndrruar në një "kukull të gjallë Barbie". Anella An nga Poznań, Polonia perëndimo
Nacionalistët në Poloni marshojnë me slogane raciste: "Vdekje armiqve të atdheut" Nacionalistët kanë shfrytëzuar sot ditën e Pavarësisë së Poloninë, për të marshuar në rrugët e Varshavës me flamujt në d
Sadiku shënon dopjetë në Kupën e Polonisë (VIDEO) Sulmuesi i kombëtares shqiptare ka qenë protagonist në Kupën e Polonisë. Elbasanasi Armando Sadiku ka realizuar dy gola
Pamje nga sulmi me thikë në qendrën tregtare në Poloni (VIDEO) Një grua është vrarë dhe 7 të tjerë janë plagosur pasi janë sulmuar me thikë nga një person në një qendër tregtare në P
Polonia shkon në botëror, Danimarka dhe Slovakia në Play Of Polonia bëhet skuadra e 14 që kualifikohet në botërorin Rusi 2018, ndërsa Danimarka dhe Irlanda e Veriut shkojnë në fazë
FSHF-ja "ringjall" Apoloninë, edhe pse u eleminua merr pjesë në çifte (FOTO) Pas përfundimit të ndeshjeve të turit të parë kualifikues që u luajtën sot, FSHF hodhi në faqen e vet në internet çiftet