999 rezultate për

poloni

De Biasi "detyroi" Dukën që të gënjente për të refuzuar Poloninë e Lewandowskit De Biazi ka zbuluar një prapaskenë merkatoje në intervistën e dhënë në Supersport, teksa Duka kishte qenë ai që e kish m
Refuzuan refugjatët, BE nis veprimet ligjore kundër Hungarisë, Polonisë dhe Republikës Çeke Komisioni Evropian ka nisur veprimet ligjore kundër Republikës Çeke, Hungarisë dhe Polonisë, pasi kanë refuzuar të streh
Trump konfirmon pjesëmarrjen në samitin e Polonisë Presidenti polak, Andrzej Duda, ka thënë se samiti që është planifikuar të mbahet muajin e ardhshëm nga vendet e Evropës
Polonia po mendon të mbajë referendum për refugjatët më 2019-ën Presidenti konservator i Polonisë , Andrzej Duda, deklaroi sot se një referendum për pritjen e refugjatëve mund të organ
Papunësia në Poloni është aq e ulët sa po bëhet shqetësuese Në Prill të këtij viti, numri i të papunëve në Poloni ra në 7,7 për qind nga 8,1 për qind e një muaji më parë sipas Inst
Kjo është fotoja e fundit e çiftit që u vra në Manchester Një çift polak që kishin ardhur në Manchester për të marrë fëmijët e tyre, janë konfirmuar si të vdekur. Angelika dhe
Shpërthen fabrika e barutit, 17 të plagosur dhe disa të zhdukur në Poloni Disa persona rezultojnë të zhdukur dhe mbi 17 të tjerë janë plagosur si pasojë e një shpërthimi që ka ndodhur në një fab
Majlinda Kelmendi favorite për medaljen e artë në Poloni Majlinda Kelmendi të enjten do të garojë në kampionatin evropian të xhudos për vitin 2017 që mbahet në Varshavë të Polon
Shembët ndërtesa në Poloni, 5 të vdekur dhe 1 i humbur (FOTO LAJM) Pesë persona kanë ndërruar jetë, katër të tjerë kanë mbetur të lënduar dhe një person është shpallur i humbur, kur dy ka
Treni me 300 pasagjerë përplaset me kamionin në Poloni, disa të plagosur Pas ngjarjes së rëndë që ndodhi dje në Suedi, një tjetër situatë të vështirë ka kaluar një tjetër shtet. Fjala është për
NATO i "kërcet" dhëmbët Rusisë nga Polonia (FOTO LAJM) Trupat ushtarake amerikane dhe ato rumene kanë arritur në bazën e Polonisë, si pjesë grupit të ri luftarak të NATO-s me
Zgjidhni 25 qytetet më të lira në Evropë për një pushim të fundjavës Një studim i fundit që është bërë në disa qytete të Evropës, ka zbuluar edhe kosoton e tyre se sa mund të kushtojë një v
NATO zbarkon në Poloni, komandanti amerikan: "Gati për të qenë vdekjeprurës" (FOTO LAJM) Më shumë se 1.100 ushtarë të një batalioni të udhëhequr nga SHBA-të, do të vendosen në Poloni në fillim të prillit. "Kjo
Tanke dhe helikopterë, plani i Polonisë për të frikësuar Putinin (FOTO LAJM) Ministri i Mbrojtjes i Poloniosë Macierewicz ka plane të mëdha për ta shtuar frikësimin ndaj Rusisë. Por plani më i fund
Ja është spiuni rus që organizoi grushtin e shtetit në Mal të Zi (FOTO LAJM) Autoritetet malazeze kanë bërë të ditur se Eduard Shirokov është organizatori kryesor i tentativës për grusht shteti në
Spiuni rus që shkaktoi trazira në Mal të Zi ishte dëbuar nga Polonia Eduard Shirokov, i dyshuar nga autoritetet malazeze si organizatori i tentativës për grusht shtetit tetorin e vitit të k
Trashëgimia kulturore, shfaqen 264 objektet e vjedhura në Apoloni Të vjedhura në Apoloni nuk dihet në ç’kohë, një javë më parë, Policia e Shtetit lajmëroi për sekuestrimin e 264 objektev
Skandali me objektet arkeologjike në Apoloni, në hetim drejtori dhe dy punonjës të Parkut (VIDEO) Policia e Fierit ka ndaluar përgjegjësin e Parkut Arkeologjik të Apolonisë Në Fier si dhe procedon penalisht Drejtorin d
Kapet banda e arkeologëve, trafikonin objekte të lashta të Apolonisë Policia e Shtetit ka finalizuar me sukses operacionin e koduar si “Apollonia” ku pas disa muajsh hetimesh janë arrestuar
SHBA-të armatosin rëndë Evropën (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara kanë përfunduar zyrtarisht ripozicionimin e forcave në Evropë, në kuadër të operacionit të NATO-s, "