999 rezultate për

poloni

Rama në Poloni, dalin pamjet si e priti kryeministrja polake (VIDEO) Kryeministri Edi Rama sot gjendet në Poloni ku është pritur me ceremoni zyrtare nga homologia Beata Szydlo. Nga vide
Hueyda për lidhjen me Albin: E di që ju pëlqen “napoloni” Për shkak të fotove që Hueyda postoi në Facebookun e saj ku me shaka fliste për një martesë më ALbin, në media dhe rrjet
SHBA-të miratojnë shitjen e sistemeve antiraketore Patriot në Poloni SHBA-të miratuan sot shitjen në Poloni të sistemeve antiraketore Patriot për një shumë prej 10,5 miliardë dollarëve.
Shpenzoi 300 mijë euro për tu dukur si "kukull e gjallë Barbie" (FOTO LAJM) Një vajzë nga Polonia është shëndrruar në një "kukull të gjallë Barbie". Anella An nga Poznań, Polonia perëndimo
Nacionalistët në Poloni marshojnë me slogane raciste: "Vdekje armiqve të atdheut" Nacionalistët kanë shfrytëzuar sot ditën e Pavarësisë së Poloninë, për të marshuar në rrugët e Varshavës me flamujt në d
Sadiku shënon dopjetë në Kupën e Polonisë (VIDEO) Sulmuesi i kombëtares shqiptare ka qenë protagonist në Kupën e Polonisë. Elbasanasi Armando Sadiku ka realizuar dy gola
Pamje nga sulmi me thikë në qendrën tregtare në Poloni (VIDEO) Një grua është vrarë dhe 7 të tjerë janë plagosur pasi janë sulmuar me thikë nga një person në një qendër tregtare në P
Polonia shkon në botëror, Danimarka dhe Slovakia në Play Of Polonia bëhet skuadra e 14 që kualifikohet në botërorin Rusi 2018, ndërsa Danimarka dhe Irlanda e Veriut shkojnë në fazë
FSHF-ja "ringjall" Apoloninë, edhe pse u eleminua merr pjesë në çifte (FOTO) Pas përfundimit të ndeshjeve të turit të parë kualifikues që u luajtën sot, FSHF hodhi në faqen e vet në internet çiftet
A jemi në prag të luftës? Tanket amerikane mbërrijnë në Poloni Tanke amerikane kanë mbërritur në Poloni, në të njëjtën kohë që Rusia filloi stërvitje ushtarake në kufirin e saj perënd
Erdhen për drogë në Shqipëri, arrestohen babë e bir nga Polonia 3 shtetas të huaj, dy polakë dhe një zvicerian, janë arrestuar pasi tentuan të nxjerrin jashtë Shqipërisë 24 kg kanabis.
Presidenti Ivanov për vizitë pune në Poloni Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë pune në Poloni, ku do të marrë pjesë në
Tusk i shqetësuar, Polonia mund të largohet nga BE-ja Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, është shprehur i shqetësuar pasi vendi i tij, Polonia mund të largohet nga
Pas protestave, BE nis veprim ligjor kundër reformave të drejtësisë në Poloni Bashkimi Evropian ka nisur një veprim ligjor kundër qeverisë së Polonisë rreth ligjit të ri kontrovers, i cili mund të m
BE i kërkon Polonisë të pezullojë reformat gjyqësore Komisioni Evropian i bëri thirrje Polonisë të pezullojë reformat kontroverse gjyqësore, të cilat, sipas tij, “do të kenë
Princi William dhe Kate në vizitë zyrtare në Poloni dhe Gjermani Princi William dhe bashkëshortja e tij, Kate, janë nisur sot në një vizitë pesëditore në Poloni dhe Gjermani së bashku m
Gjesti i jashtëzakonshëm i kosovarit që ka mahnitur amerikanët në SHBA (VIDEO) Një kosovar nga Rahoveci, Esheref Haxhiu, që po kryen studimet PhD në Poloni, ka mahnitur disa amerikanë në SHBA. Hax
Njihuni me 18 shtetet më të korruptuara në botën e zhvilluar Business Insider së fundmi ka publikuar një listë me 18 vendet demokratike ku korrupsioni është më i përhapur. Kjo re
Trump kritikon “aktivitetet destabilizuese” të Rusisë Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i bëri thirrje Rusisë “të ndalojë aktivitetet destabilizuese në Ukrain
Në Poloni mbahet forum afarizmi i femrave sipërmarrëse Maqedoni-Poloni Nga sot e deri të shtunën, në Varshavë të Polonisë do të mbahet forum afarizmi i femrave sipërmarrëse maqedono-polake.