999 rezultate për

poloni

80-vjetori i Luftës së Dytë Botërore, Polonia nuk fton Serbinë dhe Rusinë Serbia dhe Rusia nuk janë ftuar në aktivitetin që mbahet në Varshavë më 1 shtator me rastin e 80-vjetorit të nisjes së L
Të vdekur nga vetëtimat, nisen 4 helikopterë shpëtimi në malet e Polonisë Dhjetëra persona është raportuar të jenë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur nga disa vetëtima që janë shkrepur bashk
Zbulim i rrallë në Apoloni, granatë e Luftës së Parë Botërore Gërmimet në parkun arkeologjik të Apolonisë kanë nxjerrë në sipërfaqe një granatë dore që mendohet se i përket Luftës së
Çudi në Poloni, ky është fshati ku prej 9 vitesh nuk ka lindur asnjë djalë (FOTO LAJM) Një skuadër zjarrfikësish e gjitha e përbërë nga femra. Është një rast i rrallë por është bërë një domosdoshmëri në kush
Tragjedi në garën e çiklizmit në Poloni, vdes 22-vjeçari Sporti i çiklizmit është në zi. Një tragjedi e vërtetë ka ndodhur në xhiron e Polonisë. 22-vjeçari belg, Bjorg Lambre
"Refuzoj çfarëdo zgjerimi", Merkel pas Samitit në Poloni i mbyll derën Shqipërisë për në BE Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të premten se Bashkimi Evropian synon të mbështesë partnerët në Ballkanin Perënd
Polonia kritikon BE për shtyrjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda gjatë takimit të Poznanit që po zhvillohet në vendin e tij kritikoi Bashkimin Evropi
Arrestohen 223 tifozë polakë pas incidentit të djeshëm MPB ka arrestuar 223 persona pas incidenteve të djeshme në parkun e qytetit, kur erdhi deri tek një konflikt në mes tifo
Kjo verë nuk do të jetë e zakonshme për Shqipërinë, priten stuhi Meteorologët në botë kanë parashikuar se Europa sivjet do të përballet me mot shumë të nxehtë, por edhe me stuhi mjaft t
"E dogjën" Gazi dhe Ira kërcejnë napolonin (VIDEO) Ditën e sotme aktori i njohur i humorit, Gaz Paja dhe partnerja e tij Ira i dhanë fund beqarisë. Çifti i famshëm kurorëz
Ndodh në Poloni, gruaja lind gjashtënjakë Për herë të parë një grua në Poloni ka lindur gjashtënjakë. Sipas mjekëve, gruaja nga Krakov solli në jetë 4 vajza dh
Belgjika mbyll ndeshjen në 18 minuta, Polonia i falet Lewa-Glik, Maqedoninë e shpëton Bardhi Sfida Belgjikë-Qipro është mbyllur me rezultatit 0-2 golat u shënua vetëm në 18 minuta ku fillimisht shënon kapiteni Ha
Super Piatek futet në pjesën e dytë zhbllokon ndeshjen Austri-Poloni (VIDEO) Polonia ka arritur të zhbllokoje ndeshjen kundër Austrisë falë yllit të Milan-it, Piatek. I futur në minutën e 59-të
Ndodh në Poloni, VAR-i ndëshkon lojtarin e Legias dy herë me karton të kuq (VIDEO) VAR-i po fiton gjithnjë e më shumë rëndësi në fushat e futbollit, pasi përtej problematikave të evidentuara, në jo pak r
Mishi i lopëve të sëmuara nga Polonia u importua edhe në Kosovë Lajmi që u bë jehonë në mediat botërore për mishin e lopëve të sëmuara i cili u importua në shumicën e vendeve të euro
Në këtë stadium do të zhvillohet sfida mes Kukësit dhe Apolonisë (FOTO LAJM) Federata Shqiptare e Futbollit nuk ka pranuar kërkesën e klubit të Kukësit për zhvillimin e sfidës ndaj Apolonisë në “Ze
Theret me thikë kryetari i bashkisë në Poloni Kryetari i qytetit polak, Gdanks, ka ndërruar jetë në spital vetëm një ditë pasi u ther me thikë gjatë një tubimi për ba
Arrestohet biznesmeni kinez në Poloni, dyshohet për spiunazh Shërbimet polake të sigurisë kanë njoftuar se një biznesmen kinez dhe një polak janë arrestuar për spiunazh. Sipas n
Publikohen pyetjet e çuditshme të britanikëve, vrasin mendjen nëse ka vampirë Pyetjet për vampirët në Poloni dhe sallamin vegjetarian janë në mesin e pyetjeve më të çuditshme që qytetarët britanikë
NATO rrethon Rusinë, 10 ditë stërvitje me mijë ushtarë , tanke dhe avionë (FOTO LAJM) 15 mijë ushtarë të Polonisë dhe 4 të vendeve të NATO-s do të marrin pjesë në stërvitjen "Anakonda 2018" që organizohet n