999 rezultate për

politika

Zyrat bosh, zyrtarët politikanë dalin në kërkim të votave Që nga shpallja e datës së zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, efikasiteti i punës në institucionet qendrore dhe lokal
Fyeu presidentin Erdogan, 9 vjet burg për politikanen e opozitës (FOTO LAJM) Një gjykatë turke dënoi të premten një figurë të njohur të opozitës me nëntë vjet e tetë muaj burg për fyerje të preside
Diplomatë, politikanë e artistë ishin aty, po Basha pse mungoi në 15 vjetorin e LSI-së? (FOTO LAJM) Lëvizja Socialiste për Integrim ditën e djeshme ka zhvilluar një ceremoni zyrtare me rastin e 15 vjetorit të themelimit
Jo vetëm në Shqipëri, politikania jonë shpallet më e bukura në Ballkan (FOTO LAJM) Një ndër politikanet më të komentuara në media është padyshim Duda Balje e cila ka tërhequr shumë vëmendjen me bukurinë
Pas Dakos, ky është politikani që i refuzohet viza amerikane për korrupsion Ish kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dakos i është ndaluar hyrja në SHBA. Dakos dhe familjes së tij i është ndaluar h
Shpërthen Paloka: Veç "dajaku" i fut në rrugën e duhur këta sot Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka duke folur për dekriminalizimin në studion e rubrikës “Opinion”, në News 2
VOA: Pjesa dërrmuese e rinisë në Tiranë ndjehet e papërfaqësuar nga politika aktuale Në Tiranë, u zhvillua sot një konferencë ballkanike për rininë. Organizata humanitare World Vision publikoi të dhënat e
Revoltohet Genc Prelvukaj: Jemi zero për sa bëhen figura popullore djem kriminelesh politikanesh të korruptuar Reperi kosovar përmes një shkrimi të postuar në llogari në Facebook ka folur për disa dukuri të cilat janë të pranishme
Mbarojnë pushimet, politikanët nesër rikthehen në Kuvend Parlamanti do të nis sesionin e ri në datën 2 shtator në orën 18:00, duke riaktivizuar në këtë mënyrë debatin për krizën
I fusin në parti për format e hijshme dhe servilizmat, politikanet që "nuk ja kanë haberin" politikës (FOTO LAJM) Së fundmi politikës i është futur dhe moderatorja sportive Arta Nitaj. Kjo prurje e re, ka sjellë jo pak debat e polemik
Politikania më e re shqiptare, që po “tërbon” rrjetin (FOTO LAJM) Moderatorja dhe aktorja nga Kosova, Arta Nitaj vendosi që të bëhet pjesë e politikës. Me anë të një postimi në Instag
Dalin sheshit kasetat me videot intime të politikanëve (FOTO LAJM) Në mediat sociale të Iranit po bëjnë bujë disa kaseta ku politikanë të njohur në vend kanë filmuar veten duke kryer marr
Skandali që trondit shtetin, dalin videot me skena seksuale të politikanëve (FOTO LAJM) Dy kaseta seksi të politikanëve iranianë janë publikuar në mediat sociale nga aktivistë që përpiqen të nxjerrin në pah h
CDU-ja e Merkelit në përkrahje të Osmanit: Politikanët e rinj i japin vizion Kosovës Nikolas Lober, anëtari i CDU-së së kancelares Angela Merkel dhe anëtar i Bungestagut gjerman, ka reaguar pasi Lidhja Dem
Shpenzime luksit, reagon ambasada suedeze: Nuk ka mundësi për deputetët tanë Përmes një artikulli të Claudia Ëallin botuar në Maj të këtij viti në Mail&Guardian, ambasada Suedeze ka dhënë në një fa
Vendi ku ministra e deputet përdorin transportin publik Sado interesante dhe e pabesueshme të duket, Suedia nuk u ofron luks apo privilegje politikanëve të saj pasi ata jetojnë
Politikani malazez: Të ndërtojmë një mur në kufirin me Shqipërinë dhe Kosovën Drejtuesi i Lëvizjes Malazeze për Ndryshim, Nebojsha Medojeviç, ka bërë një deklaratë shokuese. Ai kërkon ngritjen e
Basha tregon 5 arsyet pse Rama nuk e do vetingun e politikanëve (VIDEO) Kreu i Partisë Demokrsatike, Lulzim Basha, përmes një video-mesazhi të publikuar në rrjetet sociale ka treguar 5 arsyet
Gazetarja shqiptare: Do t'i çjerr maskën politikanëve dhe pjeshkave të Instagramit (FOTO LAJM) Enki Braçaj u bë shumë e njohur kur jepte lajmet në "Zjarr TV", ndërsa sezonin e kaluar televiziv e pamë gazetare në "Al
Provokon politikani serb: Kosova nuk është shtet, atje shkojmë pa pasaporta Kryetari i ashtuquajturës Komision Parlamentar për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar sot se qy