999 rezultate për

politika

Super operacion kundër Ndraghetas në Itali, anti-mafia arreston 334 persona mes tyre edhe politikanë Politikanë, avokatë, Financierë, zyrtarë të shtetit, boiznesmenë janë ndër të arrestuar në Maxi operacionin e zhvilluar
ANTI-SHPIFJA/ Kusari: Na duhet një ligj për të mbrojtur gazetarët Flutura Kusari, juristja për të drejtën e medias ishte e ftuar në “Abc-ja e mëngjesit” me Enkel Demin për të folur për p
Dhurata e oferta "të turpshme", këngëtaret që pranuan lidhjen me politikanët shqiptarë (FOTO LAJM) Të dashurat e deputetëve e ministrave kanë qenë në qendër të diskutimeve të politikës para pak kohësh. Aludimet për e
Politikani socialist i shtruar në spital: Kalova një situatë të vështirë Politikani socialist, Stefan Çipa ndodhet i shtruar në spital. Ai ka kaluar një periudhë të vështirë shëndetësore, ndërs
Pas 3 janarit Zaev do të jetë vetëm politikan (VIDEO) Pas 3 janarit kryeministri Zoran Zaev do të jetë vetëm politikan. Burime nga Qeveria bëjnë të ditur se Zaev do të largoh
Në hetim të politikanëve, përfundon sot afati për kreun e SPAK Përfundon sot afati për aplikimet e tetë anëtarët e emëruar të SPAK për kreun e Prokurorisë së Posaçme. Aplikimet për
Çfarë po ndodh me politikanen e hekurt, Merkel humb ekuilibrin dhe gati rrëzohet Kancelarja gjermane Angela Merkel teksa kryente homazhe për herë të parë në kampin e përqendrimit në Aushvic, ka humbur
Plas sherri mes dy politikaneve, shpërthen banori: Ju jeni lav*re! Ka degjeneruar në debate e ofendime situata tek godina 15 në Qytetin Studenti, ku ju kërkohet banorëve të braktisin godi
Deklarata e Ramës për hotelet me 5 yje, kreu i OBSH-së: Çfarë formimi ka ky njeri?! Në studion e “Abc-ja e mëgjesit” me Enkel Demin, Raul Gonzales, drejtuesi i Zyrës së OBSH-së në Shqipëri u pyet për dekl
Tërmeti bashkon politikanët shqiptar, ja çfarë bën Edi Rama për Bashën (FOTO LAJM) Shqipëria është në një situatë të jashtëzakonshme për shkak të tërmetit të rënë në zonën e Durrësit dhe Tiranës, i cili
"Popull i dënuar për të vuajtur", Flor Binaj nuk le pa thumbuar politikanët gjatë solidarizimit (FOTO LAJM) Pas ngjarjes së rëndë që përfshiu ditën e djeshme Shqipërinë situata është teje delikate ku numri i viktimave ka shkuar
"Kosova i ka femrat më të gjata se Shqipëria", Einxhel i kthen përgjigjen epike politikanit (VIDEO) Politikani Milaim Zeka ishte i ftuar në emisionin "Pressing" në ABC Neës, aty ku ka lëshuar disa batuta dhe thumbime, po
Zaev i vendosur: Vetting edhe për politikanët "Nuk e di vendimin e gjyqit, por mbetem konzistent në politikat se paraburgimi nuk duhet të jetë dënim pa dallim nëse bë
Shqiptarët se ndajnë shpirtin nga politika, parrulla "Rama ik" në stadium (FOTO LAJM) Shqipëria po pëson humbje ndaj Francës ku deri në këto momente ka pësuar dy gola. Dhe pse përballë një skuadre të më
"Mafiozët shqiptarë, të lidhur me politikanë", Basha përmend emrat Prokurori Kombëtar i Antimafias në Itali, Federico Cafiero de Raho ka bërë deklaratën e fortë se mafiozët shqiptarë kanë
Deputet e kryetar partie, ky politikan shqiptar e ka nisur karrierën si mekanik Mos e besoni po deshët por dikur politikani i famshëm shqiptar Nard Ndoka rregullonte makina, si një mekanik. Këtë t
"Mafiozët shqiptarë, të lidhur me politikanë", prokurori bën deklaratën e fortë Prokurori Kombëtar i Antimafias në Itali, Federico Cafiero de Raho ka bërë deklaratën e fortë se mafiozët shqiptarë kanë
Spikerja shqiptare: Politikanët më ngacmojnë, më kërkojnë numrin e telefonit (FOTO LAJM) E ftuar së fundmi në emisionin "Soiree" me Jonida Shehun në Top Channel, spikerja e njohur e lajmeve, Anjola Hamzaj ka
"Nga hajdut në politikan!" Historia e filmit të Bes Kallakut na duket e njohur (FOTO LAJM) Bes Kallaku ka folur së fundi për subjektin e filmit të tij të ri “Falco” në një intervistë ekskluzive për “RTV Ora”.
Ndarja nga jeta e regjisores Kraja, kush janë politikanët që reaguan Regjisorja Arzana Kraja është gjetur e vdekur mëngjesin e sotëm në Lagjen “Emshir” në Prishtinë. Arzana e cila ishte