999 rezultate për

politika

Rama injoron Haradinajn: Nuk merr vesh fare nga politika! Rama ka vazhduar akuzat ndaj ish-kryeministrit të Ksovës, Ramush Haradinaj. Për Haradinajn, Rama ka thënë se nuk e me
Nuk mungon politika në derbin Tirana-Partizani, shpaloset pankarta për 2 Marsin Më 2 Mars është thirrur një manifestim nga ana e Presidentit të Republikës, Ilir Meta kundër asaj që ai e quan grusht sh
Politikani italian vetizolohet nga frika e koronavirusit, ka një video-mesazh për qytetarët (VIDEO) Frika nga koronavirusi ka bërë që presidenti i rajonit të Lombardisë në Itali, Attilio Fontana të japë sot një mesazh pë
Zaev: Nuk ka politikan tjetër të ketë pasur bashkëpunim të mirë me shqiptarët sa unë Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, i cili mban postin e kryetarit të LSDM-së, nuk beson se ka pasur ndo
Shkrijelj: Zhvillojmë politika përgjegjëse, pensionistët morën pension më të lartë Pensioni i janarit është më i lartë për 722 denarë në muaj, ndërsa kjo rritje hyn në bazën e pensionit që do të paguhet
Qeveria Kurti: Politikanët do të kenë frikë nga prokuroria Prioritet i qeverisë Kurti është padia e Kosovës ndaj Serbisë për krime lufte. Në mandatin tim nuk do të ketë prokuror q
Valentina Leskaj tregon arsyen se përse i dha fund karrierës politike Valentina Leskaj është një ndër politikanët më me përvojë në Shqipëri, por tashmë ka hequr dorë nga politika shqiptare.
Zv/ministri: Politikanë dhe biznesmenë, të gjithë nën shënjestër Zv.ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari tha se deri tani rreth 10 personave iu është dërguar formulari i posaçëm për
Të kuruara në detaj, kush janë politikanet më të bukura në Shqipëri (FOTO LAJM) Në Shqipëri të gjithë janë hutuar nga Rama dhe tentativa e tij për të qenë më sharmanti. Por për të zbutur disa axhe
"Të bardhë" nëpër lokale, Fevziu tregon për herë të parë si e mori Ministrin e Brendshëm në telefon Blendi Fevziu ka folur mbrëmë në Opinion në lidhje me pasuritë e paluajtshme të grupeve kriminale si dhe për influencën
Yuri Kim mesazh para politikanëve: Shqipërisë i duhet të ç’rrënjosë korrupsionin Ambasadorja e SHBA-ve, në Tiranë, Yuri Kim, e cila ka nisur vetëm pak ditë më parë detyrën, ka përsëritur edhe njëherë m
Këto janë vajzat më të përfolura të politikanëve shqiptarë (FOTO LAJM) Fëmijët nuk zgjedhin dot as prindërit dhe as karrierën e prindërve të tyre, por pas të 18-ve, mund të zgjedhin të jenë o
Veshje të përzgjedhura dhe look i kuruar, politikanet shqiptare që shkëlqejnë gjithnjë (FOTO LAJM) Në Shqipëri të gjithë janë hutuar nga Rama dhe tentativa e tij për të qenë më sharmanti. Por për të zbutur disa axhen
"Ismail Qemali ndërroi jetë", si u raportua vdekja e politikanit shqiptar në mediat franceze Dita e sotme është edhe 101 vjetori i vdekjes së Ismail Qemalit. Ai vdiq në rrethana misterioze më 24 janar në Peruxh
Kush është politikani që ndihmoi Baren të arratisej? I dha makinën dhe u maskua si piktor Gjatë verës, dhe vjeshtës së vitit 1999, Policia e Shtetit nis një aksion të gjerë për goditjen e bandave në të gjithë v
Basha: Na duhen politika serioze që do ta ndalin krizën Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha ngre alarmin pas raportit nga agjensia prestigjoze Fitch e cila e ka listuar
Të kuruara në detaj, kush janë politikanet më të bukura në Shqipëri (FOTO LAJM) Në Shqipëri të gjithë janë hutuar nga Rama dhe tentativa e tij për të qenë më sharmanti. Por për të zbutur disa axhen
"Mund të pritet edhe një kthesë e madhe", politika evropiane e Gjermanisë në vitin 2020 Qeveria e Merkelit ka qenë deri tani e zbehtë. Por në vitin 2020 gjërat mund të ndryshojnë. Mund të pritet edhe një kthe
I "zhveshur" nga kostumi i politikanit, Nard Ndokën siç nuk e keni parë herë tjetër (FOTO LAJM) E kemi parë të vishet me kostumin e politikanit si kodi i veshjes në Kuvend, por duket se serioziteti në look i është më
Nemini: VMRO-DPMNE duhet t’u kërkojë falje shqiptarëve për të gjitha politikat e tyre antishqiptare që nga viti 1990 (VIDEO) Në emisionin e sontëm “Studio e Hapur” analisti Mahi Nesimi tha se VMRO-DPMNE duhet t’u kërkojë falje shqiptarëve për të