999 rezultate për

politika

Ndahet nga jeta profesori dhe politikani i njohur Profesori dhe politikani i njohur shqiptar Sabit Brokaj, ka ndërruar jetë në moshën 78 vjeçare pas një ataku kardiak.
Deputeti bën deklaratën e fortë: Tërhiqem nga politika nëse Rama merr një tjetër mandat Deputeti Lefter Maliqi ka bërë një deklaratë të fortë ku ka pranuar se nëse Rama do të fitojë qarkun e Beratit në gjedhj
Kalo kthen sytë nga politika: T’i japim peshën e duhur rëndësisë së votës Mjeku infeksionit Tritan Kalo ka bërë një postim në rrjetin social ku kritikën e vë te politika në vendin tonë. Sipas
"Luftë" jashtë Kuvendit, këto janë politikanet më të bukura në Shqipëri (FOTO LAJM) Në Shqipëri të gjithë janë hutuar nga Rama dhe tentativa e tij për të qenë më sharmanti. Por për të zbutur disa axhe
Një nga shqiptarët më të pasur, kush është politikani me 6 Mercedezë Agjencia Kundër Korrupsionit ka publikuar formularët e deklarimit të pasurisë për zyrtarët publikë në Kosovë në vitin 20
U frymëzua nga Rama? Politikania e njohur nis fushatën me atlete (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka tërhequr gjithmonë vëmendjen jo vetëm me karizmën e tij, por edhe me stilin e veshjes. Nuk ka n
Grenell i përgjigjet Osmanit: Na duhen politikanë që bëjnë më shumë sesa thjesht të ankohen Emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka reaguar ashpër ndaj kryepar
U prek nga COVID-19, Veliaj zbulon politikanët demokratë që i uruan shërim të shpejtë Pavarësisht përplasjeve politike, kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, gjatë kohës kur ka qenë i infenktuar me COVID-
"Ku ti keni ato të librit tuaj!", shpërthen Manjani: Nuk jam politikan Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ndarë një deklaratë të fortë në rrjetet sociale ku sqaron një herë e mirë se
4 persona drejtues në dy sektorë njëkohësisht, Xhaferaj: "Halabaku" i kryeministrit u shpërblye në bashki (VIDEO) Ferdinand Xhaferraj, kreu i PD në Durrës, ka dalë në një deklaratë për mediat duke u shprehur se në Durrës 4 persona mba
"Kështu ndodh kur shitesh e blihesh", Marin Mema bën deklaratën e fortë për gjendjen në Kakavijë Me mijëra shqiptarë po përballen me radhë kilometrike prej ditësh në pikën doganore të Kakavijës, teksa sot po e njëjta
Një nga shqiptarët më të pasur, kush është politikani me 6 Mercedezë Agjencia Kundër Korrupsionit ka publikuar formularët e deklarimit të pasurisë për zyrtarët publik në Kosovë në vitin 202
Mbi 50 viktima! Ndodhej në zyrë, politikani i lartë libanez vdes nga shpërthimi (FOTO LAJM) Shpërthimi i fuqishëm nga një magazinë me fishekzjarre deri më tani dyshohet të ketë shkaktuar mbi 50 të vdekur e mbi 30
Turizmit po i merret fryma nga pandemia, Rama mburret për politikat mbështetëse (VIDEO) Kryeministri i vendit, Edi Rama duket se nuk është shumë i njohur me realitetin shqiptar. Në një kohë kur pandemia i
COVID-19/ Mjeku bën për ujë të ftohtë politikanët: A keni fytyrë, ndërgjegje, njerëzi? Situata e pandemisë në Kosovë duket se ka dalë jashtë kontrrollit, ku numri i personave të infektuar që po humbasin bete
Dëshmia: Politika anti-amerikane e Enverit, që la pa zgjidhur çështjen çame Publikohet historia e panjohur e delegacionit shqiptar të kryesuar nga zv/ministri i parë i Punëve të Brendshme, kolonel
Hapsirat shqiptare: Qeverisje pa moral, politika të dështuara, liderë që nuk dorëhiqen Prof. Lisen BASHKURTI Bota shqiptare në hapsirat e saj në Ballkan po përballet me sfidat e tranzicionit të gjatë. Në
“Politika anti-amerikane e Enverit, që la pa zgjidhur çështjen çame”, dëshmia e ish-zëvendësit të Koçi Xoxes Publikohet historia e panjohur e delegacionit shqiptar të kryesuar nga zv/ministri i parë i Punëve të Brendshme, kolonel
Valteri bën akuzën e fortë: Bizneset që kanë lidhje me politikanët mbajnë pishinat hapur Deputeti Halit Valteri i ka kërkuar kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi të ndërhyjë për ndryshimin e aktit normativ që mbyll k
Të kuruara në detaj, njihuni me gratë e politikanëve shqiptarë (FOTO LAJM) Politika në Shqipëri është padyshim një nga temat më të nxehta dhe që shkakton debat kurdoherë. Por edhe pse natyra e