999 rezultate për

policise

Plagosje dhe shpërdorim detyre, arrestohen 5 persona në kryeqytet Pesë persona janë arrestuar nga policia e Tiranës, ku dy prej tyre rezultonin të shpallur në kërkim kombëtar. Sipas n
Merr fund grupi i "skifterave" në Selenicë, si ranë në kurthin e policisë Policia e Vlorës ka zbardhur tentativat për vjedhje në fshatin Kropisht, Selenicë dhe më pas ka arrestuar pesë autorët e
644 qytetarët gjobiten se dolën pa maskë, 121 ishin pasagjerë në makinë Policia e Shtetit ka gjobitur gjatë 24 orëve të fundit 644 qytetarë, të cilët nuk mbanin maska mbrojtëse. 121 prej tyre
Me mijëra paund me vete, arrestohet në Rinas anglezja Policia Kufitare e Rinasit ka vënë në pranga dy persona. Kontrolle të shtuara për përmbushjen e kushteve për të udhët
Makina shpërthen në flakë në Tiranë, shpëton paq shoferja Një makinë është përfshirë nga flakët në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës 20:00, tek rrethrrotu
Policia sqaron ngjarjen në Vlorë: Një person qëlloi me armë në ajër, në pranga dy të rinj Policia e Shtetit ka sqaruar ngjarjen në Vlorë, ku një person qëlloi me armë zjarri. Edhe pse u raportua për një pers
Qindra qytetarë të tjerë e pësojnë nga mosmbajtja e maskës Policia e Shtetit ka njoftuar se në zbatim të masave anticovid, gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masën adminis
Kundërshtoi dhe dhunoi efektivin e policisë, arrestohet 38 vjeçari dhe 9 të tjerë Policia e Tiranës ka arrestuar 10 persona të akuzuar për vepra të ndryshme penale. Sipas njoftimit të policisë, nga s
50 euro "nën dorë" për tu larguar nga Shqipëria, e pësojnë keq qytetarët në Rinas Policia kufitare e Rinasit ka arrestuar dy persona pasi tentuan të korruptonin punonjësit me qëllim kalimin e kufirit.
Nuk e linte rehat ish të dashurën, arrestohet 29 vjeçari përndjekës Rastet e përndjekjes së vajzave nga ish të dashurit kanë qenë gjithnjë të shumta dhe shqetësuese. Një 29-vjeçar ka rë
Theu masën e sigurisë, arrestohet 20 vjeçarja Plagosje me thikë në rrugën “Myslym Keta” në Tiranë, ku një 52-vjeçar ka përfunduar në spital. “Sherbimet e Komisaria
Kapsolli i këputi gishtat! Rrëfehet Ina Nuka: Jam fejuar dhe bashkëjetoj me të! Të gjithë e mbajmë mend Ina Nukun efektiven e cila humbi dy gishta të dorës pasi u plagos në një nga protestat kundër qe
Gjendet i pajetë endacaku në Tiranë Një endacak është gjetur i pajetë pak më parë në kryeqytet, brenda një objekti të braktisur. Sipas policisë, viktima
Shkoi i paftuar aty ku ishte Rama, Ndocaj shoqërohet me forcë nga policia (VIDEO) Një incident ka ndodhur në përurimin e shtëpisë së Fishtës, kësisoj forcat e policisë shoqërojne ish deputetin Eduart Nd
Drogën gati deri në shtëpi, si u kap tropojani Arrestohet një 25-vjeçar pasi sipas policisë kishte informacion se i riu shpërndante dhe posedonte lëndë narkotike. P
Policia bën namin me gjoba për mbajtjen e maskës, e pësojnë mbi 800 qytetarë Gjatë 24 orëve të fundit policia ka vendosur 810 masa administrative për qytetarët që janë konstatuar pa maska mbrojtëse
Bëri për spital bashkëjetuesen, arrestohet 47 vjeçari në Tiranë dhe 6 të tjerë Policia e Tiranës ka arrestuar shtatë persona, një prej tyre i shpallur në kërkim kombëtar. Sipas policisë, shtetasi
Përplasi për vdekje të moshuarën, arrestohet 24 vjeçari dhe 6 të tjerë Blutë në kryeqytet kanë arrestuar në flagrancë 7 persona, për vepra të ndryshme penale. Sipas njoftimit të policisë,
Motori aksidenton këmbësoren, niset me urgjencë në spital Një 75-vjeçare ka mbetur e plagosur, pasi është aksidentuar ndërsa ishte duke ecur në këmbë në rrugën “Tre Dëshmorët” në
Gjobiten sërish qytetarët për mos mbajtjen e maskës në rrugë Në të gjithë vendin, strukturat e Policisë së Shtetit vijojnë kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave anticovid.