999 rezultate për

policise

Nuk pyetën për rregullat e reja, gjobiten 692 qytetarë dhe 9 administratorë lokalesh Me anë të një njoftimi, Policia e Shtetit thekson se gjatë 24 orëve janë ndëshkuar me masë administrative 692 qytetarë s
U kapën teksa shkëmbenin kokainën, arrestohen tre persona Tre persona janë arrestuar në flagrancë në Durrës, pasi u kapën nga policia duke shkëmbyer lëndë narkotike, të llojit ko
Policia bën kërdinë: Gjobiten 612 qytetarë e 20 menaxherë, 7 shtetas përfundojnë në komisariat Shërbimet e Policisë, gjatë kontrolleve të në gjithë vendin, për respektimin e masave anticovid, kanë ndëshkuar me masë
Mori peng një person në Vlorë, arrestohet 40 vjeçari Vihen në pranga 2 shtetas, njëri prej tyre i shpallur në kërkim. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e
Rrëmbyen të afërmin e biznesmenit e i kërkuan 5 milion euro, arrestohet shqiptari Rrëmbimi i Evanthia Frangogiorgi, shoqëruesit të pronarit të njohur të anijeve Aris Theodoridis, kishte trazuar qarqet e
Shifrat nuk ulen e shqiptarët nuk binden, sa gjoba u vunë sot për maskën 725 qytetarë janë ndëshkuar me gjobë për mosmbajtjen e maskave. Policia Shtetit apelon që qytetarët të respektojnë
Njëri i dënuar në Itali kurse tjetri në kërkim në Shqipëri, arrestohen dy persona në Tiranë Një 49-vjeçar është vënë në prangat e policisë për shkak se ka rezultuar i dënuar për veprën penale “Vjedhja me dhunë”.
Porosi nga Turqia? Kolegjet turke, padi për 12 policë: Po na bëjnë presion, jemi regjistruar në Holandë Kompania më e madhe e shkollave jopublike në Shqipëri, "Turgut Ozal Education" sh.a ka kallëzuar penalisht në Prokurorin
Pesë të arrestuar në Tiranë, mes tyre dhe një grua: Për çfarë akuzohen 5 persona janë arrestuar në 24 orët e fundit në Tiranë, mes tyre 4 që janë shpallur në kërkim, dhe një shtetase, për vep
Qytetarët e pabindur për mbajtjen e maskave, policia vendos rreth 2 mijë gjoba Policia e Shtetit në fundjavë ka ndëshkuar të gjithë qytetarët të cilët janë kapur pa maskat mbrojtëse kundër koronaviru
Tentoi t'i ikte policisë teksa transportonte emigrantë të paligjshëm, por u aksidentua: E pëson keq i riu Policia e Tiranës ka goditr një tjetër rast për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit. Bazuar në informaci
Porosi nga Turqia? Tatimet dhe policia shantazh kolegjeve turke dhe universitetit "Epoka" Për muaj me radhë, kolegjet turke, bashkë me universitetin “Epoka” janë vënë nën shënjestrën e organeve tatimore, polici
Shoferë të dehur dhe dhunë në familje, çfarë po ndodh në Tiranë Gjashtë persona ranë në prangat e policisë së kryeqytetit, për vepra të ndryshme penale. Nga efektivët në Komisariatin e
Shkelën rregullat anti-covid, sa qytetarë e pësuan gjatë orëve të fundit Policia e Shtetit ka ndëshkuar 626 qytetarë dhe 6 administratorë lokalesh, për mosrespektimin e masave anticovid. Gj
Kanabis në makinë, Policia arreston dy persona në Vlorë Dy persona janë arrestuar ditën e sotme në Vlorë. Në makinën tip “BMW” të arrestuarit të parë E. Gj., 28 vjeç, banues
Dy të arrestuar në Tiranë, çfarë i çoi pas hekurave Dy persona janë arrestuar dhe një tjetër është proceduar për vepra të ndryshme penale. Sipas policisë, u arrestua për
Gjoba dhe arrestime, çfarë ndodhi me ata që kundërshtuan rregullat anti-Covid në 24 orët e fundit Policia e Shtetit ka vijuar ndëshkimet për të gjithë ata që nuk mbajnë maskën apo shkelin rregullat anti-covid. Gjatë
Lëvizin nga "themelet" komisariatet e disa qyteteve, kush janë shefat e rinj Lëvizje të mëdha në rang shefash janë kryer në disa komisariate të vendit. Komisar Geront Seitllari me detyrë, Shef K
Vranë Ibrahim Bashën në Lazarat, OFL i dërgoi sot letrën Policia e Shtetit ka njoftuar se në kuadër të Operacionit Forca e ligjit ka dërguar formularët për deklarimin e pasuris
Të dënuar për vrasje, por jo vetëm: Kush janë dy emrat e tjerë që i shtohen listës së OFL Operacioni Forca e Ligjit i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë dy personave, banues n