999 rezultate për

policie

Shpërthimi në Stamboll, ja pamjet e para nga vendngjarja (FOTO LAJM) Pranë xhamisë Sultanahmet, ose sic njihet ndryshe Xhamia Blu, të Stambollit ka ndodhur një shpërthim në orët e para të
Breshëri të shtënash në Colorado; 3 të vrarë e disa të plagosur (FOTO LAJM) Tre persona mbetën të vrarë pas shkëmbimit të zjarrit mes policisë dhe një personi brenda një klinike abortesh në qyteti
Ikonat ngarkohen me furgon policie, Berisha: Rrëmbehen nga "çunat e krimit" (FOTO LAJM) Ish kryeministri Berisha ka reaguar në lidhje me mënyrën sesi trajtohen ikonat e Gjergji Thimios. Ato transportohen me f
Vetëm 2 shqiptarë pranohen në konkursin për 52 inspektorë policie Vetëm një ose dy shqiptarë, janw pranuar në konkursin e MPB-së për 52 inspektorë policorë. "Deri në momentin e fundit
Pranga 55 vjeçarit që kundërshtoi dhe goditi dy punonjës policie Një person është vënë në pranga paraditen e sotme, pasi ka kundërshtuar dhe më pas goditur dy punonjës policie. Policia
Ekstradohet nga Roma 27-vjeçari, prezantohej si polic dhe vidhte me dhunë Ekstradohet nga Roma shtetasi Alban Ila (Fatmir Gjoci), 27 vjeç, lindur në Dibër dhe banues në Tiranë. 27-vjeçari ishte
"Dokaz": VMRO-DPMNE me rezervistë ushtrie e policie për të mbrojtur pushtetin Portali maqedonas "Dokaz", në shkrimin me titul: "Gruevski krijon paraushtri ose blen votues", shkruan se, këto ditë po
Elbasani në "shtetrrethim", 700 forca sigurie për Skënderbeu-Dinamo Zagreb Siguria në "Elbasan Arena" për ndeshjen mes Skënderbeut dhe Dinamo Zagrebir duhet të jetë maksimale. Për këtë arsye, pol
Skënderbeu-Dinamo, policia prezanton masa të forta sigurie Drejtoria e Policisë së Elbasanit ka publikuar masat që do të ndërmerren të mërkurën për shkak të zhvillimit të ndeshjes
Policia blindon "Elbasan Arenën" për sfidën e Skënderbeut Policia e Elbasanit ka marrë masa të ashpra për sigurimin e rendit dhe qetësisë, për zhvillimin sa më normal të ndeshj
"Një nuse në Lazarat" Lazaratasit nuk kanë ndërmend që të ndalin frymëmarrjen, jetën e cila mbikqyret në mënyrë të vazhdueshme nga forca të sh
Ja aksioni i sotëm i policisë në Lazarat (VIDEO) 13 të ndaluar dhe 8 në kërkim është numri i personave të dyshuar që kanë lidhur me ngjarjen e djeshme në Lazarat. Fshati
6699 punonjës policie në terren për zgjedhjet Për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor do të jenë të angazhuar plot 6699 punonjës policie. Lajmin në fjalë e ka përcjellë
Policia ndalon mbi trotuar për të shkuar në qebaptore (FOTO LAJM) Janë aty për të vendosur rregull dhe rend te qytetarët, por janë vetë të parët që shkelinm rregullat. Sipas disa foto
Tahiri përjashton urgjentisht policin që ofendoi shoferin Menjëherë pas rastit të denoncuar në media në lidhje me ofendimet që mer një shofer nga një polic, një reagim është perc
Pezullohet agjenti i policisë në SHBA pasi dhunoi adoleshenten Një agjent policie në SHBA është pezulluar pasi ai ka ushtruar dhunë mbi një adoleshente. Rasti në fjalë është identifik
Horror në Gramsh, burri mbyt gruan Një ngjarje e rëndë është shënuar pak minuta më parë në fshatin Çekin të rrrethit Gramsh ku bashkëshorti Agron Llapushi
Zbret nga tarraca, i riu do të flasë në "Opinion" Update- Pas kërcënimeve të vazhdueshme se do të hidhej nga tarraca e pallatit dhe një telefonate të ardhur nga B
Berisha: Dy drejtorë policie, trafikantë droge Ish-kryeministri Sali Berisha ka shkruar se dy drejtorët kryesorë të Policisë së Shtetit kanë qenë në drejtim të trafiku
Interpoli kërkon arrestimin e 17 luftëtarëve jugosllavë, mes tyre dhe një deputet serb BIRN Interpoli të mërkurën nxori një lajmërim duke bërë thirrje për arrestimin e kreut aktual të komisionit pa