999 rezultate për

policie

Nesër protesta, ja masat e marra nga Qeveria Gazetarja e RTV Ora në një lidhje të drejtëpërdrejtë nga kryeministria njoftoi masat e Policisë së Shtetit lidhur me pro
Gardh metalik, graso e tela me gjemba: Kryeministria rrethohet para protestës (FOTO LAJM) Dy ditë para protestës së opozitës, kanë filluar të merën masat paraprake në zonat ku do të mbahen marshimet. Para Kr
I riu qëllon veten dhe mbyllet në banesë, forca të shumta policie shkojnë ta nxjerrin Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Patos të Fierit, ku një person i indentifikuar si Zhan Xhelaj 30 vj
Arrestohet për vjedhje një oficer policie Shërbimi i Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave ka kryer arrestimin e një oficeri policie, i cili akuzohet se i ka vjedhu
UGSH raporton për protestën e djeshme: U veshën me uniformë policie dhe dhunuan gazetarët Gjatë protestës së djeshme të opozitës nuk u dhunuan vetëm qytetarë dhe policë por edhe gazetarë të terrenit dhe punonjë
Super aksion i policiës, arrestohet i arratisuri nga burgu Një operacion i gjerë i policisë është ndërmarrë sot në rajonin e Vushtrrisë në kërkim të një personi të arratisur nga B
Ish-policie, shpallet në kërkim vajza që dogji furgonin e grabitësve të Rinasit Policia ka shpallur në kërkim një ish-efektive të Policisë. E.Bici, 31 vjeç, mendohet se i ka ndihmuar grabitësit duke d
Berisha nxjerr me emër dhe foto, kush është polici me akuzën e rëndë (FOTO LAJM) Oficer policie, i dënuar në vitin 2008 me akuzën e “torturave çnjerëzore”, që sot vijon punon mes uniformave blu. Ky
20 të shoqëruar pas protestës Burime bëjnë të ditur se të paktën 20 persona janë shoqëruar në ambientet e Drejtorisë të Policisë së Tiranës, pas prote
20 furgona me policë në bregun e Lumit, kapen dy vëllezër Forca të shumta policie kanë zbarkuar mbremjen e sotme në zonën e Bregut të Lumit. Rreth 20 furgona policie kanë shkuar
PD padit Lleshajn dhe disa shefa policie Partia Demokratike ka paditur ministrin e Brendshëm dhe disa punonjës policie me akuzën e veprimeve të paligjshme kundër
Rrahu gruan në mes të qytetit, shqiptari bën për spital edhe 4 efektivë policie Një 59 vjeçar shqiptar ka rrahur gruan në mes të qytetit në Itali, dhe madje kur policia shkoi për ta ndalur, ai qëlloi
I vunë vajzës pistoletën në kokë! Dëshmia e Florenc Hoxhës për arrestimin Pjesë nga deklarata e tij në sallën e gjyqit: “Dua të theksoj se kam marrë pjesë në të gjitha protestat e opozitës dhe
Me uniformë policie, dalin pamjet nga arrestimi i policit (VIDEO) Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka reaguar për videon e publikuar në media ku një polic bënte veprime te t
"Rrihen nga të burgosurit 4 policë në Peqin" Një denoncim i rëndë është publikura sot nga ish-kryeministri, Sali Berisha ku shkruan se 4 gardianë burgu janë rrahur n
"Masakra e Visokës", si u vranë 3 efektivët e policisë (VIDEO) Në 18 Dhjetor të vitit 1997, në Mallakastër mbahet mend një prej masakrave më të rënda ndaj policisë. 3 efektivë do të v
Ngjarja, spiuni turk dëmton edhe shqiptarët në Zvicër Partia Popullore Zvicerane (SVP) po nis një iniciativë parlamentare për të përjashtuar shtetasit e dyfishtë nga Policia.
"Shpërblimet e policëve me syrin e njerkës, disa pa asnjë qindarkë" (FOTO LAJM) Ish-kryeministri, Sali Berisha me anë të një statusi në Facebook, ka publikuar denoncimin e një punonjësi të policsë së
Si një modele e vërtetë, kjo oficere policie po mahnit botën me fotot e saj (FOTO LAJM) Shpeshherë për shkak të stërvitjes së përditshme, oficeret femra kthehen në personazhe shumë të preferuara në rrjete soc
Urdhri i Lleshajt: Policë ikni nga rruga, si do zgjidhen problemet e qarkullimit rrugor Përmes një shkrese drejtuar Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj kërkon