999 rezultate për

pogradec

Historia qesharake midis prokurorit, avokatit dhe policit në Pogradec, kush përfundon në burg? Një rast absurd është shënuar në Pogradec, ku një avokat është akuzuar se ka përdorur si armë të ftohtë një deodorant! E
Zbardhen emrat PS për Këshillin Bashkiak të Pogradecit, Delvinës, Finiqit, Dibrës dhe Vaut të Dejës Partia Socialiste vazhdon procesin për të shkuar në zgjedhjet vendore dhe duke e pashqetësuar nga protestat e Lulzim Bas
Endri Çekiçi magjik, shënon sërish në Slloveni (VIDEO) Endri Çekiçi po kalon një moment magjik në Slloveni. Pogradecari ka tundur rrjetën në transfertën ndaj Mariborit. Çek
Arrestohen 3 persona në Pogradec, ushtruan dhunë ndaj policisë Policia e Pogradecit ka arrestuar 3 shtetas nën akuzën se kundërshtuan me dhunë pononjësit e policisë, gjatë shoqërimit
Basha zbulon për herë të parë qytetin ku ka pagëzuar lidhjen me gruan e tij Lulzim Basha nuk e kurseu gjuhën e ashpër për përfaqësuesen më të lartë të politikës së jashtme të BE-së Federika Mogher
Përmbyset makina në aksin Korçë-Pogradec (FOTO LAJM) Dy persona kanë mbetur të plagosur mesditën e sotme në Korçë, pasi mjeti ku po udhëtonin ka përfunduar në arë. Aksidenti
Mori peng maqedonasin për borxhin, arrestohet 47-vjeçarit në Pogradec Policia e Pogradecit ka vënë në pranga një 47 vjeçar i cili kihste marrë peng një shtetas maqedonas për shkak të një bor
Makina del nga rruga në Pogradec, humb jetën i riu Një 34-vjeçar ka humbur jetën në një aksident rrugor në fshatin Rëmenj, të Pogradecit. Sipas policisë lokale aksidenti k
Shkrumbohet makina në Pogradec, flaka kap edhe tre të tjera Një automjet është djegur plotësisht gjatë natës në fshatin Starovë të Pogradecit, ndërsa e kanë pësuar edhe tre mjete t
Preu pyjet, procedohet specialisti i bashkisë në Pogradec Një specialist i mbrojtjes së pyjeve në Pogradec është proceduar penalisht për shpërdorim detyre. A.M, banues në fsha
Shqipëria zgjohet me lëkundje, dy tërmete godasin vendin Dy goditje tërmeti kanë lëkundur Shqipërinë në orët e para të mëngjesit. IGJEM raporton se ka regjistruar dy lëkundje, e
I moshuari hidhet nga pallati në Pogradec Një 64 vjeçar vjeçar dyshohet të jetë hedhur nga kati i tretë i pallatit ku jetonte në Pogradec. Shkak për këtë akt ë
Vidhte pensionet, arrestohet punonjësi i Postës Shqiptare Postieri i Postës së Pogradecit, mësohet se është ndaluar nga Policia e Shtetit për veprat penale “Shpërdorimi i detyrës
Gruaja shtrin përtokë dhe rreh burrin në mes të rrugës në Pogradec (VIDEO) Në Shqipëri duket se dhuna përvcse në shtëpi, shkolla, azile apo kopshte, nuk kursen as rrugët dhe ambientet publike.
Goditet një këmbësor në Pogradec, shoferi tenton të zhduket Një person është përplasur nga një makinë mbrëmjen e sotme në qytetin e Pogradec . Sipas policisë mësohet se 38 –vjeçari
Zyrtare: Endri Çekiçi largohet nga Dinamo Zagreb, pogradecari firmos me kampionët e Sllovenisë Endri Çekiçi i ka dhënë fund aventurës me Dinamo Zagrebin dhe do të vazhdojë karrierën e tij në Slloveni. 22-vjeçari
Zbulohet autori i vrasjes në Pogradec, për çfarë nisi sherri me viktimën Mbrëmjen e djeshme Korça është tronditur nga të shtëna armësh ku si pasojë mbeti i vrarë 35-vjeçari Altin Balliu. Ndë
Pamje mbreslënëse nga Pogradeci i zbardhur me dëborë (FOTO LAJM) Temperaturat gjatë natës së mbrëmshme dhe gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm kanë sjell reshje të dëndura dëbore
Akulli "pushton" liqenin e Pogradecit (FOTO LAJM) Ditët e para të Janarit në Shqipëri kanë sjellë një të ftohtë të acartë, ku temperaturat kanë shënuar deri në -13 gradë
Temperaturat e ulëta, spektakël nga Pogradeci (FOTO LAJM) Moti i keq ka pushtuar këto ditë fillim-viti gjithë Shqipërinë. Në të gjithë vendin kanë nisur reshjet e dëborës dhe