999 rezultate për

play-off

Nesta e mbyll aventurën me Perugian, ekipi i madh i Seria A mund ti hapë derën Alesandro Nesta nuk do të jetë më trajner i skuadrës së Perugian. Eliminimi në ndeshjen e play-off ndaj Veronës solli që
Aston Villa po dhuron spektakël në Champioship sikurse Liverpool dhe City në Premier League Nuk po mahnitin vetëm Manchester City e Liverpool në Angli, me serinë e gjatë të fitoreve në kampionat, sepse Aston Vill
Rruga drejt "Euro 2020", këto janë datat e ndeshjeve në grupe Pasi u përcaktuan të gjitha grupet, janë zbardhur të gjitha datat e ndeshjeve kualifikuese të Euro 2020. Nga secili
Humbet përsëri, Shkëndija eliminohet në play-offin e Europa Leagues Dy penallti të humbura dhe një sërë mundësish të tjera kanë bërë që kampioni i Maqedonisë, Shkëndija e Tetovës të elimin
Humbet përsëri, Shkëndija eliminohet nga UEFA Champions League Edhe në ndeshjen e dytë Shkëndija është mposhtur përsëri nga Salzburgu në "Philip II Arena", ndeshje e vlefshme për turi
Kukësi dhe Shkëndija mësojnë rivalët e mundshëm në “play-off” Edicioni futbollistik 2018-2019 në Kupat e Europës vjen me rregulla të reja, gjë e cila pasqyrohet edhe te hedhja e shor
Kapiten Basha eliminohet nga "Play-off" me Barin e tij Ëndërra e Migjen Bashës dhe Bari për tu ngjitur sezonin tjetër në Serie A ka përfunduar këtu. Cittadella dhe Bari i m
Salihi hero, shënon super gol në sekondën e fundit (VIDEO) Hamdi Salihi ka shënuar gol në sekondën e fundit në ndeshjen kundër FAC Wiene, të cilën ekipi i tij Neustad e fitoi 1-0.
Merr fund, Buffon largohet përfundimisht nga futbolli Mediat e njohura italiane të sportit, në mesin e të cilave edhe “Corriere della Sera”, pretendojnë se Gianluigi Buffon,
Suedia pret Italinë për fazën Play-Off, këto janë formacionet e mundshme Mediat italiane kanë publikuar tashmë formacionet e mundshme të Kombëtares së Suedisë dhe Italisë për takimin e sotëm (e
Nga Rusia te Suedia po në play-off, 20 vitet e Buffon me “të kaltrit” Më 29 tetor të vitit 1997, Italia, që në atë kohë drejtohej nga Cesare Maldini, zhvilloi ndeshjen e parë play off të Bot
Antonio Conte flet për të ardhmen e tij tek Chelsea dhe për ndeshjen e "play-off"-it të Italisë kundër Suedisë Antonio Conte refuzoi të flasë për të ardhmen e tij pas "kësaj përvoje të pabesueshme" në Chelsea dhe këmbëngul se Itali
Portugalia dominon dhe dërgon Zvicrën në Play Off Kombëtarja e Portugalisë e ka siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror, ‘Rusia 2018’, pas fitores prej 2-0 kundër Zv
Holanda merr një fitore pa vlerë ndaj Suedisë Holanda ka mundur Suedin në ndeshjen e fundit për kualifikueset e Kupës së Botës "Rusi 2018" me shifrat 2-0 në "Cruijff
Portugalia dërgon Zvicëren në "play-off" Portugalia ka fituar përballë Zvicrës me shifrat 2-0 në "Estadio da Luz" të Lisbonës. Portugezët kaluan në avantazh
Trajneri i Italisë: Urime Shqipërisë Trajneri i Italisë, Ventura, si edhe lojtarët Candreva, Parolo edhe Chiellini komentuan për mikrofonin e Supersport fito
Italianët duhet të jenë të pamëshirshëm sonte për të kaluar në "play-off" Italia zyrtarisht është pjesë e “play off”-eve, falë fitores së Belgjikës në shtëpinë e Bosnjës, të vetmit të sigurt, së
Një botëror pa yje dhe legjenda po afrohet Teksa eliminatoreve për Kupën e Botës po u vjen fundi, disa prej emrave më të mëdhenj të futbollit botëror mund të mbete
Ventura: Jemi në “play-off”, por nuk do të gabojmë Italia mesa duket tashmë është e detyruar që të grumbullojë sa më shumë pikë në dy ndeshjet e fundit që i kanë mbetur në
Performanca ndaj Italisë tregoi se Buffon duhet ti lirojë vendin Donnarummas Humbja ndaj Span jës, por ende jo matematika, detyron Italinë të planifikojë fitore në ndeshjet e mbetura dhe “play-off”