999 rezultate për

planin

Historiani rus zbulon planin e Enver Hoxhës për shqiptarët e Maqedonisë Historiani rus, Artjom Ulunjam, ka rrëfyer planin e Enver Hoxhës, i cili kishte meduar se pas vdekjes së Titos, në Jugos
Simeone tek Inter, tifozja britanike e ka gati planin për ta bindur (FOTO LAJM) Modelja e njohur angleze Aprile Summes, e ka gati planin për ta sjell Diego Pablo Simeonen tek Interi. Bukuroshja britan
Ish-shefi i SHIK: Ja si qëndron e vërteta mbi planin për vrasjen e Lulzim Bashës Ish-¬shefi i Shërbimit Informativ Kombëtar, Fatos Klosi ka komentuar zërat për një atentat të mundshëm ndaj kryetarit të
"L'equipe" zbulon planin sekret te Realit në merkato Antoine Griezmann mund të përfundojë te Real Madriudit. Zbulimi është bërë nga gazeta sportive franceze L'Equipe, e cila
Basha tregon planin e Ramës për qeverinë teknike Kreu i opozites Lulzim Basha ditën e sotme ka marrë sërishfjalën në çadrën e opozitës ku protestohet prej 44 ditësh. Dit
Veseli: Politikanët se dëgjojnë popullin, do hartojmë planin e duhur për Kosovën Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot qytetarët kanë parë hendekun e thellë mes qytetarëve dhe asaj çfarë bëjnë poli
Qeveria zbulon planin e ri kundër kanabisit, ja çfarë do të bëhet Qeveria ka njoftuar një plan të ri për luftimin ndaj kanabisit. Në një konferencë për median Niko Peleshi dha detaje
Cikloni Debbie, Australia aktivizon planin për përgjigje ndaj fatkeqësive (VIDEO) Kryeministri i Australisë, Malcolm Turnbull, aktivizoi planin për përgjigje ndaj fatkeqësive, pasi një ciklon i fuqishëm
Policia publikon planin e masave për sfidën Kosovë-Islandë në Shkodër Policia ka publikuar planin e masave pwr ndeshjen ndwrmjet Kosovws dhe Islandws e cila do të luhet në stadiumin “Loro Bo
Courtois: United "pagoi" planin e Mourinhos Chelsea është kualifikuar për në gjysmëfinalen e FA Cup pasi mundi United 1-0. Thiabaut Courtois mendon se Jose Mourinho
Ministri gjerman paralajmëron Ramën: Zbatojeni planin dhe jeni në BE! Kryeministri Edi Rama u takua në Berlin, me Ministrin e Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel, nga i cili mori vlerësimin për
Rebelët rrëzojnë aeroplanin e regjimit sirian Ushtria opozitare siriane ka njoftuar se forcat e saj kanë rrëzuar një aeroplan të regjimit sirian, i cili ka bombarduar
Sanchez "divorcohet" me Arsenalin, Juve bën gati planin për të rrëmbyer Alexis Sanchez do të largohet nga Arrsenali në fund të këtij sezoni. Tabloidi britanik “Daily Star” është i sigurt për k
Mediat ruse: Nikoliç ka mbështetjen e Rusisë, Vuçiç pengoi planin e tij Gazeta ruse "Kommersant", ka shkruar sot se kandidatura e Aleksandër Vuçiçit për President të Serbisë ka penguar seriozi
Kina ka gati aeroplanin më të madh amfib në botë (FOTO LAJM) Aeroplani më i madh amfib në botë, i prodhuar në Kinë, “AG600”, ka kaluar testet e fundit motorike dhe pritet që të bëj
ALARM NE QIELL / Avionët luftarakë britanik rrethojnë aeroplanin e Pakistanit (FOTO LAJM) Avionët luftarak britanik janë ngritur në fluturim dhe gati janë përplasur duke shoqëruar një aeroplan udhëtarësh të lin
Çështja për murin, Presidenti meksikan anulon takimin me Trump (VIDEO) Presidenti meksikan, Enrique Pena Nieto, ka anuluar udhëtimin e javës së ardhshme për në Uashington për të takuar Donald
Dokumente sekrete/ CIA publikon planin e Rusisë për bashkimin e Shqipërisë me Maqedoninë CIA ka publikuar mbi 12 milion dokumente sekrete, në mesin e të cilave ka edhe mijëra dokumente për Republikën e Maqedon
Veliaj tregon planin për Piramidën: Qendër kulturore e hapur 24 orë Bashkia e Tiranës përmes një plani konkret synon të kthejë Piramidën në një Qendër Kulturore të hapur 24 orë për qytetar
Treni i Serbisë / Gjeneral i Kosovës zbulon planin: Ja kur do ndërhynim Imri Ilazi, Gjenerali i Forcës së Sigurisë së Kosovës, ka bërë të ditur planin e ndërhyrjes së Forcave Speciale gjatë ar