999 rezultate për

planifikimit

Fillojnë problemet me furnizimin me vaksinë, pas Pfizer edhe AtraZenecës i del situata jashtë planifikimit Koncerni farmaceutik AstraZeneca i ka pakësuar dukshëm furnizimet me vaksinën kundër koronavirusit në BE. Arsyeja ka të
Meta konsultohet me ekspertë, ka katër kërkesa për Qeverinë Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka takuar pedagogë dhe drejtues shkencorë të shumtë për tu konsultuar lidhur me situ
Pas dorëheqjes, Albena Reshitaj: Po largohem nga Qeveria për arsye personale Albena Reshitaj, ministre e deritashme e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, ka treguar se pse ka vendosur ta lërë këtë
Ministrja Reshitaj: Thëngjilli nuk duhet të përdoret për ngrohje Objektivat e Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit hapësinor, janë plotësimi i kornizës ligjore dhe zbatimi i saj, në
Ameti takohet me ambasadoren franceze Oer Ministri i mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor, Bashkim Ameti ditën e sotme u takua me ambasadoren e Francës në
BDI organizoi debat për mjedisin, planifikimn hapësinor dhe urbanistikën Bashkimi Demokratik për Integrim sot organizoi debat në sferën e mjedisit jetësor, planifikimit hapësinor dhe urbanizëm
Besnik Aliaj në krye të Departamentit të Planifikimit dhe Zhvillimit Urban në PD Kryetari i Partisë Demokratike emëroi z. Besnik Aliaj në krye të Departamentit të Planifikimit dhe Zhvillimit Urban. Bes
Vorpsi mbledh Komisionin e Planifikimit të Emergjencave Nën cilësinë e kryetarit, Prefekti i Qarkut Tiranë, mblodhi Komisionin e Planifikimit të Emergjencave, për të vendosur p
Skandaloze: 140 gurëthyes po shkatërrojnë lumenjtë në Kosovë Asnjë lëvizje pozitive nga institucionet e Republikës së Kosovës, nuk është bërë deri më tani sa i përket pakënaqësive t
Banorët e Prishtinës do ti dizenjojnë vetë hapësirat publike (FOTO LAJM) Hapësirat e pashfrytëzuara dhe ato që ishin lënë në harresë institucionale ndërkohë që ishin shndërruar në strehë të keq
Basha nën hetim për 17 leje pallatesh Prokuroria e Tiranës po heton ish-kryebashkiakun dhe njëherësh Kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe shefin
Djali i president Rugovës nis zyrtarisht punën I emëruar me vendim nga kryeministri Isa Mustafa për zv/ministër në Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Me
Pushteti vendor, shkelje flagrante në dhënien e lejeve të ndërtimit Drejtorja e Pergjithshme e Agjencise Kombetare te Planifikimit te Territorit, Znj.Adelina Greca komentoi sot vendimin K
Bashkitë dhe komunat nuk respektojnë ligjet Drejtorja e Pergjithshme e Agjensise Kombetare te Planifikimit te Territorit (AKPT-se) Znj. Adelina Greca në një dalje p
Shqipëri-Kosovë, memorandum mirëkuptimi në fushën e planifikimit të territorit Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni, nënshkroi sot në Prishtinë me Ministrin e Mjedisit dhe Pl
Delegacioni i Shqipërisë vazhdon vizitën në Kosovë Delegacioni i Kuvendit të Shqipërisë, i kryesuar kryetarja e Komisionit për Politike të Jashtme, Arta Dade po vazhdon di
Task Forcë e Prishtinës dhe e Min. Mjedisit për ndërtimet pa leje Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, ka pritur sot në një takim pune Ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Ha
Matjet e fundit tregojnë zvogëlim të ndotjes së ajrit Në Maqedoni nuk do të vendosen masa të reja lidhur me cilësinë e ajrit, pasi vlejnë akoma vetëm rekomandimet e bëra më p
Kosovë-Maqedoni komision i përbashkët për mjedisin Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor të Kosovës, Dardan Gashi dhe ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit
Besimi-Ademi: Si të shfrytëzohen fondet e IPA-së Ditën e sotme zv/kryeministri për integrime evropiane Fatmir Besimi do të takohet me ministrin e Mjedisit Jetësor dhe Pl