999 rezultate për

planet

Planeti X’ drejt Tokës, në 23 prill vjen fundi i botës Fundi i botës është afër, dhe jo për shkak të Luftës së 3 Botërore. Në vend të luftës, është "planeti i vdekjes" Nibiru
Njerëzit që jetojnë në pemë, BBC kërkon falje pas shtatë vitesh BBC është konsideruar si media ndër më prestigjioze në botë për seriozitetin e saj, por së fundmi ka pranuar se një sken
De Gea i ka planet e qarta për të ardhmen David de Gea dëshiron të nënshkruajë një kontratë të re pesëvjeçare me Manchester United. Paga e tij javore do të rri
Opozita përgatitet për protesta masive, zbulohen planet Partia Demokratike teksa po zhvillon një mbledhje të kryesisë së Grupit Parlamentar sipas informacioneve po diskuton për
Kina merr pamjen e planetit Mars, banorët tmerrohen nga ajo që shohin (FOTO LAJM) Një stuhi e madhe rëre ka goditur rajonin kinez të Inner Mongolisë, duke e kthyer ajrin portokalli. Rrugët, ndërtesat
Fotografët tregojnë bukurinë e pabesueshme të planetit (FOTO LAJM) Bota jonë është plot mrekullI dhe mrekulli, dhe zakonisht fotografët na tregojnë bukurinë e pabesueshme të planetit ku j
Njerëzimit i kanë mbetur 100 vite jetë në Tokë Përgjatë shekullit të kaluar njerëzimi ka bërë shpikje të mëdha. Ne mësuam të fluturojmë, të ndërtojmë makineri të mëdha
Maqedonia pjesë e aksionit ekologjik Ora e planetit tokë Mbi 80 lokacione në vend do të zhyten një orë në errësirë, për të shënuar aksionin ekologjik “Ora e planetit Tokë”. K
Ushtaret më seksi në planet (FOTO LAJM) Rusia është një nga ato vende ku femrat kanë një vend të rëndësishëm, me përfaqësimin me rreth 160 mijë ushtarake ose 10
Ylli i Barcelonës Philippe Coutinho i tregon Messit planet e Realit në merkato Ylli i Liverpool ka qenë në formë fantastike këtë sezon pas lëvizjes së tij nga Roma në merkaton e verës së kaluar. S
Zhduket një tjetër specie e rrallë në planet, ngordh mashkulli i fundit (FOTO) Zhduket mashkulli i fundit i species së rinocerontëve të bardhë në të gjithë planetin. Ndonëse ruhej nga 24 roje në Suda
Stuhia diellore do të godasë tokën, mund të mbetemi pa energji (VIDEO) Një stuhi e madhe diellore i është drejtuar Tokës dhe me shumë gjasa mund ta godasë që nesër. Ajo mund të shkatërrojë sa
Interistët filluan të mendon ku do ta vendosnin në formacion, por Ciy ua prish planet Man City nuk po e lë Interin të mendojë i qetë për Martinezin. Prej kohësh përflitej se Lautaro Martinez ishte afër k
Zidane: Cristiano Ronaldo është nga një planet tjetër Zinedine Zidane ka vetëm fjalë të mira për Ronaldon pas dy golave që realizoi kundë Eibarit. CR7 tani ka shkuar në k
Gimenez vlerëson maksimalisht Messin Lionel Messi ishte vendimtar në ndeshjen e La Ligas, ku Barcelona fitoi minimalisht 1:0 ndaj Atletico Madridit, me golin
NASA zbulon ujë në një planet jashtë sistemit tonë diellor Një ekzoplanet sa gjysma e madhësisë së Saturnit, i cili ndodhet 700 vjet drite larg tij, ka ujë në atmosferë, njoftoi N
Guardiola tregon planet e merkatos: Ja sa do shpenzojmë në verë Në prag të ndeshjes së Premier Leagues, përballë Chelseat, Pep Guardiola ka justifikuar milionat e shpenzuara, teksa pra
Martesa me Shkëlzenin, Armina tregon planet për ditën magjike Armina mevlani është një nga blogeret më të përfolura në Shqipëri, për shkak edhe të lidhjes së saj me Shkëlzen Berishës
Aeroplanët privatë më të shtrenjtë në botë (FOTO LAJM) Nëse je një personazh i famshëm në kohën e sotme, padyshim që duhet të kesh përfitime të mira financiare, e natyrshëm sh
Kafshët e egra kanë frikë prej saj, kjo është macja me e guximshme në planet (FOTO LAJM) Njihuni me Syoma, macen e patrembur nga e cila nuk kanë frikë vetëm minjtë pr edhe edhelprat e rrezikshme. Detyra e m