999 rezultate për

planet

Njihuni me vogëlushen që kërkon të shesë vëllain e saj për 35 paund (VIDEO) Fëmijët shpesh në planet e tyre kanë ide nga më të çuditshmet, siç mund të shikojmë përmes kësaj video se si një vogëlus
Zbulohet planeti "binjak" me Tokën Së fundmi është zbuluar një planet i ngjashëm me Tokën i cili ndodhet 39 vite dritë larg nesh, duke përbërë kështu plane
Gashi vazhdon problemet, nuk udhëton në Lisbonë Sulmuesi i Kombëtares kuqezi, Shkëlzen Gashi, nuk ka udhëtuar me ekipin e të Bazelit drejt Lisbonës, për ndeshjen e sotm
Dielli siç nuk e keni parë asnjëherë (VIDEO) Në videon e saj më të unsit NASA tregon Diellin në detajet më të imëta. Pamjet janë kapur në kuadër të projektit "|Therm
Një "ari polar" ecën mbi planetin Mars (FOTO LAJM) NASA ka publikuar disa fotografi, ku shihen pamje të ndryshme të planetit Mars. Nga këto foto ne vëmë re se një ari pola
Fjolla Morina thyen heshtjen: Drejtësia do vihet në vend! Fjolla Morina ka sqaruar të gjithë fansat e saj dhe mediat rozë që kanë shkruar në lidhje me sherrin që u krijua me ish
Ku dallon Tetova nga planeti Mars? Lajmi që në planetin Mars është zbuluar se ka ujë ka sjellë edhe reagime të shumta ndër tetovarë. Pyetja që kanë ngri
9 momentet më shëmtuara të futbollit vijnë ndryshe (FOTO LAJM) Historia e futbollit është e shoqëruar nga momente magjike, por edhe pjesë të errëta që gjithsesi janë shkruar në histor
Kaka: Messi dhe Ronaldo nga një tjetër planet, unë ... Kaka u ka thurur lavde Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos duke thënë me shaka se ai është i fundit fitues i Topit të A
Amerika po përgatitet për luftë me Rusinë Për herë të parë që prej ndarjes së Bashkimit Sovjetik, Departamenti i mbrojtjes së ShBA-ve është duke analizuar planet
Qytetarët mund të informohen “online” për planet e urbanizmit (FOTO LAJM) Nga data 21 shtator të gjithë qytetarët e Komunës së Prishtinës do të mund të aplikojnë “online” për të marrë informata
Top 10 liderët më të pashëm në planet, Rama le pas Gruevskin (FOTO LAJM) Portali Amerikan, "Hottest Heads of State" ka publikuar rënditjen e 199 liderëve më të pashëm në të gjithë globin. Lista
Në planet numërohen 3 trilionë pemë Sipas një studimi më të fundit rezulton se në planetin tonë, janë mbi 3 trilionë pemë. Studimi është kryer nga Thomas Cr
Ja 5 shqetësimet e trajnerit Olsen (FOTO LAJM) Danimarka vazhdon përgatitjet për sfidën ndaj Shqipërisë. Trajneri Morten Olsen ka blinduar kampin stërvitor, duke mos i
Ja cila është përgjigja e NASA-s për shkatërrimin e tokës Ditët e fundit një lajm në lidhje me goditjen e Tokës nga një asteroid gjigant, po qarkullon me shpejtësi nëpër internet
Njihuni me shtetet që përmirësojnë mirëqenien e botës sonë (FOTO LAJM) Në botë ekzistojnë disa shtete që kanë një rëndësi të veçantë në kontributin që japin për të ndihmuar disa vend e në bot
A do ti prishë Gjykata Speciale "planet" e Thaçit? Shpejtësia me të cilën diskutohen proceset në Kosovë mund ta kenë zili shumë vende. Zelli për debatin politik ende e dom
Çfarë është kjo krijesë në Mars (FOTO LAJM) NASA dhe sonda e saj që janë të vendosura në Mars vazhdojnë të sjellin foto, të cilat gjithnjë e më shumë bëhen dëshmi s
Shaqiri i prish planet Mancinit, refuzon një klub Xherdan Shaqiri është i vendosur që të qëndrojë tek Interi, megjithëse zikaltrit duan që ta shesin. Mediat italiane shkr
“Në Kepler-452b jetojnë ilirët, ndaj ky planet na takon neve”! Studiuesi dhe publicisti Daut Dauti, duke parodizuar me nivelin e historianëve shqiptarë dhe interpretimet që janë të pr