999 rezultate për

planet

CIA: Ja planet për ndërtimin e Shkupit në vitin 1949 CIA ka zbuluar gjithësej 12 milion dokumente sekrete mes të cilave dhe disa kanë të bëjnë me Maqedoninë dhe ish Jugollsa
Mourinho mërzit tifozët, zbulon planet e merkatos së verës (VIDEO) Jose Mourinho në konferencën e radhës për shtyp është shprehur se merkato e verës së ardhshme nuk pritet të sjellë asnjë
“Horn” një nga vendet më të pasura gjeologjike që duket sikur vjen nga ndonjë planet tjetër (FOTO LAJM) “Horn” në Afrikë është një ndër vendet me pasuritë gjeologjike më të mëdha në botë. Temperatura është shumë më e nxe
"Pas betimit të Trump, ja si të largoheni nga planeti Tokë" Pas betimit të presidentit të 45-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, gazeta britanike “The Independen
PLANET / Pse e armatosi Rusia Serbinë 1 muaj para tensioneve me Kosovën? (FOTO LAJM) Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, muajin e kaluar nënshkroi një marrëveshje me Rusinë për të marrë prej saj gjas
CIA publikon mijëra dokumente sekrete për Maqedoninë Janë mbi 12 milionë dokumente sekrete, mes të cilave edhe mijëra dokumente për Maqedoninë dhe ish-Jugosllavinë, të cilat
Vaduzi tentoi blerjen e Sadikut, por Tramezzanit u prish planet Armando Sadiku është një ndër emrat më të "nxehtë" në merkato në Superligën zvicerane. Së fundmi mediat helvete kanë zbu
10 ushqimet më të shëndetshme në planet Në këtë artikull do t’ju njohim me 10 ushqimet më të shëndetshme në planet. Të konsideruara të tilla falë vlerave të
Njihuni me paganët më të vjetër në planet (VIDEO) Shumë prej tyre kanë përqafuar ortodoksizmin rus, por po aq i kanë rezistuar dhe kanë ruajtur ende paganizmin e tyre.
Planet për Ballkanin / Federalizim e më pas bashkim i Maqedonisë perendimore me Shqipërinë Ish-diplomati britanik Timoti Less, në shkrimin e tij të fundit hapur flet mbi atë që kanë sugjeruar ndërkombëtarët lidh
A po largohet Bregu nga politika? Ja planet e saj për shtatorin Majlinda Bregut i përfundon mandati verën e vitit të ardhshëm, por raportet e deritanishme me kreun e PD-së si edhe qend
Britney Spears me një të dashur model? Zërat e fundit thonë se Britney Spears ka nisur të shoqërohet me modelin simpatik Sam Asghari. Thashethemet për një lidh
Fjolla Morina: Të dashurin e kam xheloz. Planet për martesë....(FOTO LAJM) Këngëtarja seksi nga Kosova, Fjolla Morina, prej javësh ka marrë vëmëndjen e publikut teksa ka performuar në "Dance with
Renzi rrezikon të humbasë “bastin” me referendumin Shpresat e kryeministrit italian, Mateo Renzi, për të fituar referendumin për reformat kushtetuese po pakësohen shpejt,
Vijnë pamjet e para nga sonda “TGO” e dërguar në Mars (FOTO LAJM) Sateliti i ri i Europës dhe Rusisë në Mars ka dërguar imazhet e para të planetit. Sonda e quajtur TGO mbërriti në Mar
Mërgim Mavraj zbulon planet e së ardhmes Mbrojtësi i kombëtares shqiptare dhe Kolnit, Mërgim Mavraj tregon planet e së ardhmes. Në një prononcim për “express
Zbulohen planet sekrete/ Britania do t’i shpallte luftë Rusisë Hetimi mbi planet e epokës së Luftës së Dytë Botërore tregon se Britania ishte e kujdesur për të planifikuar një luftë t
Si nisi karriera dhe cilat ishin planet e Ergi Dinit (FOTO LAJM) Artisti i ri Ergi Dini, i cilësuar si një nga zërat më të fuqishëm shqiptarë, kishte nisur që i vogël të merrej me këngë
Zbulohen planet sekrete / Britania do fillonte luftën kundër Rusisë Britania kishte planifikuar të fillonte luftën kundër Rusisë, gjatë epokës së Luftës së Dytë Botërore, edhe pse të dy ve
Xhensila Myrtezaj tregon detaje për dasmën: Sot provova fustanin e bardhë Këngëtarja, Xhensila Myrtezaj ishte e ftuar sot në studion e Rudina Magjistarit. Artistja fillimisht deklaroi se kjo