999 rezultate për

planet

Koreja e Veriut teston super-armën që rrëzon aeroplanët dhe raketat Mediat e Koresë së Veriut kanë publikuar se shteti i tyre ka testuar së fundmi armën e re që rrëzon aeroplanët dhe raket
NASA sjell të dhëna të reja për planetin misterioz, "Trappist-1h" Teleskopi i NASA-s, Kepler, ka konfirmuar detaje vendimtare për modelin orbital të shtatë ekso-planetëve të sapo zbuluar
Bentley Bentayga për terrene të vështira, vetëm për pasanikët Kompania Bentley ka bërë të ditura planet për makinën SUV nga seria Bentayga që ka shirita si të tankeve – në vend të rr
Fotot që duket sikur janë bërë në një planet tjetër (FOTO LAJM) Ndonjëherë, kur shohim një fotografi të panjohur të marrë diku në botë, dhe mezi e besojmë se ato vende ekzistojnë.
Ja pse ky krimb mund të shpëtojë planetin në të ardhmen Ndotja nga materialet e prodhuara nga polietileni, siç janë qeset dhe të tjera të ngjashme me to, është shndërruar prej
A ka ardhur fundi i botës? Ja pikat më të nxehta në planet Ky vit ka qenë një plagë me sulme të shumta terroriste, rritje tensionesh anembanë globit dhe kërcënime të vazhdueshme t
Fiset që koha i harroi: Indigjenët në qoshet më të largëta të planetit tonë (FOTO LAJM) Fotografja nga New York, Terri Gold ka shpenzuar pjesën më të madhe të jetës së saj në kërkim të fiseve indigjene anemb
McCain: Amerika është shteti më i fuqishëm në planet Për senatorin amerikan, John McCain, Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vendi më i fuqishëm në planet. Ai ka thënë
Tare po përgatit afrimin e Rashicës gjatë verës Lazio po përgatitet për të afruar një tjetër shqiptar në skuadër. Bëhet fjalë për talentin Milot Rashica, i cili tashmë
Aeroplanët gjermanë nuk do të marrim pjesë në sulmet amerikane në Siri Aeroplanët gjermanë nuk do të asistojnë më asnjë sulm amerikan në Siri, kështu deklaroi sot ministrja gjermane e Mbrojtj
Kina me një superqytet të ri për t'iu shmangur ndotjes Një rajon deri tani i panjohur, pranë kryeqytetit kinez të mbytur nga smogu, është bërë objektivi i blerësve të shtëpive
Njeriu më i zgjuar në planet jep alarmin: Miliona njerëz po vdesin (VIDEO) Konsumimi i tepruar dhe letargjia janë dy nga "sëmundjet" të cilat po bëhen shkak për një disfunksionim të aktivitetit n
Dëmtimi i rëndë i Pjacës i prish planet Juves, ja objektivat e rinj në merkato (FOTO) Dëmtimi i rëndë që pësoi Marko në miqësoren Estoni-Kroaci ka vënë në lëvizje Juventusin. Bardhezinjtë kanë hedhur sytë n
Mal i Zi ka prova për përfshirjen e rusëve në planet terroriste Në procesin gjyqësor ndaj të akuzuarve për përgatitjen e sulmeve terroriste në Malin e Zi, po dalin në pah shumë fakte q
Këta janë aeroplanët më të mirë luftarakë të shekullit 21 (FOTO LAJM) Që nga vitet ’40 të shekullit të kaluar, aviacioni ushtarak ka arritur të prodhojë katër gjenerata të aeroplanëve lufta
Aktorët më tërheqës në planet, nuk do ta besoni si dukeshin në rini (FOTO LAJM) Ata janë aktorët më të pëlqyer në historinë e Hollywoodit modern dhe nga revistat prestigjoze ndërkombëtare janë përzgje
FSK-ja do ketë kompleksin e saj në Istog, ja planet Ushtria e Kosovës do të ketë në dispozicion një kompleks ndërtesash që shtrihen në një sipërfaqe prej mbi 16 hektarësh n
Ja ku ndodhen 23.574 kokat bërthamore që rrezikojnë planetin Tokë (FOTO LAJM) Planeti Tokë rrezikohet nga armët më të fuqishme bërthamore të ndërtuara nga vetë dora e njeriut. Por, cilat shtete
“Di më shumë se ju”, ja dy planet e trajnierit të PSG-së që dështuan Mënyra si rrodhën ngjarjet në “Camp Nou” ka shtyrë shumë media të zbardhin planin që kishte në mendje Unai Emeri. Tra
Ushtria e Kinës mund ta shkatërrojë planetin Tokë në vetëm 24 orë (FOTO LAJM) Ushtria e Kinës mund të shkatërrojë planetin Tokë brenda 24-orëve, sidomos tani që qeveria kineze ka njoftuar se këtë vi